Kolmapäev, 17. aprill 2024
Alates 1964. aastast on Pirelli Suurbritannias asuv tütarettevõte loonud kalendrite traditsiooni, mis ei jäta külmaks ühtegi moe- ega kunstiteadlikku kollektsionääri. Piiratud koguses trükitavad kalendrid ei jõua kunagi vabamüügile, neid jagatakse kitsas siseringis parimatele klientidele ning Eriti Tähtsatele Persoonidele.

2016. aasta kalender on järjekorras viiekümne kolmas ning see on juba ette kollektsionääride poolt harulduseks kuulutatud, sest 20 000 tiraažis trükitav aastakalender sisaldab pilte, mis… muudavad mängu. Kalendri pildid on teinud andekas fotograaf Annie Leibovitz, kelle must-valgetel fotodel poseerivad maailmakuulsad ja mõjuvõimsad naised.

Yoko Ono, Patti Smith, Serena Williams, Fran Lebowitz, Amy Schumer, Tavi Gevinson, Ava DuVernay, Natalia Vodianova, Agnes Gund, Kathleen Kennedy, Mellody Hobson, Shirin Neshat ja Yao Chen on Pirelli 2016. aasta portreteeritud kangelannad.

Naisi on kujutatud naturaalsena, ilustamata nende kehasid või nägusid. Tundub, et nii looja kui portreteeritavad on pilte luues olnud omas elemendis. Maailmas, mis oma otseütlemisega lööb pahviks ja… muudab mängu. Nende jaoks, kes suudavad loomulikkusega toime tulla.

“Ma mõtlesin nendele rollidele, mida peavad kandma naised, kes on midagi saavutanud. Ma tahtsin luua klassikalise portreede kollektsiooni.

Ma otsustasin, et naised minu piltidel peavad paistma tugevad, aga loomulikud ja otsustasin, et stuudiovõte saab olema lihtne.

See kalender on nii erinev. See on peavoolust kõrvaleastumine. Ma ei tahtnud neisse piltidesse mingit teesklust, ma tahtsin olla otsekohene,” räägib Leibovitz.

Loe rohkem ja vaata pilte Pirelli 2016. aasta kalendri kodulehelt

Loe ka”The Cal”™ põnevast ajaloost.

Yoko Ono making of PirelliAllikas: Bazaar, Fashion Channel, Pirelli Calendar

KOMMENTEERI SIIN