Kui olete sõidufanaatik ja soovite osta preemiumklassi sportsedaani, siis teil on kaks valikut: kas Alfa Romeo Giulia või BMW 3. seeria. Kellele kumbki paremini sobida võiks?
Alustame välimusest. Alfa Romeo Giulia Veloce ja BMW 3. seeria on mõlemad väga efektse välimusega. Minu isiklikul hinnangul näeb aga Itaalia sportlane parem välja kui Baieri maanteemürsk.
Alfa Romeole on antud suurepärased proportsioonid, eriti kena näeb välja taguots ja esiosa teeb huvitavamaks vasakule paigutatud numbrimärk. 3. seeria on väga kena auto, aga paraku näeb ta Giulia kõrval liialt tavapärane välja.
Sõitjateruum
Autode sisemuses jätkub samasugune stiil nagu väljas, mõlemad autod mõjuvad kallihinnaliselt. Alfa tuleb 8,8-tollise meediaekraaniga, mida juhitakse nii juhtnupuga kui ka puutetundlikult ekraanilt. BMW-l on samasugune lahendus, aga ekraan on kõvasti suurem ning palju parema ja teravama pildiga.
Alfa Romeol toimib Apple CarPlay paraku ainult juhtmega, BMW-l on ka juhtmevaba võimalus. Mõlemad autod pakuvad juhtmevaba laadimist. Pimedas on BMW-ga kindlasti hubasem sõita, kuna autole saab lisavarustusena valida väga efektse meeleoluvalgustuse.
Mõlemal autol on laialdaselt konfigureeritavad digitaalsed näidikupaneelid, mis näevad igati esinduslikud välja.
BMW juhiabisüsteemid toimivad ka pisut sujuvamalt. Alfa Romeo kohanduv püsikiirushoidik toimib igati hästi, aga rajahoidja tegi mõnikord millegipärast häält isegi siis, kui kuskile kaldumist ei toimunud.
Giulia esiistmed on väga mugavad ja sportlikud. Proovitud BMW-l olid lisavarustusena juurde lisatud M-paketi reguleeritavad istmed. Tagareas on mõlemal autol jalaruumi napilt, seega täisväärtuslikeks pereautodeks ei saa neid pidada.
Alfa Romeo pagasiruum mahutab 480 liitrit. Proovitud BMW pistikhübriidi mahub pagasit 375 liitri jagu. Tagaistmed käivad mõlemal autol 40:20:40 jaotuses alla.
Kapotialune ja sõiduomadused
Kapoti all on mõlemal autol pikiasetusega kaheliitrine mootor – neli silindrit, üks turbo. BMW-d aitab veel elektriajam. Giulia mootor pakub 206 ja BMW ajam 215 kW. Mõlemal autol on ZF-i 8-käiguline automaatkast ja nelikvedu.
Kui paigaltstardist rebib BMW eest, siis hoo pealt ta enam Alfa Romeo vastu ei saa. Puhtalt mootori pakutava helielamuse tõttu lähevad emotsioonipunktid Alfa Romeole.
Kurvilisel teel sõidavad mõlemad väga hästi, aga Alfa on pisut parema juhitavusega ja tuntavalt kergem kui BMW. Tänu hübriidsüsteemile kaalub BMW Alfa Romeost umbes 250 kilo rohkem, millest on kurvides aru saada.
BMW piduritunnetus on sakslaslikult laisk – piduripedaal võtab pehmelt ja jätab tavasõidul mulje, et ta pidurdab auto suuruse ja kiiruse kohta liiga leebelt. Alfa Romeo piduritunnetus on sportlikum – konkreetne ja naksakas ning sobib auto iseloomuga.
Mõlemad autod on selgelt jäigapoolse vedrustusega, kuid mitte igapäevakasutatavust häirivalt. BMW on veel sammu võrra jäigem kui Alfa.
Alfa Romeo kütusekuluks kujunes minu Pärnu-Tallinn marsruudil 8 liitrit “sajale” ja BMW keskmine maanteekulu jäi 6,5 liitri juurde, kusjuures seda tühja akuga!
Hinnad
Mõlema auto hinnad algavad 55 000 eurost. Koos lisadega kujunes Alfa Romeo hinnaks u. 60 000 eurot ja BMW küündis lausa 84 000 euroni. Ainuüksi BMW M-pakett maksab juba pea 4000, sportlikumad istmed lisasid veel 750 eurot.
Lõppkokkuvõttes annaksin mina oma raha Alfa Romeole, Giulia Veloce kasuks mängib hea juhitavus, hallist massist eristuv välimus ja soodsam hind.
BMW on hea valik inimesele, kes hindab kvaliteeti ja uudseid tehnoloogiaid. Hea sõidu nautlejale on Alfa Romeo kindlasti mõnusam valik.
Alfa Romeo Giulia
Meeldis:
- Juhitavus
- Hind
- Välimus
Ei meeldinud:
- Iganenud multimeedia
- Igav meeleoluvalgustus
BMW 3. seeria
Meeldis:
- Juhitavus
- Ilus sõitjateruum
Ei meeldinud:
- Hind
Fotod: Kaur Kotkas