Inglismaal läbiviidud uurimuse kohaselt maksavad naised auto remondi eest keskmiselt 63 eurot meestest rohkem.
Uurimuse raames vaadeldi Inglismaa 10 suuremas linnas asuvat 182 erinevat töökoda ning selle läbiviijaks oli online-kauplemiskeskkond ClickMechanic. Nii mees- kui naissoost kontrollostjad palusid hinnapakkumist tavapärase rikke – 2011. aasta Ford Focuse sidurivea – parandamiseks.
Uurimuse tulemusena selgus, et kõigest 6 protsenti töökodadest pakkus nii mees- kui naiskliendile samaväärset hinda, nimetades meeskliendile töö hinnaks 808 eurot ja naiskliendile 872 eurot, mis on ca 8 protsenti rohkem.
Kõige suurema hinnavahega piirkonnas, Birminghamis, maksid naised sama töö eest kuni 31 protsenti rohkem kui mehed. Suur oli vahe ka Manchesteris, kus auto remont oli naistele 28 protsenti kallim. Samas mõnes kohas küsiti rohkem ka meestelt, näiteks Sheffieldis ja Edinburghis oli naistele öeldud hind vastavalt 5 ja 19 protsenti väiksem.
ClickMechanicu tegevjuht Andrew Jervis ütles, et autoremonditööstus on reguleerimata sektor ja kuigi on olemas erinevad juhised hinnapakkumiste koostamiseks, ei kindlusta miski, et neist ka kinni peetakse. “Kuigi suur osa mehaanikuid püüdleb ausate ja usaldusväärsete hinnapakkumiste poole, näitavad ülaltoodud tulemused, et murettekitav vähemus töökodasid seda siiski ei suuda. Siiski on vajalik hindade läbipaistvus ja järjekindlus, et saavutada usaldus mõlemast soost tarbijate seas,” jätkas Jervis. Ta soovitas klientidel kasutada online-kalkulatsiooni, et saada teada, kui palju nad umbes peaksid maksma ning vältida ülemaksmist.
Naistesõbraliku autoteeninduse Caroline’s Cars’i omanik Caroline Lake ütles, et naisi petetakse kõhklematult. Ta selgitas:”Traditsiooniliselt on autod kuulunud mehe rolli juurde, kuid ajad on muutunud. Naised ei peaks kõhklema või kartma pettust, kuid see on siiski nii. Paljud naised läheksid pigem hambaarstile kui viiksid auto töökotta. Nad paluvad oma meessõbral, isal või lihtsalt meessoost sõbral seda teha, et nad ise ei peaks. Mida rohkem on inimesed informeeritud, seda parem, ja kui nad arvavad, et neid petetakse, ei tohiks nad karta küsida küsimusi, soovida näha vanu osi või auto külge pandud uusi.”
[dropcap]ACCELERISTA KOMM[/dropcap]Eestist kahjuks sellist uurimust meil veel leida ei õnnestunud ja isiklikult rohkem maksmise kogemust samuti pole. Küll on ette tulnud viga ja võimalikku probleemi kirjeldades mõõdukat skeptitsismi kuid õnneks on siiamaani alati kõik positiivselt lahenenud. Kui aga mõnel lugejal on teistsuguseid kogemusi või tunne, et tahaks lihtsalt vastu vaielda või arvamust avaldada, ootame huviga kommentaare.
Allikas: The Telegraph