Esmaspäev, 27. mai 2024
Jõulud on Eesti Trike klubi liikmete jaoks väikeste imede tegemise aeg. Teist aastat järjest toovad kolme- ja kaherattaliste tsiklite omanikud Eesti lastekodulastele jõulurõõmu, korraldades suure Kommijagamise tuuri, mille käigus jagatakse laiali kümneid kilogramme magusaid üllatusi. Et jõulurõõm jõuaks igale poole, oodatakse kaasa lööma vabatahtlikke päkapikke ja motovanasid!

Ehkki kommi söömine on kuulutatud vaat’ et kuriteoks, ei keela ka kõige äärmuslikumad toitumisnõustajad väikest maiustamist pühade ajal. Jõulud on kingituste, üllatuste ja rõõmu aeg ning üks hea šokolaadikomm või glasuuritud piparkook kuulub pühademeeleolu juurde.

Eesti Trike klubis on koos suure südame ja selge silmavaatega inimesed, kellele on tähtis, et jõulud tooksid rõõmu igal pool ja igaühele, kes jõuluimet ootab ja usub. Nende pealtnäha karmide meeste eestvedamisel toimub jõulureedel, 23. detsembril teist aastat järjest Kommijagamise tuur, mille käigus Eesti lastekodulastele magusaid üllatusi jagatakse.

Et heategevusaktsioon on kasvanud unistustest suuremaks, on vabatahtlike päkapikkude ja motovanade abi väga teretulnud. Lisaks rahalisele toetusele on kommikottide pakkimisel abi igast usinast kätepaarist ning mida rohkem on tsikli seljas punakuubesid, seda rohkem on neid lapsi, kelleni magus üllatus jõuab!

kommijagamise tuur jõulud

KOMMIJAGAMISE TUUR TAHAB JÕUDA KÕIGISSE EESTI LASTEKODUDESSE

Tuuri idee autor ja elluviija, Trike klubi aktiivne liige Uno Kadakas korraldas esimese Kommijagamise tuuri 2015. aastal. Tosina Harjumaa lastekodu vahel jagati laiali 600 kommipakki ja 40 kasti mandariine. Ülejäänud kompvekid jaotati lastele Tallinna Raekoja platsil.

Esimene heategevusaktsioon tõi kokku paarkümmend mootorratta- ja traigijuhti, kes ei peljanud lund ja libedaid teid vaid otsisid kapist välja jõuluvanakostüümi, lõid oma traigi või tsikli läikima ja tõttasid heategevusaktsioonile.

Nähes seda, kui väga oodatud olid punakuubedes tsiklimehed Tallinna lastekodudesse, tekkis meestel kindel plaan, muuta Kommijagamise tuur traditsiooniliseks heategevusürituseks, kaasata liitlasi ka kaugemalt kui vaid pealinnast ja selle ümbrusest ning laiendada üllatuse ja rõõmu jagamist üle Eesti.

„Sel aastal on plaan teha üle kommijagamine üle Eesti ehk kommipakid valmistame ja pakime ette Tallinnas ning saadame teistesse linnadesse laiali. Kaasa on lubanud lüüa mitmed motoklubid ka väljaspoolt pealinna, näiteks Haapsalu Müristajad, Türi klubi Alempois, Patused jne,“ loetleb Uno Kadakas rõõmsalt kaasalööjaid.

KINGITUS NEILE, KES SEDA TÕESTI OOTAVAD

Kadakas meenutab, et idee, korraldada Kommijagamise tuur algas mõttest pakkuda rõõmuhetki neile lastele, kelle elus on olnud läbielamisi, mis on viinud nad küll lastekodu turvalisse keskkonda, kus iga toetav sõna ja väike heategu on suureks toeks usalduse ja turvatunde kasvamisel.

Tsiklimeeste jaoks on jõuluvanadeks kehastumine ja magusate üllatuste tegemine vähemalt sama suur rõõm kui lastele, kellele maiust jagatakse: “Rääkisin alguses oma mõttes sõpradele ja tuttavatele, olin ise valmis meelehead tegema kümnele-viieteistkümnele lapsele,” meenutab Uno Kadakas. “Seda, et sündmus kohe nii suure kõlapinna saab, ei osanud ma arvata. Ühtäkki oli koos raha rohkem kui kuuesaja kommikoti tarvis!”

Kommijagamise tuur sai magusa sisu Kalevist, kus osteti laohinnaga kommid, mis kenasti pakiti ja kolme- ning kaherattalistega lastekodudesse sõidutati. Sel aastal plaanivad tsiklitel punakuued küsida Eesti magusatootjalt tuuri heaks ka väikest allahindlust, sest aktsioon on võtmas järjest suuremaid mõõtmeid.

OTSITAKSE VABATAHTLIKKE PÄKAPIKKE JA MOTOVANASID

Eelmise aasta kommijagamisest sündinud rõõm jõudis nii paljude motofännide teadvusse ja südamesse, et 600 kommipaki raha on nüüdseks juba koos.

Aktsioon kestab veel, sest punakuubedel tuleb rõõmusõnumit viia kõigisse lastekodudesse üle Eesti! Kokku oleks vaja leida võimalus 2000 kommipaki ostmiseks. Lisaks on vaja vabatahtlikke kätepaare appi pakendama ja ka pakke kohale toimetama.

„Kommijagamise tuur on väga hästi käima läinud heategevusaktsioon. Sellega on ühinenud nii motoklubisid, ettevõtteid kui ka eraisikuid. Eks meid seob armastus mootorrataste vastu ning muidugi see teadmine, et saame teha laste meele rõõmsaks,“ räägib Uno Kadakas.

Kõigile neile “tsiklijõuluvanadele”, kes Kommijagamise tuuril kaasa löövad, on lisaks päeva jooksul kogunenud emotsioonidele toredaks elamuseks ja tänuks pakijagamise ringsõidu-järgne õhtune kogunemine Tallinna Raekoja platsi jõulumaal. Tõenäoliselt ei ole jõuluturul uudistavad inimesed mitte kunagi varem näinud nii palju mootorratastel jõuluvanasid!

Vabatahtlikud on oodatud annetama kõike Kommijagamise tuuriks vajalikku: komme, pakkematerjale ja raha ning osalema kingipakkide valmistamisel ning nende jagamisel lastekodudele 23. detsembril.

Sealjuures tuleb meeles pidada, et komme jagatakse punastes kuubedes tsikliga liikudes. Lööge aga sõiduvahend läikima, tõstke kapist välja punane mantel, kammige habe ormi või punuge patsid palmikusse ja läksime!

18. DETSEMBRIL LÄHEB LAHTI!

Kommipakkide valmistamine saab alguse 18. detsembri hommikul, Tallinnas, Pikne baaris. See vahva kooskäimise koht kuulub mootorrattaklubile Pikne MC. Võimalik, et sel aastal tuleb teha pakkimine isegi kahes vahetuses.

Kõigil, kel on soovi oma panus anda, levitage infot mootorratturite ja motoklubide seas, andke infot oma piirkonna lastekodude ja neis olevate laste arvu kohta ning kaasake toetajaid! Teeme üheskoos laste jõulud toredamaks ja aitame luua koos jõulumeeleolu neile, kes seda väga vajavad!

Huvilistel ja võimalikel toetajatel palume võtta ühendust uno.kadakas@gmail.com, baar@pikne.ee või telefonil +358 40484 4998 (võib teha vastamata kõne või saata sõnumi ning teile helistatakse tagasi).

Vaata eelmise aasta ürituse pilte siit 

Allikas ja pildid: Kommijagamise tuur

KOMMENTEERI SIIN