Volkswagen toob ACCELERATE strateegia raames 2025. aastal turule taskukohase pereauto ID. LIFE, mille hinnaks saab olema umbes 20 000 eurot. Väikeautode segmenti kuuluvat ID. LIFE ideeautot esmaesitles Volkswagen Müncheni rahvusvahelisel IAA Mobility autonäitusel.

Volkswageni kaubamärgi tegevjuhi Ralf Brandstätteri sõnul on ID. LIFE ideeauto ettevõtte nägemus uue põlvkonna täiselektrilisest linnaliiklusest. “Lansseerime ID. LIFE pereauto 2025. aastal ning see hakkab maksma umbkaudu 20 000 eurot – see tähendab, et elektrilised sõidukid muutuvad inimestele veelgi taskukohasemaks,” lisas Brandstätter.

Volkswagen ID.LIFE

Volkswagen on ID.LIFE loomisel lähtunud kvaliteedist ja minimalismist – loobutud on dekoratiivsetest elementidest ning keerulistest materjalisegudest. Elektriauto on esiveoline ning põhineb MEB platvormi väiksemal variandil, mille Volkswagen lõi spetsiaalselt väikeautode segmendi jaoks.

See on ka esimene kord, mil MEB-il põhineval sõidukil on esisillavedu. Volkswageni ID. LIFE elektriautol on 172 kW (234 hj) elektriajam ning nullist sajani kiirendab auto 6,9 sekundiga. Tänu 57 kWh kõrgepingeakule on ID. LIFE sõiduulatus kuni 400 kilomeetrit (WLTP).

Elektriauto loomisel on kasutatud looduslikke ja taaskasutatud materjale. Näiteks kasutatakse kere läbipaistvas kattekihis loodusliku värvainena puitlaaste koos biopõhise kõvendiga. Katusematerjal ja eesmise pakiruumi kate on valmistatud 100% taaskasutatud PET plastikpudelitest ning sõiduki rehvides kasutatakse bioõli, riisikestasid ja looduslikku kummi.

Autoga on kaasas mängukonsool, projektor ja projektsiooniekraan, mis ulatub vajadusel armatuurlaualt välja. Teisi seadmeid saab vajadusel ühendada sõidukis oleva 230-voldise, 16-amprise toiteallikaga. ID.LIFE esi- ja tagaistmed on kokku volditavad, mistõttu saab sõiduki kiiresti muuta kino-, mängu- või magamistoaks.

Volkswagen ID.LIFE

ID. LIFE väli- ja sisepeegleid asendavad kaamerad ja ekraan, olulisi sõidufunktsioone juhitakse kuusnurkse ülevalt avatud roolil oleva puutepaneeli abil ning ka nutitelefoni saab juhtimissüsteemi integreerida. Lisaks saab telefoni salvestatud muusikat, filme ja mänge autos kuulata ja näidata.

Volkswageni ACCELERATE strateegia eesmärk on kiirendada üleminekut elektriautodele ning muuta keskkonnasõbralikud sõidukid rohkematele inimestele kättesaadavaks. Volkswagen soovib 2030. aastaks tõsta täiselektriliste mudelite osakaalu sõidukite kogumüügist Euroopas vähemalt 70 protsendini ning Põhja-Ameerikas ja Hiinas vähemalt 50 protsendini.

Fotod: VW

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.