Esmaspäev, 23. detsember 2024
Kunagi korraldasid naljaninad ühe mobiilioperaatori levialasse väljasõite. Tänapäeval on levi siiski igal pool olemas ent see võib olla ebaühtlase kvaliteediga. Nutitelefoni omanikel on võimalus teha mõni liigutus, et levi parandamiseks.

Äsja Norstati poolt läbi viidud uuringust selgub, et 98% eestimaalastest peavad operaatori valikul oluliseks või väga oluliseks leviala. On olemas mõned lihtsad nipid, mille abil saab inimene ka ise oma telefoni levi turgutada.

Helista 4G võrgu kaudu

4G võrk katab väga hästi kogu Eesti ning võimaldab kasutada internetti igal pool – ka seal, kus tavaline kõneleviala on nõrgem. Seega on üks võimalus kasutada erinevaid platvorme, mis lubavad teha kõnesid üle võrgu. Näiteks Viber, Messenger või Skype.

Võimenda mobiililevi

Nii on. See võimendab 3G ja 3G LTE signaale kuni 32 korda ning see on nagu väike mobiililevi megafon, mis teeb signaali tugevamaks ja aitab mobiilil paremini levi saada.

Selle eeliseks on, et väljaminek on ühekordne ning see ei vaja internetiühendust. Levivõimendi saamiseks ja kasutamiseks tuleb võtta ühendust oma mobiilioperaatoriga.

Tea, kus asub mast

Kui oled paigas, kus inimesi liigub vähem, võib ka signaal olla mõnevõrra nõrgem. Näiteks metsa või rabasse matkama minnes tasuks eelneval vaadata, kus asuvad lähimad mastid – mida lähemal asud mastile, seda tugevam on levi.

Eemalda levi takistajad

Telefon ja mast on pidevas ühenduses ning saadavad üksteisele signaale. Mida vähem takistajaid on nende kahe vahel, seda tugevam on ka levi. Kõiki takistusi ei saa eemaldada, kuid hea on teada, mida võiks meeles pidada.

Näiteks aknale lähemal on tõenäoliselt tugevam levi, seega võib nõrgema leviga piirkonnas kasutada toas helistamiseks näiteks käed vaba süsteemi: telefon ise on aknalaual ja sina saad vabalt toas ringi liikuda.

Samuti on nõrgem levi näiteks kõrgete ehitiste kõrval ja levikvaliteeti mõjutavad nii kodune sisustus, õues olev ilm kui ka telefoni ümber olev kate.

Ära sega antenni tööd

Tänapäeva telefonidel ei ole enam nähtavat antenni, seega võib juhtuda, et katame selle oma teadmatusest. Näiteks horisontaalselt telefoni hoides, katavad inimesed tihti ka selle koha, kus asub antenn, mistõttu võib levisignaal nõrgeneda umbes 10 dB.

Kui telefoni levi eelpool mainitud nippidega kuidagi paremaks ei muutu ning probleem püsib olenemata sinu asukohast, tasub kindlasti kontrollida telefoni seisukorda. Võib juhtuda, et sel juhul on leviprobleemi allikaks põrutada saanud nutiseade.

Allikas: Tele2. Kaanepilt: Ylle Rajasaar

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.