Veebikonstaabel Maarja Punak palub internetikasutajatel olla tähelepanelikud. Netis levivad kolm petuskeemi, millest veebikonstaablit on teavitatud. Petta võib saada nii FB-s sõbrakutseid vastu võttes kui Instagramis veebipoe reklaamile klikkides.
Maarja Punak kirjutab: “Kolm järgnevat hoiatust on saadetud mulle inimeste poolt, kes soovivad, et ka teised oleksid ohtudest teadlikud. Teen lühikokkuvõtte.”
POOD, MIS REKLAAMIB END HÜPIKAKNAGA
Internetis end hüpikaknaga reklaamiv pood CPHunterboots, mille leht on loodud kuus päeva tagasi, pakub imelisi allahindlusi Hunter toodetele. Lehel puudub seos kaupluse ametliku kodulehega ja makseid toodete eest nõutakse veidratele kontodele.
ASOSE INSTAGRAM
Instagramis on mitmed eestlased hakanud jälgima Asose Instagrami lehte, mis pakub väidetavalt allahindluskoodi, kuid millel pole mingit seost kodulehega.
Kui ametlikul kodulehel lähed Instagrami lingile, juhatatakse hoopis teisele kontole, samuti puuduvad igasugused viited suurele allahindluskoodi kampaaniale. Tähele tasub panna konto nimekuju.
AMEERIKA SÕDURI PETUSKEEM
Ameerika sõduri petuskeem on muutunud, sest petturid ei nimeta end enam sõduriteks, kuid süsteem on sama.
Armastuskirjad välismaalt, suur soov tulla Eestisse armastuskirjade saaja juurde elama ja siin kinnisvara osta, kuid isikul puudub hetkel vaba raha.
Olgu siis põhjenduseks panga reeglid, mis ei luba raha enne teatud tähtaega välja võtta või kindlustusrahad, mis kohe-kohe peaksid saabuma.
Viimase punkti juurde lisaksin märkuse, et üldjuhul on need juhtumid lõppenud sellega, et kannatanutelt on meelitatud välja igakuised pensionirahad, kurvematel juhtumitel aga kümned tuhanded eurod.
Suurim väärarvamus: kui petturiga suheldakse mitu kuud, siis tõenäoliselt ei ole tegemist petturiga. Tegelikult on asi vastupidine – mida kauem suheldakse, seda lihtsam on hiljem suuremaid summasid välja meelitada.
Allikas ja pilt: veebikonstaabel PPA