Teisipäev, 23. juuli 2024
Google leiutas lahenduse, kuidas lapsed enne magama jäämist telefonist eemale saada. Family Link äpp võimaldab vanematel piirata oma lapse nutiseadme igapäevast kasutusaega, kontrollida tegevusi ning määrata kellaaja, peale mida seade uneajaks automaatselt lukustub.

Ekspertide sõnul võib liigne nutiseadmete kasutamine tekitada nii tähelepanu- kui ka sotsiaalseid häireid ning raskendada uinumist. Kui liiga palju aega ekraani ees istuda, ei jää lastel ega ka täiskasvanutel aega muudeks asjadeks nagu mängimine, õppimine, suhtlemine või magamine.

FAMILY LINK EI PIIRA VAID SUUNAB

Family Link äpp võimaldab blokeerida või kinnitada ka laste poolt allalaaditavaid rakendusi. See ei ole laste järele nutiseadmetes nuhkimine vaid üldine ülevaade nädala või ka kuu kaupa, et aru saada, millele laps oma aega internetis kulutab.

Family Link rakendus võimaldab vanematel piirata seadme kasutust, määrates maksimaalse tundide arvu kui kaua laps võib päevas seadet kasutada ja ühtlasi seada aja, mil nuhvel unele läheb. See võimaldab lapsel enne magamajäämist keskenduda muule kui helendavale ekraanile.

TÄISKASVANU VAADAKU PEEGLISSE

Family Link on läbinud esmase katseperioodi ning on Ameerika Ühendriikides ja juba ka Euroopas tasuta allalaaditav. Äpp on väljatöötatud ja täies mahus kasutatav uuemate Android-operatsioonisüsteemi versioonidega ja piiratult ka iPhone’iga.

Enne kui lastele see rakendus telefoni laadida, võiks suur inimene seda omal nahal proovida, et lugeda kokku oma netis istutud aeg.

Helendavatest ekraanidest sõltuvuses lastel on enamasti võtta omast käest eeskuju: lapsevanem, kes ei suuda pideva “ühendumiseta” hakkama saada. Ka ei unusta laps end ise surfama vaid seda teevad tema vanemad, kes lükkavad pisikese inimese tundideks “jalust ära”.

ÄPID, MIS AITAVAD NETIAEGA PIIRATA

Seniks kui Google’i äpp pole Euroopas veel saadaval, soovitab Tele2 tootedirektor Katrin Aron proovida teisi rakendusi, mis Eestis edukalt toimivad.

Find My Kids – GPS-rakendus, mis võimaldab lapse asukohta jälgida. Kvaliteetne rakendus, mille allalaadimine on tasuta, kuid teenuse kasutamise eest tuleb maksta.

Family Tracker – See äpp kuvab kõiki lähedasi, kes on andnud loa oma asukoha jagamiseks. Äppi on lisatud ka sõnumirakendus, mis kuvab kasutajatele teavitusi. Kui inimene sõnumit ignoreerib, saab panna telefoni valju sireeniga üürgama.

Moment Family – rakendus annab ülevaate, mitu korda päevas, milliseid äppe ja üldiselt kui kaua seadet kasutatakse. Äpiga on võimalik seada päevalimiit ning lülitada seadmed näiteks pere õhtusöögi ajaks välja.

Allikas: Tele2, Google

KOMMENTEERI SIIN