Laupäev, 25. mai 2024
Toyota omab Subarust nüüdseks üle 20% ning sellest tulenevalt on plaanis mitmeid uusi koostöös loodavaid nelikveolisi mudeleid. Üks neist võib olla Subaru versioon uuest GR Yarisest.

Toyota ja Subaru on koos loonud suurepärase GT86/BRZ ning teevad koostööd ka elektrilise linnamaasturi kallal. Kuulujutud selle kohta, et ka Subaru teeb GR Yarisest oma versiooni, on ringelnud aastaid. Nüüd on põhjust need jälle teemaks võtta.

GR Yarise sünnitanud “Super AWD” projekti puhul räägiti kohe sellest, et Toyota jagab masina kõrgeid tootmiskulusid Subaruga ning seetõttu on oodata ka Subaru versiooni.

Jaapani autouudistesait Bestcarweb vahendab Toyota lubadust toota “mugav nelikveoline auto vertikaalpaigutusega boksermootoriga.” Lisaks on aina tõenäolisem ka pikalt sahistatud Subaru naasmine WRC-sse, mis oli Toyota puhul otseseks põhjuseks GR Yarise loomisel.

Osa Subaru WRC-sse naasmise plaanist on ka rallisugemetega tänavaauto, mis peab uutest regulatsioonidest tulenevalt olema väiksem kui praegune Impreza – see paigutab ta mugavalt Yarisega samasse klassi.

Kui GR Yarise jõuallikaks on 3-silindriline 1,6-liitrine turboga bensiinimootor, siis Subaru versioonil oleks ilmselgelt boksermootor. Teatavasti jagab GT86 BRZ-iga mootorit, milleks on 2-liitrine Subaru bokser. Uus “Super AWD” oleks sellisel juhul esimene Toyobaru mudel, mille mõlema firma versioonid oleks niivõrd erinevad.

Jaapani allikate sõnul on Subaru versiooni oodata veebruaris 2022.

Foto: Bestcarweb.jp

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN