Kolmapäev, 29. mai 2024
Euro NCAP 2016. aasta viimase turvatesti tulemused on teada. Hinde said kuus uudismudelit, millest kolm pälvisid maksimumpunktid kohe esimeses voorus, üks mudel koos lisavarustusega ning kaks kukkusid läbi ka teises voorus, küündides koos lisavarustusega vaid nelja tärnini. Lisatud on kõikide 2016. aastal testitud uudismudelite turvalisuse hinded.

Krossoverid Audi Q2 ja Ford Edge, sedaan Hyundai Ioniq, väikeauto Suzuki Ignis ning SsangYong linnamaasturid Tivoli ja XLV läbisid sügisel Euro NCAP ranged turvatestid ning said ametlikud tärnid külge novembri lõpus.

Testitud autodest kolm: Ford Edge, Audi Q2 ja Hyundai Ioniq tunnistati maksimumi ehk viie tärni vääriliseks juba standardvarustuses olevana. Baasvarustuses Suzuki Ignis sai turvalisuse eest esialgu vaid kolm tärni, lisavarustuses olev turva- ja juhiabisüsteemide pakett tõstis lõpptulemuse siiski viie tärnini.

Kahel Ssangyongi mudelil nii hästi ei läinud: baasvarustuses Ssangyong Tivoli ja Tivoli XLV said turvalisuse eest hindeks ainult kolm tärni, koos lisavarustusena saada olevate turva- ja juhiabisüsteemidega kokkuvõttes jäi lõpptulemuseks ikkagi vaid neli tärni.

[pro_ad_display_adzone id=”17585″]

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Euro NCAP turvalisuse eest antavad hinded on autoostja jaoks tõenäoliselt olulisem info kui see, mis värvi autosid saada on või mis häält teevad kellad ja viled. Turvalisuse näitajad – antud juhul viis tärni standardvarustuses – on signaal autoostjale, et ka baasvarustuses autoga on võimalik ootamatuste korral ellu jääda või saada väiksemaid vigastusi.

Autotootjad on sellest aru saanud ning järjest rohkem tuuakse unikaalsete müügiargumentide seas esile turvalisuse näitajaid: autodel on baasvarustuses peal nii kohalduvad kiirusehoidjad, kokkupõrke ennetussüsteem, jalakäijate tuvastus, rajalhoidmise abilised jne.

Tänu sõltumatutele autode turvalisust testivatele organisatsioonidele (Euro NCAP on Euroopas olulisim standardilooja) on Euroopa Liidu ametnikud muutnud autode tootmist puudutavad reglemendid järjest nõudlikumaks ning suur osa loetletud turvaabisüsteemidest on kas juba või tulevad lähiajal standardvarustuse nõuetena kasutusele.

Lisainfot Euro NCAP testide ja tulemuste kohta saab igaüks uurida nende kodulehelt. Materjalid on olulisemas osas vabalt kõigile ligipääsetavad. Soovitame seda võimalust uhkesti kasutada.

VAATA EURO NCAP 2016. VIIMASEID TULEMUSI SIIT

screen-shot-2016-12-02-at-14-53-46

euro ncap

KÕIK 2016. AASTA EURO NCAP TURVATESTIDE TULEMUSED

screen-shot-2016-12-02-at-15-10-42

screen-shot-2016-12-02-at-15-11-06

screen-shot-2016-12-02-at-15-11-24

Allikas ja meedia: Euro NCAP

2015. aasta kõige turvalisemad autod valitud! Euro NCAP nimetas võitjad

KOMMENTEERI SIIN