Esmaspäev, 15. juuli 2024
Euroopa uute autode hindamisprogramm Euro NCAP andis äsja kahele uudismudelile hinded. Nii Volvo XC40 kui Ford Focus said maksimaalsed viis tärni. Volvo nunnumaasturi tulemus tõstab selle viie kõige turvalisema auto hulka.

Euro NCAP on tänavu andnud tärnid kolmele uustulnukale. Kevadel läbis testid tubli tulemusega elektriauto Nissan Leaf tuttuus põlvkond, äsja said turvalisuse eest hinded kompaktmaastur Volvo XC40 ja väike-keskklassi pereauto Ford Focus.

Standardvarustuses XC40 kui Ford Focus saavutasid mõlemad maksimumi lähedase tulemuse ning teenisid viis tärni. XC40 paistis silma koguni 97% turvalisusega täiskasvanud sõitja kaitsmisel ning kerkis sellega kolmel viimasel aastal testitud sõidukite seas viie parima hulka.

Vaata Volvo XC40 tulemust lähemalt siit
Vaata Ford Focuse tulemust lähemalt siit

KLÕPSA PILT SUUREMAKS

Kuid sootuks tähtsam on mõlema auto puhul võime säästa jalakäijate elusid: nii XC40 kui Focus on varustatud jalakäija ja jalgratturi tuvastamise ning ennetava hädapidurdusabiga (AEB), mis ohu korral auto kiiruse sujuvalt maha pidurdab.

Volvo nunnumaasturil on lisaks olemas ka rajalt kaldumise abi (ELK), mis ohuolukordades suudab auto kiiruse teelt veeremisel maha pidurdada ning takistada sel näiteks üle barjääri lendamast. Ka suudab auto tuvastada kokkupõrkekursi ja vastutulevast sõidukist turvaliselt mööda juhtida.

Nii Fordi kui Volvo abisüsteemid ei tee neist aga automaatselt isejuhtivaid sõidukeid. Juhi tähelepanu peab alati püsima sajaprotsendiliselt teel ning käed roolil, vastasel juhul abid tööle ei hakka.

Euro NCAP peasekretär Michiel van Ratingen tunneb rõõmu, et autotootjad järjest rohkem kõigi liiklejate turvalisusse panustavad: “On hea näha, et nii preemiumsegmendi kui n-ö rahvaautode tootjad on võtnud arvesse 2018. aasta uusi kõrgemaid nõudmisi ning paigaldanud tehnoloogiaid, mis aitavad säästa elusid.”

“Uudsed tehnoloogiad nagu AEB või ELK annavad koheselt tulemuse kuid näitavad ka, kuhu oleme isejuhtivate sõidukitega arenemas. Euro NCAP testid on üles ehitatud nii, et uudsed tehnoloogiad vastaksid nõudmisele säästa elusid nii täna kui ka homme.”

Loe Euroopa autode hindamisprogrammi kohta lähemalt siit

Allikas: Euro NCAP. Pilt: Volvo

KOMMENTEERI SIIN