Pöörane võidusõit homsesse: Ford GT superauto kui tulevikuautode katselava

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Täiesti uut ja ülivõimekat Ford GT-d luues ei mõelnud superauto autorid vaid võidusõitude võitmisele, vaid ka tulevikus Fordi mudelivalikusse minevate uute tehnoloogiate ja ideede katsetamise võimalusele.

2013. aastal uue Ford GT kallal töötamist alustades oli meeskonnal kolm eesmärki. Esimene oli kasutada seda harjutusvõimalusena inseneridele kes igapäevaselt arendavad tuleviku tarbeks mootoritehnoloogiat ja laiendavad oma arusaamu aerodünaamikast.

Seejärel sooviti laiendada piire, kasutades auto ehitamisel täiustatud materjale nagu kergkaaluline süsinikkiud. Viimaseks eesmärgiks oli võita paljude silmis kestvuse ja säästlikkuse ülimaks proovikiviks peetavat Le Mans’ 24 tunni sõitu.

“Ilma sellise seotud meeskonnatöö ja organisatsioonita oleks olnud võimatu täiesti uut Ford GT-d sellisel kujul valmis saada,” kirjeldas Ford Performance globaalne juht Dave Pericak.

AERODÜNAAMILISEMAKS!

Kuigi GT näeb ka paigal seistes kiire välja, täiustas meeskond autot iga nurga alt, et see oleks nii aerodünaamiline kui võimalik. Võtme-eesmärgiks oli vähendada õhutakistust ja optimeerida aerodünaamilist survejõudu, mis aitab parandada superauto stabiilsust ja haarduvust rajal kiirendades, kurvides ja pidurdades.

Et vastata muutuvatele sõidutingimustele, muutub superauto Ford GT aerodünaamika vajadusel tänu kere liikuvatele elementidele, mille seas on ka spetsiaalsed avad eesosas ja suur tiib.

Labad avanevad ja sulguvad olenevalt sellest, kas Ford GT tiib on üleval või all, nii et auto on kõikidel kiirustel algusest lõpuni aerodünaamiliselt tasakaalus. Kui tiib on üleval, siis avad sulguvad aerodünaamilise survejõu kasvatamiseks, ja vastupidi.

Isegi mootor aitab GT aerodünaamilisusele kaasa. Auto EcoBoost mootori kompaktne kuuesilindriline vorm võimaldas meeskonnal võrreldes suurema V8 mootoriga märgatavalt ruumi säästa. Ford GT aerodünaamika loob kõikides tingimustes positiivset aerodünaamilist survejõudu.

SALEDAMAKS!

Süsinikkiud on oluline uus element, mis aitab GT-l saavutada terase või alumiiniumi jaoks püüdmatut kaalusäästu ja saledamat kerekuju.

 MADALAKS!

Kõik see kaalusääst ja mootori arendus teenis üht eesmärki – luua kiireim, säästlikem Ford GT eales. Kui see oli saavutatud, investeerisime osa sellest kaalusäästust tõeliselt innovatiivsesse tehnoloogiasse, mis tegi auto veel kiiremaks ja lõbusamaks. Nende seas on on GT hüdrauliline vedrustus, mis muudab auto kõrgust kõigest ühe nupuga – sõidurežiimide omaga.

Vedrustus madaldab superautot Normal-režiimist rajarežiimile minnes 50 millimeetri võrra. Rajarežiim kergitab tiiba ja sulgeb eesmised avad, võimaldades tuliseks rajasõiduks optimaalset aerodünaamilist survejõudu.

Kui GT vahetab kõrgema sõidurežiimi madalama vastu, teevad muudatused vedrustuses, amortisaatorites ja aktiivses aerodünaamikas kahest unikaalsest autost ühe.

Veel üks hüdraulilise vedrustuse funktsioon – esiosa kergitamine – aitab GT-l “lamavaid politseinikke” ja sissesõiduteid valutult läbida. Juht saab esiosa soovi korral kiirustel alla 40 km/h kergitada. Kiirusele 40 km/h jõudes naaseb süsteem automaatselt tavapärasele sõidukõrgusele.

KÕIGE VÕIMSAM ECOBOOST

Ford GT 3,5-liitrine, 647 hj mootor on tootja kõige võimsam EcoBoost üldse. Mootor töötab koos tundliku seitsmekäigulise topeltsiduriga ülekandega, et tagada peaaegu hetkelised käiguvahetused ja erakordse kontrollitavuse.

ford gt

Allikas ja meedia: tootja

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.