WiseDrive on veebiplatvorm, mis peaks lihtsustama autoomaniku jaoks sõiduki hoolduse ja remondiga seotud toiminguid: esitad päringu, saad pakkumised ja valid sobivaima. Tegime kogu protsessi läbi ja võrdlesime, kas WiseDrive’i kaudu on korraline hooldus soodsam kui esinduses.
Meie toimetuse tööautoks on 5-kohaline 2019. aasta Citroen Berlingo “seiklusauto”, millega oleme teinud oma videovõtteid (lükanduksed ja kahes osas avatav tagaluuk võimaldavad mugavalt kaameramehel tööd teha), ka vedanud kõikvõimalikku tavaari ning sõidutanud tiimi siia ja sinna, kontserdi andma (EiK) ja teise linna.
Kuna auto on toimetuse jaoks tähtis töövahend, vahetame sel õli iga 10 000 kilomeetri tagant. Nüüd jõudis aeg 30 000 km hoolduse tegemiseks ja võtsime võrrelda värske veebiplatvormi WiseDrive ja esinduse pakkumist.
WiseDrive`i taustast
WiseDrive on autoentusiastide Norman Kolgi ja Kevin Kuusiku loodud iduettevõte, mis alustas tegevust tänavu jaanipäeva eel.
10. septembri seisuga on platvormil registreerunud kasutajaid 520, päringuid tehtud 505 ning tehinguid tehtud 75, ehk siis kolmveerandsajal korral on inimesed platvormi kaudu leidnud teenuseosutaja.
Koostööpartnereid on 10. septembri seisuga 31, neist enamus Tallinnas ja Harjumaal. Aasta lõpus on lootus, et kogu Eesti saab partnervõrgustikuga kaetud.
Autoomanikule on teenus tasuta, vahendustasu maksavad teenusepakkujad, kes on WD platvormiga liitunud – esimese tagasiside põhjal ollakse protsessiga rahul.
WiseDrive’i veebikeskkonna eeliseks on, et kliendi andmed on ühes kohas, teenusepakkuja leidmine on tehtav mõne hiireklõpsuga, pakkumised laekuvad keskkonda ning partnerite taust on kontrollitud. Peaks olema ju hea pakkumine!
Neli pakkumist, hinnad seinast-seina
WiseDrive’i keskkonnas kliendiks registreerimine käib lihtsalt, samuti saab paari liigutusega ära kirjeldada tööd, mida on vaja teha.
Meie saime paari tunniga pakkumise 30 000 km hooldusele ja kojameeste vahetusele. Pakkujaid oli 4. Norman Kolk isiklikult helistas, et täpsustada tööde iseloomu, sobivat piirkonda, päevi jms ning kirjeldada ka partnerite pakkumisi lähemalt.
Jäime Normaniga pikemalt arutlema teemal, kas garantiiga autot ikka võib hooldada mitte-margiesinduses – ja võib! Kuna õlivahetus pole teab mis raketiteadus, siis garantii kestvust see ei mõjuta.
Loogiline, sest alati ei pruugi jõuda margiesindusse, kui autoga näiteks pikemalt kuskil maapiirkonnas olla, kui hooldusaeg kätte jõuab. Sellel juhul on WD-st päris palju abi (kui tuleb üle-Eestiline teenindusvõrgustik).
Nelja teenusepakkuja hinnad olid seinast-seina. Odavaim VKM Motorsi 42,3€, kalleim Autoeksperdi 205,7€. Et valikut täpsustada, peab avama kõikide pakkujate lisatud PDF-pakkumused, kus on kirjas, mida hind sisaldab.
Normani nõuannetest oli siinkohal väga palju abi: näiteks oskas ta öelda, kes pakkujatest on Citroeni eripärade ja üksikasjadega kursis, millist mootoriõli kasutatakse jne. Kokkuvõttes saab klient rätsepaülikonna!
Autoesinduses on hoolduse hind veidi kallim
Võtame WiseDrive’ile võrdluseks pakkumise ka volitatud esindusest. Suhtlus käib kirja teel ja on väga kiire. Ka lisaküsimustele saame ruttu vastused, võiks isegi öelda, et kui WD-s sai esimest pakkumist paar tundi oodata, siis esinduses on tunniga kõik vajalik hinnasildi ja hooldusaegade võimalused külge saanud.
30 000 km õlivahetus koos kontrolliga on veidi kallim kui oleks kõige kallim WD keskkonna pakkumine: 260,47 eurot. Meie soovitud aero-klaasipuhastite vahetus (sisaldab kojameeste hinna) maksab 69,40 eurot.
Selgub, et Berlingole on ostuga kaasa tulnud kolm tasuta hooldust, lisaks kuulub mingi jubin tagasikutsumisele ja vahetatakse tasuta – niisiis valime seekord ikkagi esinduses käigu.
WiseDrive’ist küsitakse ka muud kui korralist hooldust
Norman Kolk on uue veebikeskkonna käivitumisega rahul. Tema üllatuseks on tulnud tegeleda ka keretööde ja remonttöödega – järelikult tuleks toodet selles suunas arendada.
WiseDrive teenindab kõiki autosid, margist ja vanusest olenemata. Enamus päringutest on tehtud senini siiski saksa autodele, esirinnas on Audi ja Volkswagen. Autode vanus on enamasti rohkem kui 5 aastat. On ka täiesti uusi autosid, mis suunatakse margiesindusse.
Suurema osa broneeringutest on teinud seni mehed, kuid naised võtavad kiirelt järele – neile piisab tihti ühest pakkumisest – pikka juttu ei ole, kui teenus sobib, tellitakse.
Margiesindused on seni mängu jälginud eemalt, kuid kuna küsitakse suuremaid (kere)töid, on kasvamas huvi tuua enda juurde kas tagasi või esmakordselt kliendid, kellel on pisut vanem mittegarantiiline auto.
Aasta lõpuks peaks WD platvormiga olema liitunud üle 100 teenusepakkuja. Põhilised margiesindused on juba liitunud.
Kokkuvõtteks
WiseDrive’i eelis minu jaoks avaldub olukorras, kus margiesindusse niisama lihtsalt ei pääse, aga mingi töö on vaja kiiresti ära teha – ootan rakenduse üle-Eestistumist.
Garantiiga auto puhul tuleks leping enne hurraaga peale lendamist läbi lugeda, et järgmine kord esinduses end mitte rumalast olukorrast leida – väiksemate tööde puhul ei pruugi tegu olla garantiitingimuste rikkumisega.
See on ka põhjus, miks uued autod saadetakse WD tegijate poolt esindusse. Margiesinduste jaoks mõttekoht, sest kui WD kasutajate arv kasvab – keskkond on mugav – tulevad neile võibolla ka need kliendid, kes enne ei ole esinduses käinud.
Ehkki hinnavõrdluses jäi esindus praegu teistele pakkujatele alla, peaks olema kasutajal võimalus WD kaudu ka margiesindusega ühendust saada. Seda enam, et suurel osal brändidest on oma koostööpartnerid üle Eesti.
Kaanepilt: Ylle Tampere