Esmaspäev, 15. juuli 2024
Škoda Vagonka, mis võitis rongide valmistamise hanke, valmistab Elronile lepingu alusel kuus uut hübriidrongi. Äsja avaldas ettevõte esimesed renderdused rongide väljanägemisest. Välisilmelt ei erine need palju meile juba tuttavatest “porganditest”.

skoda vagonka

Škoda Vagonka ning Škoda Transportation konsortsium on sõlminud AS Eesti Liinirongidega (Elron) lepingu ja asub ehitama ning tarnima kahesüsteemseid elektrironge. Uued rongid on senisest mugavamad, ratastele ning lapsevankritele on mõeldud oma eraldi ala, mida vastavalt vajadusele saab laiendada.

Hankelepingu tulemusel saab Elron kuus kahesüsteemset elektrirongi optsiooniga tellida tulevikus veel kümme täiendavat rongi.

Kuue rongi maksumus on 56,2 miljonit eurot, mis sisaldab rongi tootmishinda, samuti 5 aastat ekspluatatsiooni kindlustavat hooldusvaruosade ja -materjalide paketti.

Elektrirongid on mõeldud kasutamiseks elektrifitseeritud liinidel rööpmelaiusega 1520 mm ning on kohandatud Eesti ilmastikutingimustele vastavaks. Rongide üleandmise aeg on 2024. aasta teises pooles ja liinil võib ronge näha alates 2024. aasta lõpust.

This slideshow requires JavaScript.

Allikas: Škoda Vagonka pressiruum Eestis

KOMMENTEERI SIIN