Laupäev, 15. juuni 2024
Accelerista hea meediapartner, veebiajakiri Arvutimaailm teeb ülevaate selle nädala kuumematest uudistest vidinamaailmas, millega kursis võiks olla. Sel nädalal saame teada, kuidas Smart ID pankade abil hoogu saab ning vaadata üle Samsungi uue kestvustelefoni. Lugude pealkirjad juhatavad lingiga otse artiklini. Mõnusat lugemist!
Kevadekuulutajatega saabuvad ka netipetturid ja ründavad viiel enamlevinud moel

Kevadekuulutajatega koos tulevad ka küberohu kuulutajad. Siin mõned soovitused, kuidas neid ohte ära tunda ja neist hoiduda.

Samsung tõi välja oma uue põrutus- ja veekindla kestvustelefoni Galaxy XCover 4

Kunagi, kui tuli välja esimene XCover, siis AM sellest väga vaimustunud polnud. Loodame, et nüüd on ka kestvustelefonide sisu ajaga kestev, sest õnneks enam ei panda tugevale telefonile sisse liiga nõrka riistvara ja aegunud tarkvara.

Pulsikella asemel vererõhukell: LY 107S mõõdab nii pulssi kui vererõhku

Seekordne nutikas pulsikell, mida AM testis (am.ee/nutikellad on neid kogunenud juba õige palju), on epohhiloov. Nimelt oskab see ka vererõhku mõõta, mida traditsiooniliselt mõõdeti kummilohvi ja ümber käe pigistatava ebamugava ribaga. Ligi minut tuleb paigal olla, kell südame kõrgusel ning näidud ongi teada.

smart id

Smart-ID tuli pankade abiga jõulisemalt turule

Mobiil-IDle tuli konkurent ja see tähendab kliendile tavaliselt head. Smart-ID kasutamine on mobiil-ID kasutajatele tuttav, aga teenuse alustamiseks pole vaja operaatori juurde uut SIM kaarti küsima minna. Maksma ei pea midagi ka kasutamise eest.

Siiski ei paku Smart ID veel oma teenust kõigi pankade klientidele ning asjatundjad soovitavad Mobiil ID-d mitte maha kanda: need kaks teenust esialgu täiendavad teineteist. Ühisele, kiirele ja lihtsale platvormile üleminek võtab veel veidi aega.

Isejuhtivate autode vaikne tulek: Nissan näitas Londonis, kuidas autonoomne auto sõidab

Isesõitvate, isejuhtivate ja autonoomsete autodega on kerge terminoloogiline segadus, aga selge on see, et autod muutuvad aina iseseisvamaks, kuni enam inimjuhti ei vajagi. Nissan lubab etapikaupa jõuda sinna mõne aastaga.

Kel isejuhtivate (robot)autode tuleviku kohta suurem huvi, sel tasub läbi lugeda Toomas Vabamäe kirjutatud põhjalik artikkel sel teemal. Toomas käis mõni aeg tagasi isiklikult ka Nissani uuenduslike tehnoloogiatega tutvumas.

Allikas: AM. Pilt: Smart ID

KOMMENTEERI SIIN