Reede, 27. detsember 2024
Ameeriklaste tarbijaajakiri Consumer Reports reastas 2017. aasta usaldusväärsemad ja tarbijatelt kõige vähem plusspunkte teeninud sõidukid. Ebameeldiva üllatusena on miinuslistis moodne elektriauto Tesla Model X. Vaatasime lähemalt, mille üle Tesla omanikud nurisevad.

Consumer Reports on inglise keelt kõneleva internetikogukonna seas ülipopulaarne väljaanne. Igal aastal läbiviidavale CR autode usaldusväärsuse küsitlusele vastas tänavu üle 400 000 inimese, kes omakorda jagasid andmeid rohkem kui 650 000 uudismudeli kohta. Tabelisse pääsevad sõidukid, mida on hinnanud vähemalt 1000 kasutajat.

ELEKTRIAUTOSID ON NIMEKIRJAS VAID 1 JA SEEGI MIINUSES

2017. aastal ei paista elektriautode osas veel suurt murrangut, sest nii pluss- kui miinuspoole edetabelites võidutsevad sisepõlemismootoriga autod.

Siiski, mõningate mööndustega, sest TOP 10 usaldusväärsemate autode seast leiab 7 mudelit, millele pakutakse ka hübriidajamit, nende seas 3 on ainult hübriidsed: Kia Niro ning 2 Toyota Priuse varianti.

Ükski elektriauto pole usaldusväärsuse esikümnesse kahjuks pääsenud. Veidi saab seda põhjendada asjaoluga, et elektriautode osakaal kõigist ostetud sõidukitest on jätkuvalt väike, Nissan Leafi uus generatsioon jõudis müügile septembris, Tesla Model 3 järjekord venib ning noobelsärtsakad on kallid.

Seda kummalisem on leida negatiivse hinnangu saanud nimekirjast Tesla Model X. Kas tõesti on X ostjad ühed vinguviiulid, kes ei anna endale aru, milleks see masin tegelikult mõeldud on? Või siis ongi nii nagu nad ütlevad – koostekvaliteet on nigel, infolust paneb pange ja kliimaseadmel on kliimaks?

OMANIKUD KURDAVAD TESLA MODEL X KVALITEEDI ÜLE

Consumer Reports teeb autost lühikokkuvõtte: see auto on pigem edev kui praktiline. Model X on silmapaistva disainilahendusega sõiduk – selle tagumised uksed avanevad kajakatiivana üles ning tagaistmele on lihtne istuda. Paraku kulub massiivsete uste kergitamisele ja sulgemisele kõvasti aega.

Hiiglaslik klaaskatus lisab sõitjateruumis avarusetunnet ning vajadusel võib sõidukisse osta ka kolmanda istmerea, et sõidutada kuni seitset inimest. Siin on üks “aga” – teist istmerida ei saa kokku lappida juhul, kui Model X-s on kaks “kaptenitooli”.

Sarnaselt Model S-le on Model X kiire ja sõidutunnetus on hea. Sõidumugavus ja mürasummutus jäävad Model S-le kaugelt alla. Samas ei ole etteheiteid sõiduraadiusele: CR testitud 90 kWh Model S sõitis ühe laadimisega 370 km, nagu lubatud.

Keskmiselt on Tesla Model X omanik autot soetades maksnud 100 000 eurot. Ning peamised vead, mis nurinat põhjustavad, on kehv koostekvaliteet, ebaühtlane värvikiht ja logisevad trimmid, steikiv kliimaseade ja panges kolistav kesknuhvel.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Koht mitteusaldusväärsete esikümnes teeb kurvaks seepärast, et Model X on se’s rivis ainus elektriauto. Muutes vaatenurka, olgem positiivsed – Model X on 2017. aastal müüdud piisavalt, et sellest midagi järeldada.

Elektriautode võidukäigus pole kellelgi põhjust kahelda ning Tesla pioneerib taas. Ootame huviga 2018. aasta edetabeleid, mil oma positsiooni peaksid sisse võtma uus Nissan Leaf, Chevrolet Bolt (kuku, kus see tänavu üldse oli?!), Model 3 ja veel mõni uustulnuk.

Ja et asi ühekülgseks ei jääks, siis küsis inglaste What Car 14 200 kasutajalt tagasisidet kuni kolmeaastaste sõidukite usaldusväärsuse kohta. Tesla teenis sel skaalal auväärse 30. koha 32 brändi seas. Sellest tahapoole jäid Land Rover ja Jeep.

Allikas: Consumer Reports. Kaanepilt: Ylle Rajasaar

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.