Esmaspäev, 15. juuli 2024
Kui turule ilmub uus linnamaastur, jääb see suurele osale inimestest märkamata. Kes ikka ootaks ärevusega uuendusi tagaistujate ruumis või pagasiruumi mahus?

Autosid valitakse tänapäeval nagu telefone – jah, uue iPhone’i turuletulek on endiselt sündmus, kuid viimastel aastatel on uuendused muutunud tagasihoidlikumaks. Uue Huawei või Samsungi telefoni ilmumine võib jääda täiesti radari alla.

Honda CR-V, Vladimir Niinimäki

Uue CR-V tulekuga ei oodanud ma midagi erilist. Eelmist põlvkonda on raske eristada veel varasematest mudelitest ja kahtlen, kas nende autode sõiduomadused suudavad mind sama palju üllatada kui Porsche 718 kurvilisel teel. Need autod on justkui teisest puust – kuigi neid uuendatakse ja mõned tehnoloogiad paranevad, jäävad nad oma olemuselt praktilisteks ja sõidu mõttes igavapoolseteks.

Honda CR-V, Vladimir Niinimäki

CR-V ja RAV4 olid esimesed, kes lõid kompaktsete linnamaasturite segmendi. Ajapikku on nad muutunud tavalisteks osalisteks ummikutes. Möödunud on kuus mudelipõlvkonda ja viimane neist oli esimene, mille roolis ma sõitsin.

Honda CR-V, Vladimir Niinimäki

Loomulikult on CR-V hübriidauto, mis on saadaval kahes variandis – klassikaline ja pistikhübriid. Mõlemad on ökonoomsed. Pistikhübriidiga saab täiselektriliselt sõita umbes 80 km, mis on piisav päevaseks linnasõiduks. Kuid kui auto sõidab bensiinil, on kütusekulu ainult 6,5 l/100km, mis on selle auto suurust arvestades päris muljetavaldav. Klassikaline hübriid kulutab keskmiselt 6 l/100km.

Honda CR-V, Vladimir Niinimäki

Esitluses rõhutati sõitjate ja jalakäijate turvalisust. Honda eesmärk on vähendada jalakäijate ja nende autode reisijate hukkunute arvu nullini. Selleks panustavad nad passiivsete turvasüsteemide arendamisse. Üks uutest juhiabisüsteemidest on läheneva liikluse tuvastamine auto ümbruses. Üllataval kombel töötab see süsteem väga hästi – sõites “pimedale” ristmikule, võib juht teist autot veel mitte näha, kuid CR-V annab juba ohu kohta märku. Väga mugav.

Honda CR-V, Vladimir Niinimäki

Kas sõidu kvaliteet on kiiduväärt? Auto on kindlasti mugav. Ta on vaikne, mahutab terve pere, kuid roolis istudes ei paku see erilist sõiduelamust. Kuid õnneks ei ootagi kõik autojuhid seda. Seega tundub, et uuel CR-V-l on Eestis ees helge tulevik. Põhjus on lihtne – suur osa inimesi valib auto disaini ja hinna järgi.

Fotod: Vladimir Niinimäki

blank

Endine kooliõpetaja, IT-ettevõtja ja autoentusiast. Armastab kõike, mis liigub, aga itaallastele on südames eriline koht. Unistus - teha ümbermaailmareis!

KOMMENTEERI SIIN