Esmaspäev, 15. juuli 2024
Eesti aasta auto 2019 valimiste eel palusime lugejatel ära arvata Accelerista peatoimetaja lemmikauto ning saatsime ühe õnneliku vastaja sellega nädalavahetust veetma. Andrea Schmied, kes proovisõidu võitis, kirjutab, et Kia Ceed – peatoimetaja lemmik – pööras ta kahe päevaga lootusetult universaaliusku.

Eesti aasta auto 2019 tiitli viis tänavu koju Kia Stinger ent kus on, sinna antakse – EAA teise koha võttis Kia Ceed, suurepärase hinna-kvaliteedisuhtega väike-keskklassi pereauto. Just Kia Ceedi hääletas Accelerista peatoimetaja Ylle Tampere kuue superfinalisti seast võitjaks.

Lugejamängus osales üle paarisaja inimese ning Andrea Schmied, kes Fortuuna tahtel kogu nädalavahetuse peatoimetaja lemmikautoga ringi sõita võis, arvas, et Ylle valib Kia Stingeri.

Stinger oli ka Andrea lemmik. Nii tegimegi koos maaletoojaga naisele üllatuse ning viisime ta lisaks Ceedile ka Stingeriga sõõrikuid joonistama.

Nädalavahetuse põhiosa aga veetsid Andrea ja tema pere  värskelt Eestisse jõudnud universaalkerega Kia Ceediga. Sinine auto paistab tänavapildis kenasti silma ja jätab toredalt sportliku mulje, ehkki on universaal, tõeline pereauto.

Kia Stinger ja loo autor Andrea Schmied
EELARVAMUSTEVABALT KIA ROOLI

Võitsin Facebooki loosiga terveks nädalavahetuseks enda kasutusse uue Kia Ceed SW, mis sai Eesti aasta auto konkursil teise koha.

Elevus oli suur, kui Kia esinduse poole sõitsime. Seda esiteks, et mind ootaks tunnike ka minu favoriidi ning EAA2019 võitja Kia Stingeriga ning teisalt seetõttu, et ootasin väga, mida Kial pakkuda on, kuna olen siiani kuulunud pigem sinna gruppi, kes KIAst väga midagi ei arva.

Olgu öeldud, et minu enda igapäevasõiduk on Audi A4 B8 (2009 aasta, 2.7 TDI 147 kW mootoriga). Ehk on nii lihtsam aru saada, millega mina oma sõitu ning auto igapäevamugavust võrdlen.

Minu kogemus Kia Motorsis algas tunnise proovisõiduga Kia Stingeriga, mis ületas kõik mu ootused. 360-kraadi parkimiskaamera (just pealtvaade) oli mu väikese aja lemmikavastus, mis ma tunni ajaga teha jõudsin ning kuigi pean ennast üsna heaks parkijaks, siis seda tahaks küll oma autosse ka.

SEE ILUS SININE!

Nüüd aga loo peategelasest. Kui ma KIA parklas Ceedini kõndisin, hakkas kohe silma auto ilus värv. Kuigi praegu on minu favoriidiks pigem must auto, siis see sinine värv meeldis mulle küll väga.

Esimene asi mis mind autosse istudes jahmatas, oli eesolev kütusekulu. Viimase 1995 km keskmine oli 8,8l/100km-le. Auto aga läks kiiresti soojaks, minek oli hea ning sõit väga mugav.

Isegi üllatusin, kui Märjamaale jõudes paberitest avastasin, et tegu on 1.4-liitrise mootoriga. Seda suurem oli mu imestus ka kütusekulu üle. Peale ligi tunniajast maanteesõitu näitas auto viimase reisi keskmiseks kütusekuluks juba 6,6l/100km kohta, millega võib juba rohkem rahule jääda.

Eeldan, et esimesed 2000km oli ilmselt sõidetud enamasti linnaliikluses. Kuigi mu Audi näitab samamoodi viimase sõidu aega, vahemaad ning kütusekulu, oli Kia Ceedi puhul see palju mugavamalt ühele ekraani koondatud, andes hea ülevaate igast sõidust.

See ilus sportsinine!
UNIVERSAALIUSKU PÖÖRDUMINE

Samuti oli külma ilmaga väga mugav auto roolisoojendus. Sõidu tegid palju mõnusamaks automaatselt lülituvad tuled. Pärnu mnt 2+1 peal küll vahepeal ei tajunud ära, kuid üldine maanteesõit on ikka oluliselt mugavam kui ei pea ise tuledega lõksutama.

Mis veel hea – Kia Ceed hoidis ennast ise kenasti sõidurajal otse, st kui auto hakkas tee serva poole kalduma, tõmbas rajal hoidmise abi selle viisakalt tagasi.

Ja on midagi, mida ma poleks kunagi osanud arvata. Ma olen eluaeg olnud sügavalt sedaani (või kui rääkida mahukamast autost, siis maasturi) usku olnud.

Olen ka universaaliga sõitnud aga ei ole see mulle siiani meeldima hakanud. Aga…peale nädalavahetust Kia Ceediga olin ma valmis oma auto universaali vastu päevapealt välja vahetama, sest see on võrreldamatult mugavam.

Olgu selle kinnituseks üks näide otse elust – Kia Ceedi pakiruum oli mul kogu aeg kasutuses, iga sõidu algul panin asjad sisse, ja sõidu lõpus võtsin pakiruumist välja.  Oma praeguse auto puhul kasutan asjade jaoks pigem tagaistet.

Kokkuvõtvalt jäin ma ise ja mu pereliikmed autoga väga rahule ning võimalus Kia Ceedi universaaliga sõita oli väga tänuväärt.

Ruumikas, erakordselt ruumikas!

Pildid: Andrea Schmied

Loe Kia Ceedi kohta rohkem siit

KOMMENTEERI SIIN