Neljapäev, 25. aprill 2024
Toyota tegi oktoobri alguses teatavaks, et on saavutanud koostöökokkuleppe Microsoftiga. 2017. aasta FIA World Rally Championshipi (WRC) sarjas tegutseb Microsoft TOYOTA GAZOO Racing WRC rallimeeskonna tehnoloogiapartnerina.

Mootorisport pakub sõidupõnevust, ja see on maailma ühe juhtiva autotootja jaoks oluline viis, kuidas saada veel suuremat autofännide ja -entusiastide tähelepanu. Nende tegevuste TOYOTA GAZOO Racingu alla koondamine võimaldab Toyotal arendada oma inimesi ja täiustada oma tooteid, panustades “veelgi paremate autode” loomisse. Meeskonnajuhi Tommi Mäkineni käe all arendab Toyota ralliautot, mis peaks hakkama võistlema 2017. aastal.

Yaris WRC
Yaris WRC Test Car 2. Foto: Argo Verk

Microsofti tehnoloogiat kasutades tahab Toyota maksimeerida oma konkurentsivõimet WRC-s, kindlustades samal ajal, et ralliradadel õpitut saaks kasutada ettevõtte visioonis luua ja toota “veelgi paremaid autosid”.

Microsoft toetab TOYOTA GAZOO Racingut kolmes võtmevaldkonnas:

  • Andmeanalüüsiplatvormi väljaarendamine, et koguda, visualiseerida ja analüüsida erinevaid sõitmisega seotud andmeid, mida kasutatakse võidusõidutegevustes.
  • Meeskonna infojagamissüsteemi loomine, et võimaldada meeskonnaliikmetel tõhusalt ja efektiivselt läbi pilveteenuse koostööd teha ja jagada erinevaid materjale nagu pildid ja videod.
  • Fännidega suhtlemise täiustamine, pakkudes teenuseid, mis läbi pilve ja Microsofti ekraanidega seadmete tagavad neile esirea väärilise mootorispordi kogemuse.

Senisele partnerlusele lisab see koostöökokkulepe mitmetahulisust. Alles hiljuti on need kaks ettevõtet koostööd teinud Toyota Connectedi loomisel, mis on täiesti uus kasutajakogemuse ja tootearenduse ettevõte, sihiga laiendada, koguda ja analüüsida suuri hulki sõidukite andmeid, et veelgi parandada kvaliteeti, turvalisust, sõidu- ja omanikukogemust  klientide jaoks.

KLIKI PILDIL!

Ettevõtte president Akio Toyoda ütles: “Ma usun, et sarnaselt Toyotale soovib Microsoft ühiskonda tähenduslikel viisidel rikastada. Olemasoleva partnerluse põhjal soovime täiendavalt oma inimesi arendada ja täiustada oma autosid läbi infotehnoloogia mootorispordis kasutamise, et edendada “veelgi paremaid autosid”.”

Jaapani autotootja mõistab infotehnoloogia olulist rolli autotööstuse arengu täiendavas kiirendamises. Väärtuslike andmete kogumine aitab luua põhja jätkusuutliku mobiilsuse tulevikule. See aitab omakorda luua ühiskonda, kus kõik saavad elada rahus, turvaliselt ja vabalt.

Veel üks oluline panustaja turvalisemasse autotulevikku on Toyota Uurimisinstituut (Toyota Research Institute, TRI), mis keskendub autode, robootika ja teaduslike avastuste tarbeks tehisintellektile. TRI elustab jaapani autotootja visiooni autonoomsest sõidust, millel on kaks versiooni.

Esimene on “Sohvrirežiim”, milles auto on täiesti iseseisev. See suudab pakkuda mobiilsust neile, kel seda muidu poleks, nagu näiteks eakad ja erivajadustega inimesed. Selle turvaliseks saavutamiseks läheb vaja oletuslikult 14,2 miljardit kilomeetrit testimist, sealhulgas simulatsiooni. Microsoft on testikilomeetrite kogumisel oluline partner, kuna suur osa tööst saab ära teha läbi multi-agent simulatsiooni.

Teine iseseisva sõidu versioon, mida jaapani autotootja sihib, on “Valvurirežiim” ehk kõrgetasemeline juhiabi. See tehnoloogia on praeguste turvamehhanismide nagu Toyota Safety Sense edasiarendus ning see on loodud vajaduspõhiselt juhti toetama, teatud oludes ka auto juhtimise üle võtma. Teadmine sellest turvavõrgust võimaldab klientidel oma sõitu täielikult nautida.

Toyota Research Institute, Toyota Connected ja Microsoft on ühinenud oma pingutustes kasutada tehnoloogia viimast sõna, et saavutada turvalisem, puhtam ja mugavam mobiilsus.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Rallisõidu sildi all räägitakse selles uudises ju meie kõigi teadlikumast ja turvalisemast tulevikust. See on ammu teada, et Toyota arendab koostöös mitmete partneritega nn. insesõitvaid tehnoloogiaid, aga lähemalt ei ole neid tänaseni tutvustatud. Põhjus on lihtne  ja tuleneb üksiti Jaapani kultuuritraditsioonist: pole põhjust asjast enne rääkida, kui pole midagi töötavat ette näidata.

KOMMENTEERI SIIN