Neljapäev, 23. mai 2024
AvtoVAZ andis äsja teada, et valmis on saanud tehase esimene elektriauto Lada Vesta EV. Tegemist on Lada Vesta sedaanversiooniga, millel on 60kW elektrimootor ning mille tava-laadimistsükkel kestab 9 tundi. Auto hind saab olema ligi 2,9 mln rubla ehk 40 000 dollarit.

Lada Vesta EV sedaan

Elektriautot nimega Lada Vesta EV veab edasi 60 kW elektrimootor, mis suudab arendada kuni 82 hobujõudu ning millel on liitum-ioonaku. Ametlikel andmetel võtab akude tavavooluvõrgus (220 V) laadimine aega 9 tundi. Lülitades laadimise ümber 380 V peale, lüheneb laadimisaeg pooleteise tunni võrra ehk 7,5 tunnile.

Ühe laadmisega suudab 100% elektriline Lada Vesta läbida kuni 150 kilomeetrit. Praeguseks on toodetud üks elektriauto Vesta, aga 2016. aastal on planeeritud ehitada veel mõned sellised, et neid katsetada ja auto konstruktsioon lõpuni viimistleda. Seeriatoomisse elektrilist Lada Vestat veel ei planeerita. Ühe AutoVAZ juhtivtöötaja sõnul võib tehas nõudmise tekkides neid autosid eripartiina siiski toota. Auto hind on dollaritesse arvutatuna umbes 40 000 $.

Eelmisel aastal valmistati Togliatti tehases ekperimentaalne hübriidajamiga Lada Granta, aga hilisemaid uudiseid selle projekti kohta paraku ei ole. Paar aastat tagasi tõi Auto VAZ turule väikese seeria Ellada- elektriautosid, mis kahjuks vabamüüki ei jõudnud.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM[/dropcap]Tahaks hoopis teada, kas Lada elektriautode arenduse tagant paistavad Renault-Nissani liidu uudishimulikud kõrvad? See oleks tegelikult tore, sest siis võiks loota, et venelased jätava tegemata rea vigu, mida teised särtsukate tootjad läbi aastakümnete tegema on pidanud.

Esialgu välja pakutud hind võtab muidugi kummuli ja ohkima. Samas, noh… Vesta on ikkagi vägev vene auto ja sinna mahub viis inimest rahulikult sisse ja no üldse, i-MiEV  sotsiaalabi sõiduk on ikkagi üleeilne päev. Erilist lootust, rohkem asja kohta infi saada, muidugi ei ole. Selleks, et Lada Vesta EV-d lähemalt näha, peaks vist AvtoVAZ tehase peadirektori sõps olema…

Allikas: Wroom.ru

KOMMENTEERI SIIN