Neljapäev, 18. aprill 2024
Renault tarnib Norra postiteenistusele Posten 240 Renault Kangoo Maxi Z.E. elektriautot, mis on suurim maailmas ühekorraga ostetud elektriautode kogus.

Tavaolukorras 80–125-kilomeetrise sõidutsükliga Kangoo Maxi Z.E. on sobilik liiklusvahend ametnike igapäevasõitude tegemiseks. Posten võtab uued punased Kangoo Maxi Z.E.-d kasutusele tiheda rahvastikutihedusega piirkondades.

Posten, mille autoparki kuulub juba 900 elektrisõidukit (autot, ratast, haagist), astub 240 uue elektriauto ostmisega sammu edasi keskkonnasäästliku tarbimise suunas. Posten plaanib vähendada oma autopargi CO2 heitmete hulka 2020. aastaks 40% võrra.

Viimastel aastatel on elektrisõidukite müük Norras märgatavalt edenenud tänu valitsuse poolsele toetussüsteemile. 2015. aasta lõpus moodustab Norras elektrisõidukite müük uute autode kogumüügist 20%. On oodata, et aastal 2020 sõidab Norra teedel 200 000 elektriautot ehk 10% kogu Norra autopargist.

Norras on elektrisõidukid vabastatud käibemaksust ja maanteemaksust. Elektriautode eest ei tule tasuda parkimisel, teede kasutamisel ning ka praamisõit on tasuta. Samuti saavad Norras elektriautod sõita bussiradadel.

[dropcap]Elektriautod globaalse soojenemise vastu [/dropcap]Taskukohaste elektriautode tootjana maailmas liidripositsiooni omava Renault’ tootevalikusse kuulub elektrisõidukeid kõigile kasutajarühmadele. Elektrisõidukid oluline meede globaalse kliimasoojenemise vastu võitlemisel, sest need ei kasuta fossiilkütet ega tekita CO2 heitmeid.

Rahvusvahelise Energiakomisjoni (International Energy Commission) on ütelnud, et kui 2020. aastal sõidaks maailma teedel 7 miljonit elektrisõidukit, siis nad hoiaks kokku 400 000 barrelit naftat päevas.

Renault-Nissani liit on ÜRO Pariisi kliimakonverentsi (COP21) ametlik partner, andes 200 elektriautot konverentsidelegaatide sõidutamiseks alates tänasest, 30. novembrist kuni 11. detsembrini.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Väga hea mõte! Posti laialikanne ei olegi ju enamasti pikkade vahemaade katmine, vaid ukselt uksele suristamine, ja selleks on elektriauto ideaalne. Ilmselt saab kütuse arvelt ka päris arvestatava säästu. Omaette küsimus on, kuidas mõjutab Norra ilm akusid ja seega ka sõiduulatust. Aga kui kõik laabub, siis miks mitte ka meie oma Omnival siit šnitti võtta!

Allikas: Renault

KOMMENTEERI SIIN