Kui autoga sõites alandame lume ja libedusega kiirust ning toetume veidi julgemalt neljale rattale, siis inimesel on vaid kaks jalga ning ootamatult libe teelõik võibki kõndija pikali rebida. Kui luud jäävadki kukkudes terveks, saab suure tõenäosusega paugu telefon. Statistika on karm.
Viimase paari nädalaga on mitu korda kasvanud juhtumite arv, kus inimesed on libedal tänaval kukkudes lõhkunud kogemata ka oma mobiiltelefoni.
„Meie poole on pöördunud varasemaga võrreldes mitu korda rohkem telefoniomanikke, kes on halbade asjaolude kokkulangemise tõttu oma seadme ära lõhkunud,“ märkis Telia Eesti lisaväärtusteenuste valdkonna juht Maksim Melamed.
Melamedi sõnul iseloomustab kõige tüüpilisemat juhtumit see, kui inimene on hoidnud kukkumise hetkel telefoni käes. „Teine variant on, et inimesel on telefon olnud mantli või jope välimises taskus ning kukkudes on jäänud telefon inimese keharaskuse alla.“
VAATA TEED, MITTE TELO!
Muutunud ilmaolude tõttu tasub pöörata senisest enam tähelepanu tänava seisukorrale, samuti tasub telefoni hoida kindlas sisetaskus.
See reegel – vaata teed ja ära nibli kõndides nuhvlit, kehtib iga ilmaga. Telefon on liikluses segav faktor. Hullemal juhul jalutatakse tšättides ja rullides lihtsalt auto alla.
GARANTII RUMALUST KINNI EI MAKSA
Telefonide lõhkumise statistika on valus. Ainuüksi Telia on kokku lugenud, et eelmise aasta teises pooles pöördus iga kuu sadu kliente hooldusse – augustist novembrini rohkem kui 400 kuus! Paraku ei laiene enamusel juhtudest nii katki läinud seadmetele garantii.
Kui nutisõltuvus on nii suur, et kasvõi trammi alla, peaasi, et telo ei peaks käest panema, on paar ideed, kuidas oma seadet kaitsta. Kergemate kukkumiste eest saab telefoni kaitsta kas spetsiaalsete turvaümbriste, kottide või kaantega.
Samuti on mõistlik sõlmida seadmekindlustus, mis pakub laiemat kaitset nii telefoni juhusliku purunemise, kadumise kui varguse korral.
Allikas: Telia. Kaanepilt: Pixabay