Esmaspäev, 7. oktoober 2024
Tui Tuul testis Canon Zoemini S kiirpildikaamerat ja jõudis järeldusele, et selle kaamera kasutajal peab jaguma kannatust, et pildid välja tuleksid. Kui vaja sõpradele kingitust teha või mõni reisipilt “kohe ja nüüd” salmikusse kleepida, siis selleks on Zoemini S asendamatu abiline.

Enne Canon Zoemini S proovimist olin juba ühe kiirpildikaameraga pilditegemist harjutanud: kevadel tuli meile toimetusse Lomo’Instant kaamera, millega natuke aega huvitunult mässasin ja siis selle edasi andsin.

Tolle kaameraga võrreldes oli Canon moodsam, kergem ja ilusam: kui selle karbist kätte sain, isegi vaimustusin – Zoemini S on ilusa disainiga ja lapsesõbralik. Mõtlen siinkohal seda, et Canon on märksa lihtsam, nuppe on vähem ja lisavarustust nagu Lomo-l, ei ole samuti.

Mida sellega teha saab?

Canon Zoemini S on kaamera ja printer üheskoos ning seda saab äpi kaudu nutitelefoniga ühendada. Selleks tuleb App Store’ist alla laadida Canon Mini Print rakendus. Telefonist saab kaamerat ka juhtida ja näha, mida sa pildistad.

Positiivne on see, et Canoni kiirpildikaamerat võib kasutada ka ainult printerina: valid oma telefonist pildi ja siis saadad selle printerisse. Kui tahad midagi muuta, näiteks filtreid peale panna, siis saab seda rakenduses teha.

Kui aus olla, siis printimise funktsiooni kasutasingi ma kõige rohkem, sest ma olen harjunud telfaga pildistama ja oli päris huvitav vaadata, mis pildid printerist välja tulevad.

Kaameraga on mugav teha selfie‘sid: selle esiküljel on peegel ja ringvalgusti. Annab efekti küll. Kui mul Canon kotis kaasas oli, siis paar korda kasutasin peeglit ja valgust ka selleks, et oma väljanägemist kontrollida.

Fotode väljaprintimine

S-mudelis kasutatakse Canon ZINK (zero-ink) tindivaba fotopaberit. Neid müüakse 20- ja 50-komplektidena ja lehe suurus on 2×3 tolli. Fotodel on taga liimikiht, kui soovid, saad neid kleepida või kaardina kasutada. 2×3 tolli on päris väike pilt, seda saab kleepida näiteks telfa tagaküljele.

Ehkki mul oli kasutada 20 lehte fotopaberit, siis ikka tundsin, et ma ei suuda valida pilti, mida raatsiksin printida välja, sest ühe pildi hind tuleb nii päris kallis.

Teiseks on fotod väikesed: kui teha mitmekesi grupipilti, jäävad näod tibatillukesed. Ja kui kõik tahavad endale sama pilti saada, siis on see ikkagi kulukas.

Odavam on teha nutitelefoniga pilt ja see siis näiteks Photopointis suuremale fotopaberile välja printida mitmes korduses.

Milleks ma kaamerat kasutasin?

Nagu öeldud, Zoemini S-l on olemas peegel, mille abil teha selfiesid. Harjutasin tükk aega õiget näolilmet, siis katsetasin, mis välja tuleb.

Sellel kiirpildikaameral on olemas erinevad režiimid, näiteks portree ja maastikufoto jaoks. Proovisin neid ka ja lõpuks jäin ikkagi telefonipildistamise juurde.

Tagantjärele võin öelda, et ilmselt olin selle kaamera jaoks liiga kannatamatu, sest kui üritasin kiiruga tabada Fredi (meie kollane koer), ei jõudnud ma oodata kuni kaamera esimese nupuvajutuse peale reageerib, nii et vajutasin paari sekundi möödudes veel ühe korra nuppu ja sain tulemuseks 2 ühesugust pilti.

Algul arvasin, et asi on kaameras, aga ilmselgelt mitte. Edaspidi tegin pilti pigem liikumatutest esemetest ja puudest ning taimedest.

Piltide kvaliteet oli enam-vähem, aga pigem alavalgustatud ning õnnestuvad päevasel ajal või lisavalgusega. Ja selleks ongi see rõngasvalgus seal ees, et näopildid paremad välja tuleksid.

Kuna prinditud fotod on väikesed, tuleb hästi valida, mida ja mismoodi pildistada. Paigal seisvad asjad, suured objektid jäävad pildile arusaadavalt.

Aga näiteks metsa pildi puhul jäid puud ühtlase rohelise seinana. Kiirkaamera pildi lahutusvõime on 314 × 600 punkti/tolli kohta.

Kellele see sobib?

Photopointis maksab Canon Zoemini S 179 eurot. Kui sa selle kaamera juba ostad, siis tuleb juurde võtta Zink fotopaberid.

Odavam on osta neid 50 kaupa: selline pakk maksab 39,99 eurot. 20 kaupa ostmine on kallim, siis on ühe paberi hind 1 euro.

Kuna kaamera näeb äge välja ja mahub käekotti ning seda on saada eri värvides, siis sellega saab printida otse näiteks Instast pilte.

See kaamera võiks sobida inimesele, kes tahab fotograafiaga tutvust teha ja hobikorras pildistada: printides on näha tulemust.

Võrdluses Lomoga on Canoni kaamera kohe kindlasti palju lihtsam käes hoida ja ka praktilisem, kuid kui tahta teha professionaalsemaid pilte, siis soovitaksin pigem Lomo’Instanti, sest seal on palju rohkem eri võimalusi ja kaasas ka objektiivid.

[toggle title=”Canon Zoemini S tehnilised andmed” load=”hide”]Ühe foto eraldusvõime 8 MP
Foto kuvasuhe
1) 3 : 2 (2 tolli × 3 tolli)
2) 1 : 1 (2 tolli × 2 tolli)
Välkvalgusti Jah
Täitevalgus Jah (8 LEDi)
Teravustamise vahemik
Automaatne (Vahemik: 30 cm~∞ )
Suum Fikseeritud
Valgustundlikkus
Auto (ISO-valgustundlikkus: 100–1600)
Valge tasakaal Automaatne
Säri reguleerimine Automaatne[/toggle]

Kas ma endale ostaksin?

Mul ei ole midagi selle vastu, kui keegi mulle selle kaamera kingib. Kui ma ise peaksin ostma, siis ma mõtleksin, kas mul on seda päriselt ka vaja. 8-megapiksline kaamera jääb mu telfa omale alla.

Testimise ajal juba sain aru, et ma vist ei ole päriselt selle kaamera sihtgrupp: ma ei vaevunud väga süvenema, kuidas kaamera endaga häid pilte teha vaid kasutasin seda oma telfast fotode välja printimiseks.

Lisaks tüütab see ruttu ära: ma kinkisin mõne selle kaameraga tehtud reisipildi oma sõpradele suveniiriks, aga enamus pilte on mul ikka veel sahtlis oma aega ootamas.

Võib-olla teen neist kunagi tuppa fotoseina? Või siis kasutan kleebitavaid fotosid jõulu- ja sünnipäevakaartide tegemiseks?

Kuna ma olen kannatamatu, läheb palju pilte raisku ka. Aga nende väljaprintimine on kallis, sest kui kaamera on odav, siis millegi pealt peab ju kasum ka tulema.

Võib-olla on minu jaoks parem lahendus sama sarja Zoemini printer või siis tavaline fotoprinter. Kaamera puhul on üks võimalus veel: sellega saab teha stiilipilte, mida siis oma telfasse saata või arvutisse laadida (SD kaart on kaameras sees) ja hiljem suuremalt välja printida.

Aga kui sa oled instasõltlane, siis on Zoemini S muidugi täpselt see, mida vaja. Välja prinditud Instagram on ju tore, kui sellest teha näiteks salmik või fotoalbum või fotosein sõpradega koos.

blank

Tuul on kõige noorem acceleristade seas. Esialgu ei ole tal veel jalgratturi lubasidki, aga sõita oskab ta rattaga hästi. Lisaks leludele, ratastele, kärudele, on Tuul äge autosid hindama. Ta on suurepärane jutustaja, mistõttu tema lood on põnevad lugeda. Tütarlapse vaatenurk kõigele, millega saab sõita- siin see on!

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.