Reede, 20. detsember 2024
Accelerista hea meediapartner, veebiajakiri Arvutimaailm teeb ülevaate selle nädala kuumematest uudistest vidinamaailmas, millega kursis võiks olla. Lugude pealkirjad juhatavad lingiga otse artiklini. Mõnusat lugemist!
WordPress oli haavatav: uuenduste serveri turvaaugu tõttu oleks saanud kõigile WordPressi kasutavatele lehtedele mida iganes postitada

Uskumatu lugu: kuna veerand maailma veebilehtedest on WordPressis ja kuna WordPressi uuendamise serveris oli turvaauk, oleks võinud veerandi maailma veebilehtedest täis panna oma sisu, istutada oleks saanud kõigisse veebidesse oma tarkvara ja saada peaaegu et maailmavalitsejaks. Õnneks seda auku teadaolevalt keegi ära ei kasutanud.

Google´i tõlge läheb “tehisintelligentseks”

Masinad hakkavad varsti meist aru saama – õppivad tõlkeserverid teevad endale kõigepealt selgeks suured keeled ja kunagi ehk jõutakse ka eesti keeleni. Siis ei pea enam Google´i tõlke üle nalja tegema. Siis võib juhtuda, et robotid teevad meie üle nalja, kelle intelligents ei arene nii kiiresti kui masinate oma.

Elisa hakkab Soomes Ubtech Jimu ja Alpha roboteid müüma

Kodumasinate kõrval hakkavad kodudesse ilmuma ka humanidrobotid, nagu juba ammu ennustati. Elisa võtab esimesed oma esindusse müüki. Jõuluks koju oma robot – Jõuluvana hakkab neid mõne nädala pärast laiali vedama.

Starship hakkab Tallinnas toitu koju tooma

Skype´i päritolu Starshipi tegijad lõid Some toiduvedajatega käed, et hakata Tallinnas robotiga kojutoomist katsetama. See on igatahes e-Eesti jaoks igati sobilik test. Proovi ka, kas ukse taha tuleb toiduga robot või inimene. Jõulukinke veel robotid ei too.

Väljapressimise pahavara rünnaku alla sattunud San Francisco transpordisüsteem pakkus tasuta sõitu

Väljapressimistarkvara pakub katust Eestis ja maailmas. Räniorus sattusid küberkriminaalid kogemata transpordisüsteemi arvutitesse. Kõik reisijad said sellepärast tasuta sõidu – nagu Tallinnas.

Telia tahab ADSL ühendustega mõne aasta jooksul lõpetada

Paljude jaoks on aeglane ADSL ainuke võimalus, kuid õnneks või kahjuks varsti see võimalus Telia võrgus kaob ja loodetavasti asendub moodsama ühendusega.

Väike test: Pluss-ID olgu alati vööl

Mis peaks ühel ringirändaval inimesel ridikülis või seljakotis alati kaasas olema? See kokkupandav ID-kaardi lugeja, mida AM just testis, võiks mälupulga ja muude vajalike asjadega alati kaasas olla. Aitab hädast välja siis, kui mobiil-ID ei tööta või kui sõbral ID-kaardi lugerit taskus pole. Pealegi pole kokkukäival +ID-l tüütut juhet taga.

Eestis on levinuimad pahavarad Kometaur ja Cryptowall

Viirused on vastikud, krüptoviirus aga üks vastikumatest üldse: krüpteerib kõvakettal failid ja küsib lunaraha, kui tahad neid tagasi saada. Eestis on see pahavara viimastel kuudel kige enamlevinumate hulgas.

wordpress pluss id

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Accelerista veebilehe aluseks on WordPress. Kasutaja seisukohalt on tegu mõnusa ja lihtsa platvormiga, mis aga IT-inimeste juuksed ruttu halliks ajab. Põhiprobleemideks lülitatavate lisade (plug-in) omavahelised konflktid, arendajate uuendused neile – või siis uuendamata jätmine.

Ühesõnaga, muret on palju, ka meil. Leht on mõnikord aeglane nagu magav tigu, pildid kaovad või kukub tekst rokkima… Aga sellesama, kasutajamugavuse eest tuleb lõivu maksta. Kuniks pole leiutatud paremat, tuleb leppida olemasolevaga ja end igati turvata.

Allikas: Arvutimaailm, Kaido Einama. Foto: Pluss-ID

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.