Reede, 21. juuni 2024
14.-17. juulini toimub Lõuna-Eestis autospordi- ja meelelahutussündmus WRC Rally Estonia ja see sündmus omakorda toob teedele liikluse rahustamiseks sadu politseinikke. “Politseiralli” on rahvusvaheline: kõrvuti eesti korrakaitsjatega töötavad kolleegid naaberriikidest.

Rally Estonia toob Lõuna-Eesti teedele selle nädala teises pooles sadu korrakaitsjaid, kes liiklust rahustavad ja tavapäraselt tihedamalt toimuvat kontrollivad (ja mõõdavad).

Eelmise aasta kogemus lubab loota, et tänavunegi WRC etapp kulgeb rahulikult. Lõuna-Eesti käänulisi teid ning tihedat liiklusvoogu arvestades möödus ralliüritus eelmisel aastal tõsisemate vahejuhtumiteta.

Kõige suuremat muret valmistasid sõidukijuhid, kes ühelt katselt teisele kihutasid. Napilt nelja päevaga said politseinikud sabast rohkem kui seitsmesajal kiiruseületajal. Arutule kihutamisele põhjendust ei ole: ralli kava oli ja on tänavugi koostatud nii, et ühelt katselt teisele jõuab rahulikult (seadust järgides) sõita.

„Selleks, et maailma ägedaimat autospordiüritust ei saadaks kihutamisest joobes juhtimisest tingitud rasked õnnetused, teeb politsei koos vabatahtlikega neil päevil Lõuna-Eestis tavapärasest tihedamat liikluskontrolli,“ märkis politsei poolne rallioperatsiooni juht Andrus Reimaa.

Ühtekokku on neil päevil Lõuna-Eestis liiklust rahustamas ning avalikku korda tagamas sajad politseinikud ja abipolitseinikud, kolleegid Soome, Läti ja Leedu politseist.

Liiklust rahustatakse ka mobiilsete kiiruskaameratega. Liiklust reguleerivad katselt katsele sõites teiste seas Team Motohunt motoreguleerijad, kes saadavad tihedama liiklusega piirkondadest rallisõitjaid võistluspaigalt järgmisele. Autojuhtidele: kui näete helkurvestis mootorratturit, kes saadab ralliautot, palun lubage nad läb.

Rallipiirkonnas liiklejatel tuleb järgida liiklusreguleerijate korraldusi, sest ainult nii saab ohuolukordi ennetada. Mõistlik on enne teele asumist teadmiseks võtta, et käimas on Eesti olulisim rallisündmus.

„Soovitame ralliüritusele saabujatel eelnevalt tutvuda programmiga ning teha selgeks, kuhu ja mis kellaks tahetakse jõuda rallit vaatama. Nii saab varuda piisavalt aega kohale jõudmiseks ja parkimiseks. Sõidukite parkimisel ja telkimisel tuleb jällegi järgida, kus see on lubatud ilma, et maaomanikele kahju tekitaks.“

Kaanepilt: PPA pressitalitus

KOMMENTEERI SIIN