Neljapäev, 19. detsember 2024
Valdav osa nutitelefoni omanikest on kokku puutunud olukorraga, kui seade lõpetab ootamatult koostöö ja keeldub pildistamast, filmimast või midagi alla laadimast. Tavaliselt on tõrke põhjuseks see, et telefoni mälu on täis.

Telefoni mälukasutust tasub aeg-ajalt ise kontrollida. Eriti tuleks seda teha siis, kui telefon on viimasel ajal palju aeglasemaks jäänud. Selleks tuleb Androidi seadmete puhul valida seaded, mälu ja seejärel salvestusruum.

iPhone’i omanikud peaksid üles otsima menüüst Settings, General ja vajutama Storage & iCloud Usage. Nii saab ka järele vaadata, kui suur mälumaht on telefonil üldse ja millised rakendused telefoni mälu enim kulutavad.

1. HOOLITSE NUBLA HÜGIEENI EEST

Kõik alla laetud rakendused kasutavad suuremal või vähemal määral telefoni mälumahtu. Ei ole vahet, kas kasutate rakendusi aktiivselt või töötavad need lihtsalt taustal, sest rakendused talletavad andmeid ja vanasid andmeid automaatselt ei kustuta.

Kui telefoni mälus on alla 1 GB vaba ruumi, hakkab seade töötama aeglasemalt. Seetõttu on telefonihügieen hädavajalik. Aastas korra tuleks teha tehaseseadete taastamine ehk telefoni profülaktiline puhastus.

Ärge unustage kõik vajalikud pildid, failid, dokumendid, rakendused ja andmed varundada mälukaardile, arvutisse, välisele kõvakettale või pilve. Vastasel juhul lähevad andmed kaduma.

2. TEE KORRALIK INVENTUUR

Kui ostate näiteks 16 GB mäluga telefoni, on teil seda tegelikult veidi vähem, kuna osa mälust hõivavad juba tootja installitud rakendused. Seetõttu tasub rakendused aeg-ajalt üle vaadata ja sarnaste funktsioonidega rakendustest jätta alles vaid kõige vajalikum.

Tihti on olemas ka vähem mälumahtu kasutavaid verisoone, näiteks Facebooki alternatiiv on Facebook Lite, mis kasutab vähem sisemälu ja on just sobilik väiksema mälumahuga või vanematele telefonidele.

3. SULGE EBAVAJALIKUD RAKENDUSED

Sulgege rakendusi. Kui kogu aeg hoida avatuna suur hulk rakendusi, siis korraga töötavad äpid hakkavad telefoni koormama. Operatiivmälu kasutavad erinevad sotsiaalmeediarakendused, nagu Facebook, Instagram, LinkedIn ja Youtube ning mängud.

4. SUURENDA NUBLA MÄLUMAHTU

Enne nutitelefoni soetamist tasub läbi mõelda oma vajadused. Kui kasutate telefoni palju pildistamiseks, videote tegemiseks ja mängimiseks, tuleks valida seade, millel on rohkem mälumahtu või võimalus seda juurde lisada.

Enamus Androidi seadmete puhul saab telefoni sisestada lisamälukaart. Kuid ka mälukaarti tuleks aeg-ajalt tühjendada ning vanemad fotod ja dokumendid võiks tõsta ümber näiteks arvutisse või välisele kõvakettale.

5. TÕMMAKE PILVE

Kõik kontaktid, dokumendid, pildid, muusika ja videod võib varundada ka mõnda pilveteenusesse, nagu Google Photos, Dropbox, OneDrive, Google Drive.

Apple pakub iPhone’i omanikele iCloudi, mis annab kasutajale 5 GB mälumahtu, kuid ruumi saab ka juurde osta. Näiteks 50 GB lisamahtu iCloudis maksab ühes kuus 0,99 eurot.

Pilveteenus säästab nutitelefoni mälumahtu ja kaitseb andmeid, mis võivad kaduda seadme kaotamisel või purunemisel.

Allikas: Tele2. Kaanepilt: Pixabay

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.