Pühapäev, 14. aprill 2024
Rootsi ettevõte Charge Amps on elektriautode laadimise teema tõsiselt käsile võtnud: nende uusim toode on kahe 22 kW pistikuga Aura, mis kasutab laadimiseks üksnes päikeseenergiat.

Charge Amps nimi jääb eestlasele hästi meelde. “Amps”, see kõlab nagu “amps elektrit” või “amps päikest” kui jutt käib Aura keskkiirest laadijast.

Nutikas Aura on rootsi ettevõtte uusim toode ning eristub oskusega tunda ära päikesest toodetud energia ja kasutada laadimisel just seda, või kui päikest parasjagu võtta ei ole, siis kombineerida seda võrguelektriga.

Aura paigaldamise eelduseks on majapidamises olev päikesepaneelide süsteem: neid laadijaid saab panna ka korter- ja kontormajade juurde, kus kasutatakse osa elektri tootmiseks päikest.

Rootslased pole Aurat disainides tagasi hoidnud, nutika seadme kujustaja on Joachim Nordwall, Koenigseggi peadisainer. Kas seos Koenigseggiga ka laadimiskiirust lisab, pole teada.

Charge Amps Aura on valmistatud taaskasutatud alumiiniumist ja seade ühendub värkvõrku: sealjuures võib kasutaja valida, kas soovib liituda tootja enda või mõne muu teenusepakkuja “pilvega”.

Seade maksab ligikaudu kaks ja pool tuhat eurot ning sellega võib laadida kõike, millel on sobiv ühendus, sh näiteks elektriajamil töötavaid veesõidukeid jms. Edasimüüjad tõdevad, et suurt huvi on “ampsude” vastu just väikesadamad tundnud – küllalt taskukohane hind, lihtne paigaldamine ja asendatavus teevad Aurast asjaliku abimehe.

This slideshow requires JavaScript.

Charge Amps toodete kohta võib lisaks lugeda siit, samuti saab kodulehelt otsida lähima edasimüüja. Rootsis hakati uuenduslikele lahendustele mõtlema 2012. aastal kui Fredrik Jonsson vastse elektriauto omajana nägi kui palju oli probleeme: näiteks tuleb elektriautosid laadida seadmetega, mis pole sugugi nutikad ning mis on valmistatud kõike muud kui keskkonnasõbralikult.

Nii sündis Sollentuna linnakeses Charge Amps: algselt kodus köögilaua taga toimunud loomisprotsessist on tänaseks saanud 120 töötajaga eeskujulik firma, mis kasvab aastas keskmiselt 20% ja tegutseb 32s riigis.

Pildid: Charge Amps pressiruum

KOMMENTEERI SIIN