Reede, 22. november 2024
Matten Pedak proovis Garmini spordikella Venu 2 ja leidis, et lisaks kõigile ootuspärastele funktsioonidele pakub see ka paari lisa, mis võiksid selle noortele atraktiivsemaks muuta.

Sain mõni aeg tagasi paarinädalaseks katsetamiseks spordikella Garmin Venu 2. Esmamulje jäi väga hea ja seda eeskätt tänu ümmargusele 1,8-tollisele ehk 46 mm selgele AMOLED-ekraanile, mida näeb lugeda ka päikese käes. Kell tundub käe peal tummine ja tugev ning ekstra silmailu pakub roostevabast terasest äär ekraani ümber.

Muide, sama kella on ka pisem versioon kitsamate randmetega inimeste jaoks – Garmin Venu 2S, suurusega 1,3 tolli ehk 33 mm. Kellal on vaid kaks nuppu ja ülitäpne puutetundlik ekraan, mille abil saab tegelikult kõik asjad tehtud. Praktilise poole pealt meeldib mulle ka see, et käerihma vahetus on tehtud ülimugavaks ja lihtsaks.

Garmin Venu 2S

Üldiselt nagu spordikell ikka, mõõdab see pulssi, samme, stressitaset ja magamisaega, samuti on sees paljude erinevate treeningute rakendusi. Mina sain kella käest pidevalt noomida, sest minu vedelikutase oli tema meelest alla normi. Hea meeletuletus iseenesest, kui endal muidu ei tule meelde nii sageli juua.

Ühesõnaga on Garmin Venu 2 võtnud oma peremehe tervise jälgimise ette täpsemini kui need kellad, millega mul on seni kokkupuudet olnud. Ekraanilt saab vaadata mugavalt oma päeva kokkuvõtet aktiivsuse kohta: sammude, korruste, aktiivsete minutite arv, samuti põletatud kalorid.

Garmin Venu 2

Kui pulsimõõtmine on aktiivsusmonitoride puhul tavaline, siis Venu 2 mõõdab näiteks ka vere hapnikutaset ning võimaldab jälgida oma hingamist ning seoses sellega stressitaset. Ja siis on põnev funktsioon, mis hindab vanuse, treeningute, puhkeoleku pulsisageduse ja kehamassiindeksi või keha rasvaprotsendi järgi keha tegelikku vanust ning annab nõu, kuidas seda vähendada.

Kella saab ka ise niiöelda tuunida, laadides sinna juurde erinevad rakendusi alates mängudest kuni muusikani. Iseenesest maru mugav minna jooksma ja jätta tülikas telefon koju, aga saada siiski kuulata lemmikmuusikat. Minul kahjuks ei õnnestunud iPhone’i juhtmevabu kõrvaklappe ühendada, aga hea teada, et see võimalus oli olemas. Võimalus on ka kella kaupluses maksekaardi asemel kasutada.

Garmin Venu 2

Lahe on ka see, et saad ise üles laadida taustapildi, pannes selleks kasvõi oma lemmiklooma foto. Samuti saab ekraani taustaks panna liikuvaid GIF-faile. Sellised lisafunktsioonid muudavad seadme kindlasti nooremale põlvkonnale veel atraktiivsemaks.

Nutiseadmete osas on veel oluliseks näitajaks aku kestvus, mis selle spordikella puhul on tõesti hea. Kui kasutada seadet pelgalt kellaaja ja aktiivsuse jälgimiseks, peab see vastu üle 10 päeva. Trenni tehes, muusikat kuulates ja navigeerides tühjeneb aku muidugi rutem.

Et akut kokku hoida, läheb kell käe peal säästurežiimi, aga seda saab ka pidevalt aktiivseks seadistada. Sel juhul muidugi ei tasu nii pikka kasutusaega loota. Samas on olemas ka režiim Battery Saver, mis tähendab lihtsamat ekraanidisaini ja tuhmimat ekraani, aga see-eest pikemat kasutusaega. Ja ka Garmin Venu laadimine on ülikerge – võtad selle käelt ning ühendad juhtme näiteks arvutisse või akupanka. Kell toetab ka kiirlaadimist.

Garmin Venu 2 kohta saab rohkem vaadata näiteks siin.

Fotod: Garmin

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.