Pühapäev, 15. september 2024
Sobib linnast väljas elavale noorele perele
Valikus ka CVT variaatorkast
Soodne, 17 990 eurost algav hind

[dropcap]AJALUGU[/dropcap] 1999. aastal nägi ilmavalgust Honda esimene väikeklassi krossover, HR-V. Tookord tundus see vastuvoolu ujumisena, krossoverite võidukäik algas tükk aega hiljem. HR-V-l on selles kindlasti oma roll.

Meeldejääva välimusega, maastikusuutlik, ruumikas ning mõistlike ülalpidamiskuludega HR-V, mille esimest põlvkonda kuni 2006. aastani väiksemate uuendustega müüdi, on tänaseks muutunud rariteediks, mida autogurmaanid oma garaaži alla ihkavad.

Eestis ihaldasid HR-V-d endale nii arhitektid kui reklaamigurud, ikka sellepärast, et praktiline kõikjalsõitja tõmbas tänavapildis (ja tõmbab tänaseni) oma eristuva välimusega tähelepanu.

Honda HR-V esimene põlvkond paneb tänaseni tänaval järele vaatama ning mõtlema, mis oleks kui... HR-V kuulub kindlasti nende autode hulka, mida kollektsionäärid oma kogusse ihaldavad
Honda HR-V esimene põlvkond paneb tänaseni tänaval järele vaatama ning mõtlema, mis oleks kui… HR-V kuulub kindlasti nende autode hulka, mida kollektsionäärid oma kogusse ihaldavad

[dropcap]LUGU[/dropcap] Kuigi vahepeal tegi Honda mudeli Fit põhjale valmis ka HR-V teise põlvkonna, läks see müügiks vaid valitud Aasia turgudel ning Austraalias ja Brasiilias. Meie siin saame täna rääkida Honda HR-V teisest põlvkonnast, mis Euroopasse jõudis aastal 2015.

Tootja sõnul on HR-V kontseptsioon on omas segmendis senikogematu, maasturi ja kupee kombo. See tähendab, et HR-V-s on sees rohkelt ruumi ja väljas välimust, mis võiks ahvatleda noori autot ostma. Sportliku olekuga maasturid on üha rohkem levinud suuremate krossoverite segmendis, aga jälgides ideeautode väljanäitusel toimuvat, saab HR-V omale peagi ridamisi konkurente. Põhjus on lihtne, väikeste kõikjalsõitjate sahtlis on kogu maailmas tihe sebimine. Igaüks püüab tõmmata tähelepanu, igaüks püüab läbi lüüa.

Hommikupäikeses näeb HR-Vde rivi ahvatlev välja
Hommikupäikeses näeb HR-Vde rivi ahvatlev välja

[dropcap]DISAIN[/dropcap] Ootasin uuelt HR-V-lt eripärase joone säilimist, kandilist ja veidi tahumatut olekut, mis eristaks teda väikeste krossoverite segmendi konkurentide massist. Selge see, et tootja tahab autot ennekõike müüa, mitte väljanäitusele viia ning nüüd näeb HR-V välja peaaegu nagu iga teine kõikjalsõitja.

Kui otsida eripära, siis ehk tagumiste uste ülanurka uputatud käepidemetest ja tagaosast, mis näeb oma bumerangikujuliste tulede ja nurgelise kujustusega välja nagu… üks kallim jaapani konkurent. Kui hinnas pistab HR-V ninad kokku Dacia Dusteriga, siis oma välimusega meelitab ta uudistama mõnegi senise Nissan Qashqai ostja. Honda-märk ning sarnasus suurema velle, CR-V-ga mõjub eestlastele ahvatlevalt.

Punases kuues HR-V näeb tõepoolest kena ja naiselik välja
Punases kuues HR-V näeb tõepoolest kena ja naiselik välja

[dropcap]RUUM[/dropcap] HR-V üks suurim pluss minu silmis on ruumikus. Autosse mahub lisaks juhile kuni neli normaalmõõdus sõitjat ning tagumise istme rahval ei tule kannatada jala-ega pearuumi nappust. Honda maagiline istmemäng (Magic Seats) on HR-V-s samuti olemas, olgu tänatud insenerid!

Eri variatsioone kasutades võib istmete alla, vahele, panipaikadesse, ära mahutada kogu viletsa suusailma talumiseks vajaliku varustuse. 470- liitrisest pakiruumist saab istmeid soputades kiirelt pooleteise kuupmeetrise ratastel maja, kuhu panna reisikohvrid või searümp.

Ruumi on maa ja ilm, istmete kokkulappimise süsteem võimaldab teha mistahes sobivaid ruumikombinatsioone. Maga või ise!
Ruumi on maa ja ilm, istmete kokkulappimise süsteem võimaldab teha mistahes sobivaid ruumikombinatsioone. Maga või ise!

[dropcap]JUHI TÖÖKOHT [/dropcap] Juhi töökoht ei hiilga just üleliigse ergonoomilisusega; ehkki rool-nupud-kangid ja isegi ECO nupp on käeulatuses.  Aga iste tundub ebakonkreetsena, see on omane paljudele jaapani autodele. Õigluse huvides, erineva kehaehitusega inimesed tunnetavad istet erinevalt. Hea on see, et pikemalgi tüübil ei ole HR-V roolis vaja põlvi lõua alla tõmmata.

Juhi töökohtSalongi üldilmet võib viisakalt nimetada kergesti hooldatavaks- võtad niiske lapi, siuh-siuh! üle ja puhas ta ongi.

Plastikut on palju ning kohati jätab see robustse mulje, eriti riivab silma rohmakas armatuurlaud. Graafika on enam-vähem loetav ja ei karju silma, aga natuke ajale jalgu jäänud on see küll.

[dropcap]INFOLUSTIVÄLI[/dropcap] Omaette teema on Garmini-põhine navi – sama sell, mis mind “rõõmustas” uuenenud Civicu puhul – teejuht on aeglane, pilt rasvaselt ja kirkavärviliselt loetamatu ning kombos Honda puutu-näpi-koputa infolustikastiga lisab sõidule omapärase, üllatusteks valmis pingenoodi.

[dropcap]![/dropcap] Et meie maanteeamet on lubanud lisada kõik teeteated Waze’i, siis soovitangi nutitelefonis pigem seda äppi. Selle saab MirrorLinki kaudu kuvada ka HR-V infoekraanile.

[dropcap]VARUSTUS[/dropcap] HR-V puhul saab valida kolme – Comfort, Elegance ja Executive – varustustaseme vahel. Baastasemel on juba metallikvärv, 16-tollised valuveljed, automaatne kliimaseade, püsikiirushoidik ja palju muud, eluks (mitte nii) hädavajalikku.

Eestis läheb usutavasti kõige paremini kaubaks keskmises varustustasemes HR-V, kus põhipakile lisaks saab kaasa 7” Honda Connect infolustikeskuse, kaugtulede automaatse lülituse, kokkupõrkehoiatuse jpm. Executive-tasemel on olemas nahk-tekstiilistmed ning avanev panoraamkatus. Paraku jääb armatuuri plastik ikka mittemoodsalt robustseks.

[dropcap]JÕUALLIKAD[/dropcap] Esialgu on HR-V müügil vaid esiveolisena. Ka jõuallikaid on üksnes kaks: 1.5-liitrine, 130 hj i-VTEC bensiinimootor ning 1.6-liitrine i-DTEC diiselmootor, mil jõudu kuni 120 hj. Mõlemad mootorid vastavad Euro 6 normidele.

[dropcap]KÄIGUKAST[/dropcap] Suve lõpul jõudis meile, lisaks 6-käigulisele manuaalkastile, mida nii diisel-kui bensiinimootori juurde pakutakse, ka CVT variaatorkast. Esialgu saab CVT-d üksnes koos 1.5-liitise, 130-hobujõulise i-VTECiga. Teades aga, et just see jõuallikas on tõenäoliselt ka müüduim, on võimalus, mitte käigukangiga vehkida vaid lasta variaatorkastil ise toimetada, väga teretulnud.

Selle kangi on tõenäoliselt disaininud Markii de Sade, võttes aluseks mõne piinariista, aga CVT nimel oleme nõus selle ära kannatama
Selle kangi on tõenäoliselt disaininud Markii de Sade, võttes aluseks mõne piinariista, aga CVT nimel oleme nõus selle ära kannatama

[dropcap]SÕIDUOMADUSED[/dropcap] Proovisõidul Portugalis ilmutas teatavat edasiminekuvalmidust muidugi 1.6-ne diisel. Civicult tuttav diiselmootor tundus HR-V-l lärmakas ning “poos” end esimese ja teise käigu vahel kinni.

Bensukaga mägirada sõites läksid kasutusse kuuese käsikasti esimesed kolm käiku. Automaatkast aga jättis jõuetu ja tuima mulje. Seda miinuste jada võib jätkata, tõsi on see, et Eesti lauskmaal piisab 1.5-liitrisest bensiinimootorist täiesti ning kes tahab mugavat ja särtsakamat minekut, tellib selle koos automaadiga.

[dropcap]HIND[/dropcap] Honda HR-V peaks kenasti sobima eestlaste linnamaasturi-armastust soosivasse kuvandisse. Väljanägemiselt kena, seest ruumikas, hinna poolest rahakotisõbralik.

Eeldades, et müüduimaks saab Elegance-varustustasemega 1.5-liitrise bensiinimootoriga HR-V, tuleb selle eest välja käia 17 990 eurot. Võtmeta käivituva, leed-tulede ja panoraamkatusega Executive’i hinnad algavad 22 990 eurost. Variaatorkastiga 1.5-liitrise bensiinimootoriga, Elegance varustuses HR-V hind algab 20 990 eurost. Kõige kallim nimekirjas on 1.6-se diisliga Executive Navi ADAS varustuses HR-V, mille hind on 25 290 eurot.

Titekäru pakiruumi? Kasvõi kaks!
Titekäru pakiruumi? Kasvõi kaks!

[dropcap]ÜLALPIDAMISKULUD[/dropcap] 3 aastat korralikku garantiid ning suhteliselt hooldusvaba tulevik teevad HR-Vst ahvatleva sõiduki neile, kes kaaluvad peresse või paarisuhtesse esimese auto soetamist. Honda maaletooja Eestis teeb üsna tihti soliidseid kampaaniaid. Näiteks praegu, vastu talve, pakutakse soodustingimustel liisingut ning tasuta kindlustust üheks aastaks. Teeninduse hindu võib pidada mõistlikuks.

[dropcap]KONKURENDID[/dropcap] Vaata ka Nissan Qashqai, Nissan Juke, Dacia Duster, Renault Kadjar.

Lisainfot saab siit
64%
64%
Ruumikas ja lihtne
  • DISAIN
    7
  • KVALITEET
    6
  • JUHI TÖÖKOHT
    6
  • INFOLUSTIVÄLI
    5
  • RUUMIKUS
    8
  • SÕIDUVÕIMEKUS
    7
  • PIMEDA-JA LIBEDASÕIT
    6
  • HIND
    8
  • ÜLALPIDAMISKULUD
    8
  • ATRAKTIIVSUS JÄRELTURUL
    6
  • LAPSESÕBRALIKKUS
    6
  • ACCELERISTA FAKTOR
    4
blank

Ylle on teinud teadus-, haridus- ja keskkonnateemalisi telesaateid ning töötanud vabakutselise (kirjutava) ajakirjanikuna. Alates 2015 WWCOTY rahvusvahelise kohtunikekogu liige. 2015. aastal pälvis Ylle riiklikult tunnustatud teaduse populariseerija auhinna. Acceleristas vastutab Ylle lehe väljaandmise eest ning kirjutab aeg-ajalt talle omase otsekohesusega

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.