Esmaspäev, 23. detsember 2024
Noorte leiutajate võistluse Digi Pass finaalüritusel sai peavõidu pakiveo jagamisteenuse äpi leidliku ideelahenduse eest Rakvere Ametikooli meeskonnale FCQ Trans. Oma nutikate lahendustega võistles finaalis 10 kutsekoolinoorte meeskonda kõikjalt üle Eesti.

Neli kuud kestnud koolitusprogrammi võidutööd selgusid eile pärast noorte ettekandeid ja žürii hinnanguid Eesti parimate digilahenduste esitluskeskuses, e-Estonia Showroomis.

Žürii andis tänavu peavõidu ja 3000 euro väärtuses elektroonikaseadmeid Samsungilt Rakvere Ametikooli noorte meeskonnale FCQ Trans, kes tuli välja pakisaatmise jagamise teenuse ideelahendusega. Noori juhendas mentorina Alari Ehandi ettevõttest Pakipoint OÜ.

“Väga põnev oli näha, kuidas alles sügisel programmi astunud ja digioskusi omandama asunud kutseõppuritel on nüüd valmis täitsa oma digitaalsed ideelahendused. Iga esitletud projekti puhul on noored suutnud leida üles probleemi, mis vajab nutikat lähenemist, ning tulnud välja tõeliselt põnevate ideelahendustega, millest üsna mitu võivad minu hinnangul nende teostamisel päris edukaks saada,” rääkis Samsung Eesti juht Toomas Tiits, kes hindas finaalis noorte poolt esitatud projekte.

Tallinna Ülikooli poolt välja töötatud programmi koordinaator Pirje Jürgnes tõi välja, et võidulahenduseks välja valitud nutika pakiveo teenus ja selle välja pakkunud Rakvere Ametikooli logistika-eriala teise kursuse õppurid Kevin Varzin, Diana Piilsaar ja Tanel Arumäe suutsid teiste seast silma paista eeskätt oma lahenduse suurema pildiga ehk sooviga lahendada väikemahulise kaubaveoga seotud probleemid.

“Võidumeeskond eristus just sellega, et oli suutnud kaardistada eriala spetsialistina ära suurema lahendamist vajava probleemi ning pakkunud sellele ka üsna detailse lahenduse, ehk leidnud viisi, kuidas viia kokku paki saatja ja inimene, kes on niikuinii sel suunal oma sõidukiga liikumas. Just selline probleemkoha leidmine, konkreetse lahenduse pakkumine välja töötatud teenuse mudeli näol ning projekti detailne planeerimine eristusid selgelt Rakvere Ametikooli noorte puhul,” rääkis Jürgens esikohaga tunnustatud noorte nutikast leiutisest.

Auhinnalise teise koha andis žürii Luua Metsanduskooli noortele maastiku 3D visualiseerimist ja planeerimist võimaldava äpi ideelahenduse eest ja kolmanda koha pälvisid Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse noored ideelahendusega, mis võimaldab äpi kaudu piirkonna turvalisust tagada.

Noorte nutikate digilahenduste esitlus leidis eile aset kooliprogrammi Samsung Digi Pass raames, mis aitab 14-19-aastastel kutsekoolinoortel omandada digivaldkonna ettevõtluses olulisi oskuseid ja olla sellega abiks noorte tulevastes karjäärivalikutes.

Tallinna Ülikooli, Eesti Noorteühenduste Liidu ja Samsungi koostöös sündinud programmi vältel said noored osa mitmekülgsest koolitusest ning tegid koostööd mentoritega noorte poolt välja pakutud ideelahenduste arendamiseks.

Programmi finaali pääsesid tänavu 10 meeskonda Tallinna Tööstushariduskeskusest, Tallinna Kopli Ametikoolist, Rakvere Ametikoolist, Ida-Virumaa Kutsehariduskeskusest, Luua Metsanduskoolist ning Tartu Kutsehariduskeskusest.

Finaalüritusel hindas kutseõppurite ideelahendusi ekspertidest koosnev žürii, kuhu kuulusid Toomas Tiits (Samsung Electronics Baltic), Urve Mets (Kutsekoda), Liina Reinsaar (SA Innove), Peeter Marvet (Zone Media OÜ), Madli Ross (UNESCO), Ivo Visak (Aasta noorsootöötaja 2017), Roger Tibar (Eesti Noorteühenduste Liit), Inga Kõue (HITSA), Meelis Mereküla (Haridus- ja Teadusministeerium), Pirje Jürgens ja Romil Rõbtšenkov (Tallinna Ülikool).

Noorte mentoriks olid ideelahenduste väljatöötamisel Eesti tunnustatud IT-ettevõtjad turvaettevõttest G4S, kasutajakogemuse disaini ning ärianalüüsi ja tarkvaraarenduse ettevõttest Trinidad Wiseman, IT ettevõtjaid töötajatega ühendavast idufirmast Meetfrank, sihtasutusest Erametsakeskus/Eesti Metsameistri kontrollüksus ning tervisetehnoloogiaettevõttest Cognuse OÜ.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.