Laupäev, 15. juuni 2024
PSA Grupi elektrikaubik sai Rahvusvahelise aasta kaubiku 2021 tiitli. Eri turgudel on ühiselt arendatud masin müügil kui Peugeot e-Expert, Citroën ë-Jumpy või e-Dispatch ning Opel või Vauxhall Vivaro-e.

PSA Grupi elektrikaubikule andis selle tiitli spetsialistide žürii, mis koosnes 24 sõltumatutes kaubikuajakirjades töötavast erialaajakirjanikust. Tiitel tuli ülekaalukalt – žürii andis PSA kaubikule tervelt 131 punkti.

Teise koha sai 55 punktiga Mercedes-Benz eSprinter, kolmanda 36 punktiga Mercedes-Benz Vito ning Ford jäi Transiti versioonidega Active ja Trail neljandaks.

Žürii kiitis PSA Grupi kaubikuid nii sõiduulatuse kui koostekvaliteedi ja sõidumugavuse koha pealt, tuues välja, et tegu on esimese Euroopas müüdava kaubikuga, mille sõiduulatus ületab 300 km. Välja toodi ka see, et sõidutunnetuselt on tegu diiselversioonidele sarnase kogemusega, kui kõrvale jätta veelgi vaiksem sõidumüra.

PSA Grupi kergtarbesõidukite üksuse vanemasepresident Xavier Peugeot sõnas: “PSA Grupp on väga uhke saadud tiitli ja tunnustuse üle ning me täname kohtunikke, et nad selle prestiižse tiitli meie sõidukitele usaldasid. See auhind tõestab veenvalt, et meie kompaktne elektrikaubik saab olema edukas ning oleme õigel teel oma tarbesõidukite ja üleüldise elektrifitseerimise strateegiaga. Meie klientide jaoks ei tohi elektrifitseerimine tähendada ühtegi kompromissi!”

Opeli tegevjuht Michael Lohscheller ütles: „Oleme väga uhked, et Vivaro-e valiti Rahvusvaheliseks aasta kaubikuks 2021. Tahaksin väga tänada IVOTY žürii liikmeid selle tunnustuse eest, mis tarbesõidukite tootjatele on kõikidest väärtuslikum. Vivaro-e kehtestab omas turusegmendis uued arusaamad ning juhib Opeli tarbesõidukivaliku elektrifitseerimist.”

Lohscheller lisas: “Järgmisel aastal lisame e-variandid ka Combole ja Movanole, mis tähendab, et enne 2021. aasta lõppu on terve meie valik elektrifitseeritud. Opel tegeleb praegu kogu oma tootevaliku kiire elektrifitseerimisega, juba hetkel on saadaval viis akutoitel või pistikhübriidajamiga sõidukit. Aastaks 2024 on meil olemas elektrilised versioonid kõigist oma sõiduautodest ja kergetest tarbesõidukitest.“

Andmeid

Akutoitel Vivaro-e on saadaval kolmes pikkuses ja paljudes kerevariantides ning võimaldab selle kasutajatel nautida kompromissitu nullsaastega mobiilsuse hüvesid ka „viimasest kilomeetrist“ edasi. Vivaro-e kliendid saavad teha valiku kahe eri mahuga liitium-ioonaku vahel sõltuvalt oma vajadustest. 75 kWh tagab kuni 330-kilomeetrise sõiduulatuse, kuid need, kes kasutavad oma sõidukit päeva jooksul väiksema intensiivsusega, võivad valida 50 kWh aku sõiduulatusega 230 km (andmed WLTP katsemenetluse järgi).

Uus Vivaro-e pakub laia valikut juhiabisüsteeme ning seegi pälvis IVOTY žürii heakskiidu. Lisaks esiklaasinäidikule saab Vivaro-e rajahoidmisabi, täiustatud liiklusmärgituvastuse, juhi väsimuse hoiatuse, eesmise kokkupõrkehoiatuse ja automaathädapiduri.

Citroën ë-Jumpy

Citroën ë-Jumpy L3 Club 75 kWh versioon pakub kuni 330 km sõiduulatust, 6,6m³ kaubaruumi, garantiid akule kas 8 aastat või 160 000 km ning aku kiirlaadimist 80% täituvuseni vaid 30 minutiga.

Varustusse kuuluvad 1+2 Moduwork istmed, läbilaadimisavaga vahesein, 3D navigatsioon, 7-tolline puutetundlik ekraan, Apple CarPlay, Android Auto, mäkketõusu abi, vihmasensor, tagumised parkimisandurid, püsikiirusehoidja ja kiiruse piiraja jpm.

Opeli mudelitest on Rahvusvahelise aasta kaubiku auhinna varem võitnud Astra Van (1999), esimese põlvkonna Vivaro (2002) ja Combo (2019). Citroëni jaoks on tegu järjekorras kuuenda Rahvusvhelise aasta kaubiku tiitliga.

Fotod: Opel, Citroën

KOMMENTEERI SIIN