Laupäev, 20. aprill 2024
Eesti aasta auto 2017 selgub konkurentsis Kia Optima, Kia Sportage´i, E-klassi Mercedes-Benzi, Opel Astra, Volkswagen Tiguani ja Volvo S90 vahel.

Nii Mercedes-Benz, Opel kui Volkswagen on läbi senise 16 aasta vähemalt korra Eesti aasta autoks tulnud, Volvol ja Kial täistabamus veel puudub. Kes võtab tiitli üle lõppeva aasta laureaadilt Škoda Superbilt, selgub novembri lõpuks.

Eesti aasta auto žüriis on tänavu 20 autoajakirjanikku nii trüki- kui elektroonilisest meediast, nii ajalehtedest-ajakirjadest kui portaalidest, esindatud on nii eesti- kui venekeelne meedia.
Esimeses voorus esitas iga žüriiliige viimase 12 kuu jooksul Eestisse jõudnud uudismudelitest 10 soosikut, tulemuste summeerimisel selgus kuus enim hääli saanut.

Finaalipääsuks pidi seekord saama 20 võimalikust vähemalt 12 häält – umbes samas kandis on latt olnud ka eelmistel aastatel. Esimestena jäid seekord joone alla Alfa Romeo Giulia, BMW 7. seeria ja Seat Ateca.

Möödunud aastal leidis I voorus äramärkimist 33, tänavu 34 uudismudelit. Seda on küll mõnevõrra enam kui kaks aastat tagasi (30), kuid oluliselt vähem kui nt 2014. aastal, mil esmasesse nimekirja jõudis koguni 42 erinevat uudismudelit.

Loe lähemalt ajakirjast Tehnikamaailm

Eestimaa talves ellujääja, Opel Astra K

Uus Kia Optima, mõistuse võit tunnete üle

Argipäeva mõõdukas taustajõud Kia Sportage

Volvo S90, sedaan, mis muudab noobelautode paradigmat

Uus Volkswagen Tiguan – asfalt on nõrkadele, andke kurve ja kruusateid!

Mercedez-Benz’i uus E-klass tööstuse ja kultuuri radadel: julge olla liider!

KOMMENTEERI SIIN