Laupäev, 15. juuni 2024
Enduro GP Estonia toimub juuli keskel Saaremaal nagu planeeritud MM-etapi staatuseta ja vastavalt kehtivatele piirangutele. Rahvusvaheline MM-etapp Saaremaal lükkub 2021 aasta suvesse.

17.-19. juulil Saaremaal Kuressaares ja selle ümbruses toimuma pidanud enduro ehk rahvapäraselt tsikliralli MM etapp lükkub edasi järgmisesse aastasse.

Praegu on rahvusvaheliseks MM-etapiks planeeritud ajavahemik 2021 aasta juulis, sarnaselt selle aastaga kuu keskel.

Kuigi MM-etappi ja sellel osalevaid maailma parimaid enduro sõitjaid sellel suvel Saaremaal ei näe, siis Enduro GP Estonia nimeline võistlus 17.-19. juuli Saaremaal toimub.

Rahvusliku taseme võistlus korraldatakse nii, et see oleks vastavuses Eestis tol hetkel kehtivate piirangutega ja Eesti Mootorattaspordi Föderatsiooni (EMF) poolt kinnitatud motovõistluste korraldamise nõuetega pärgviiruse levimise ajal.

Enduro GP Estonia korraldajad on olnud pidevas ühenduses nii FIM-i endurkokomisjoni kui enduro MM-sarja promootoriga.

Nii Rahvusvahelise Mootorrattaspordi Föderatsiooni endurokomisjoni kui ka promootoriga on läbi arutatud eri võimalusi tänavuse MM-sarja läbiviimiseks. 

Möödunud teisipäeval FIM’i ja promootori osalusel toimunud videokoosolekul võeti vastu otsus, et Saaremaal tänavu MM-etappi siiski ei toimu.

„Peale Saaremaa etappi pidi olema kavas Rootsi etapp, mis jäeti ära. Promootor suhtles tiimidega, ja keerulises majandusolukorras tuli meeskondadelt tagasiside, et ainult üheks etapiks Eestisse sõita oleks neile liiga kallis,” rääkis Enduro GP Estonia peakorraldaja Veiko Biene.

Seetõttu pidi promootor Eesti korraldajatele teatama, et sellel aastal Saaremaal MM-etappi ei toimu. Tegijatele on otsus arusaadav ning ongi alustatud juba 2021. aasta etapi ettevalmistamisega.

“Rootslased on avaldanud soovi samuti uuel aastal etappi korraldada, see oleks samuti nädal peale Saaremaa etappi,“ lisas peakorraldaja Veiko Biene.

Kuna aga osa tööd on juba tehtud ja võistluste korraldamiseks on antud roheline tuli, võistlus Saaremaal siiski tänavu 17.-19. juuli toimub ja seda võib nüüd võtta ka testvõistlusena enne 2021 MM-etappi.

Redmoto klubi, mis võistluse korraldamise taga on, on palju tööd juba ära teinud. Korraldustiim on paigas ning rajad samuti.

“Kuna kevadel pole võistlusi olnud, siis huvi on olemas ja otsustasime, et teeme rahvusliku taseme võistluse, ja usun, et vastavalt kehtivatele reeglitele näeme siin võistlemas lisaks endurosõitjaid Lätist ja Soomest,“ oli Veiko Biene optimistlik.

Vaata jooksvat infot EMF kodulehelt ja võistluse kodulehelt

Kaanepilt: Tõnis Muuga

KOMMENTEERI SIIN