Laupäev, 15. juuni 2024
Läti ja Leedu aasta auto valimised on sel aastal Peugeot’le suurepäraselt lõppenud. Leedu aasta auto 2021 võistlusel võideti parima linnamaasturi tiitel ja väga tasavägises finaalis teine koht ning nädal hiljem saadi hõbemedal ka Läti aasta auto valimisel.

Läti ja Leedu aasta auto konkursid näitasid, et linnamaasturid on jätkuvalt väga populaarsed – suur osa lõppvõistlusele jõudnud mudeleid olid just krossoverid või linnamaasturid.

Peugeot osales Leedu aasta auto valimisel kahe sõsarmudeliga – sisepõlemismootoriga Peugeot 2008 ja elektriline e-2008. Žürii liikmed hindasid kõrgelt Peugeot isikupärast disaini ning Leedu ajakirjanike autoklubi president ja võistluse žüriisse kuuluv Valdas Valiukevičius tõdes, et nägi juba enne konkurssi, et Peugeot 2008 välimusel on võime inimesi jalust rabada.

Valiukevičius oli nimelt just enne konkurssi pidanud auto ostmise osas ühele oma tuttavale nõu andma. „Valikus oli mitu autot, kuid Peugeot võitis. Ostja kiitis sise- ja väliskujundust ning hindas tänapäevast näidikutepaneeli,“ ütles ta.

Samas ei olnud silmapaistev välimus ainus, mille põhjal kõnealune valik sündis. Lisaks selle hindas värske autoomanik seda, kui ruumikas Peugeot oma kompaktse välimuse kohta on ning kiitis sõitjateruumis kasutatud materjalide kvaliteeti.

Ka lätlased hindavad disaini kõrgelt

Lisaks Leedus saavutatud esikohale konkurentsitihedas linnamaasturite klassis ning teisele kohale üldarvestuses, saavutas Peugeot 2008 aasta auto valimisel teise koha ka Lätis, kus võitja kuulutati välja virtuaaltseremoonial. Kokku osales konkursil 25 erinevat autot, millest enam kui pool olid linnamaasturid või krossoverid.

Läti aasta auto valimise žürii liige autoajakirjanik Ingars Tenis pidas sarnaselt Valiukevičiusele Peugeot puhul oluliseks silmapaistvat disaini. „Võistluse tulem ei ole üllatav. Peugeot 2008 pääsemine finaali ning ka lõpptulemus on täiesti õigustatud, mudel paistab silma oma disaini ja mahutavuse ning ka hinna poolest. Oluline on ka see, et 2008 on saadaval elektrilisena ning see on suurepärane kaaslane linnasõidul,“ sõnas ta.

Peugeot algatas uue trendi

Peugeot e-2008

Leedu aasta auto valiku tegijate hulka kuulunud Dina Sergijenko tõi välja veel ühe aspekti, mille poolest seekordne Leedu aasta krossover silma paistab. „Peugeot oli ilmselt esimene, kes otsustas, et auto ajam ja välimus ei peaks omavahel otseselt seotud olema. Seni oli nii, et kui tahtsid sõita elektriautoga, pidid otsustama veidra futuristliku disaini kasuks, kui valisid aga diisli, said kohe ka maitsekama traditsioonilise välimuse. Peugeot puhul on kliendil võimalik välja valida omale meeldiv mudel ning panna see vastama oma soovidele. Ajamivalikuni jõutakse alles hilisemas faasis,“ sõnas ta.

Sergijenko sõnul päästab see lahendus need, kes tahaksid sõita elektriautoga, kuid ei ole huvitatud üle vindi keeratud veidrast „ülirohelisest“ väikeautost, mille seest leiab vaid loodussäästlikud materjalid. Autospetsialisti hinnangul pole ajami valik tihti ainult pragmaatilisuse, vaid ka loovuse küsimus.

„Ma võin seda täie julgusega nimetada aasta innovatsiooniks, sest ma olen oma kõrvaga korduvalt kuulnud, et inimestele meeldiks sõita elektriautoga, kuid valikut on raske teha, sest autod on kas liiga kallid või näevad liialt kummalised välja,“ selgitas Sergijenko.

„Kui nüüd võrrelda omavahel Peugeot 2008 ja e-2008 mudeleid, siis väliselt on nende erinevused minimaalsed. Alles autosse istudes ja gaasipedaali vajutades on võimalik aru saada, kumb neist on sisepõlemismootoriga ja kumb elektriline versioon.“

„Ma olen kindel, et lähema aasta jooksul näeme turul ka teisi tootjaid, kes hindavad Peugeot ideed ning võtavad selle ka oma sõidukitel kasutusele. Tegelikult tahame me ju uue auto puhul teha oma valiku esmalt välimuse ja lisade põhjal, alles hiljem hakkame vaatama seda, millist ajamit me soovime,“ arvab Sergijenko.

Foto: Peugeot

KOMMENTEERI SIIN