Teisipäev, 16. juuli 2024
Igasugused linnamaasturid on praegu turul kuum kaup ja seetõttu lisab järjest enam automarke neid oma mudelivalikusse. Nende hulgas on näiteks Bentley, Jaguar ja Maserati, ning lõppu ei paista. Siiski on üks tootja, kes moega kaasa minna ei kavatse – Koenigsegg on teatanud, et linnamaasturit pakkuma ei hakata, kuid sedaani peale mõeldakse küll. Ja Regera hübriid tuleb ka.

Top Gearile antud intervjuus ütles Christian von Koenigsegg, et kindlasti on võimalik mõnd nende šassiid linnamaasturile sobima panna ja avalikkusele see sobiks. Aga ta lihtsalt “ei taha”. Ilmselt ei peagi edukas superautotootja avalikkuse arvamust liigselt kuulama – siit ka väike vihje Lamborghinile…

[huge_it_gallery id=”97″]

Joonestuslaual oleva võimaliku neljaukseline mudeli kohta ei ole ilmselgelt veel mingeid detaile, ent juba Koenigseggi sedaani võimalus paneb kujutlusvõime tööle. Koenigseggi spetsiifiline disainikeel, üüratu üle 1000-hobujõuline V8 kapoti all ja sedaankere…

Koenigseggi disaini ja üle 1000-hobujõuliste jõuallikate vallast on aga veel üks maiuspala pakkuda. Nimelt kehitasid rootslased Genfi autonäitusel esitletud Bugatti Chironi ja kõikide sellele omistatud tiitlite peale viisakalt õlgu ja käisid lauale oma kaardi, milleks on rohkem kui 1 500-hobujõuline Regera pistikuhübriid, mis kõige tipuks kaalub kõigest napilt alla 1 600 kilogrammi.

Kuigi paberil on Chiron raskem ja kaotab ka võimsusnumbrites, jääb kiirema tiitel siiski Chironile. Sellegipoolest on Regera kiirendus nullist sajani kõigest 2,8 sekundit (Chironil 2,5 sekundit) ja nullist kahesajani hämmastav 6,6 sekundit (Chironil 6,5 sekundit, paljud ei jõua selle ajaga sajanigi!). Regera jõuab enne Chironit aga 300-ni – vaid 10,9 sekundiga Chironi 13,5 vastu. Kui sellest peaks väheks jääma, siis 20 sekundiga on võimalik kiirendada 400 km/h kiiruseni.

Hübriidi jõuallikad on üsna muljetavaldavad. Esmalt auto keskel paiknev kahe turboga 5-liitrine V8, mille võimsus on 1 100 hobujõudu. Sellele lisandub 215-hobujõuline elektrimootor, mis liigutab mootori väntvõlli. Kaks 241-hobujõulist elektrimootorit paiknevad veel auto tagaosas kardaani juures. Ja käigukasti ei ole. Tagurdada saab, kui tagumised mootorid tagurpidi tööle panna.

koenigsegg

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]On autosid, mis ei jäta külmaks, ja Koenigseggid, viimne kui üks, kuuluvad nende hulka. Võib juba isikliku kogemusetagi arvata, et need on iseloomuga ja erilised masinad. Ja kui selliseid siia maailma juurde tuleb, teeb see pildi ainult ilusamaks, olgu need siis hübriidid, sedaanid või lihtsalt superautod.

Allikas: Insider Car News, foto: Koenigsegg

KOMMENTEERI SIIN