Laupäev, 5. oktoober 2024
Tuul testis lastele mõeldud aktiivsusmonitori Garmin Vívofit jr. 2 ja leiab, et nutikas vidin on tore küll, aga selle muster sobib pigem lasteaialastele. Teismeline daam eelistaks siiski ühevärvilist võru ümber käe.

Sain kevadel kuuks ajaks testimiseks Garmin Vívofit jr. 2 nutivõru. Mul on endal juba mõni aeg sarnane Huawei kell kasutusel, nii et eriti keeruline ei olnud uut seadet kasutama hakata.

Kõige rohkem läheks mul vaja kella ja sammulugejat, need on Garminil peal. Aga päriselt iseendale ma seda ei ostaks.

Telefoniga paarimine

Garmin Vívofit jr. 2 sobib nii Androidi kui Apple’i telefoniga. Selle proovisin ise järele, sest vahetasin täpselt selle kuu aja sees, millal kella proovisin, oma Huawei telefoni Apple’i oma vastu.

Selleks tuleb äpipoest laadida alla õige äpp ja telefon ka monitor omavahel paarida. See on lihtne ja jõukohane ka lapsele. Seadistamisel palusin ikkagi vanemalt vennalt abi, et ta seletaks mulle, mida miski asi teeb.

Käe peal kandmine

Kõige rohkem meeldis mulle see karp, mille sees Garmini monitor oli. Kell ise mulle väga ei meeldinud, selle mustri pärast, mis seal peal oli.

Mustri nimi oli Kapten Ameerika ja see sobib pigem väikestele poistele kui 11-aastasele tüdrukule. Aga ma sain kella kanda nii, et panin selle pluusivarruka alla peitu.

Kapten Ameerika võib olla käe peal nii päeval kui öösel. Kellal on pehme (silikoonist) rihm, mis kannatab vett ja tegelikult lubavad nad sellega isegi ujuma minna. Ma ei hakanud proovima, enne juhtus midagi sellist, et pidin kella üldse käe pealt ära võtma.

Sooja ilmaga koguneb rihma alla niiskust ja nahk higistab ka. Ja kuigi ma tegin rihma avaraks, siis ikkagi tuli mu käe peale pisike haavand, mis ei tahtnud muidu ära paraneda kui pidin kella käe pealt üldse ära võtma. Ja nii see mul jäigi seisma pikaks ajaks karpi.

Mida sellega teha saab

Garmin Vívofit jr. 2 on värvilise (aga väga väikese) ekraaniga sammulugeja ja une jälgija, mis arvutab mingite keskmiste põhjal, kas sa oled päeval piisavalt liikunud. Mul ei ole liikumisega probleeme muul ajal kui ainult koolis. Seal peab tunnis istuma.

Pulssi see kell ei loe. Minu Huawei loeb, ja sellepärast olen harjunud vaatama. Kui kehalise tund on või näiteks uisutama lähen, siis on ka hea teada, kui kiiresti süda lööb ja kui aeglane on pulss siis kui magan. Ka ei ole sellega võimalik asukohta määrata (GPS), mis tähendab, et telefon peab alati olema kaasas.

Ekraani numbrid on pisikesed (ekraan on ise ka väike) ja graafika mulle väga ei meeldi. Selline vanaaegne. Nad ütlevad, et selles kellas on mingi rakendus vanemate jaoks, kes saavad sinu kodutööde ja ülesannete tegemist jälgida.

Minu vanemad ei tahtnud veel ühte äppi kuskilt alla laadida, õppimist saab kontrollida ja kodutöid anda ju ka rääkides. Seega see funktsioon on minu meelest üleliigne.

Seiklusäpp, mis hakkab siis tööle, kui sa oled vähemalt tund aega liikunud aktiivselt, näeb ka välja nagu väga vanaaegne arvutimäng.

Mul oleks natuke piinlik oma sõpradele esitada väljakutset, mida see mäng pakub – ma arvan, nad naeraksid minu üle ainult. Sest millisel 10-aastasel on selline naljakas kell? Ma arvan, keegi isegi ei tea, kes on see Kapten Ameerika.

Telefoniäpp

Kuigi Kapten Ameerika mustriga kell on lapsik ja seda kandes võib juhtuda, et käsi hakkab higistama, siis äpp telefonis on väga ilus ja lihtne. Mulle meeldib see isegi rohkem kui mu Huawei nutivõru äpp.

Kõik asjad on paari kliki kaugusel, kohe näed ära, kuidas öösel magasid, ja palju samme oled teinud. Ja kui oleks normaalne mustrita ühevärviline kell, siis võiks sõpradele ka soovitada ja saaks üksteisele challengeid teha. Siis oleks selline tunne, et nad on kuskil lähemal.

Kellele sobib?

Lapsiku mustriga nutivõru on väga kasulik neile lastele, kes ei oska veel lugeda ja ei tunne numbreid ega kella. Saavad hakata harjutama.

Ainult üks asi – ma ei saa aru, kas neil peaks siis endal ka olema juba nutitelefon? 4-aastasel lapsel pole ju seda vaja. Isegi 7-aastasel ei ole.

Kas see on siis nii, et kell on lapse käe peal ja tema ema või isa vaatavad, kuidas ta liigub ja magab? Pange siis söömine ka juba, et näeks, kas sõi hommikul pudrutaldriku tühjaks.

Jõulukingiks hea mõte

Suuremale lapsele on nutikella kinkimine minu meelest hea mõte. Ainult enne kui keegi hakkab mingit värvilist asja ostma, võiks kingi saajaga enne läbi rääkida. Nagunii saavad kõik aru, et jõuluvana toob neid kinke, mida vanemad on ostnud. Sellepärast on parem enne rääkida, et kingist päriselt ka rõõmu oleks.

Vaatasin, et Photopointi poes, kust ma selle kella testimiseks sain, on Garminil päris mitu aktiivsusmonitori, mis on ühevärvilised ja viisakad.

Need on kallimad kui Vívofit jr. 2, mis maksab alla 90 euro, aga neid saab kanda mitu aastat. Mitte nii, et lasteaed saab läbi ja kohe tuleb osta uus kell, et häbenema ei peaks teiste ees.

OK, see Minni Mouse on ägedam kui see teine, ja valikus on veel mingeid Disney mustreid ja Ämblikmees ja roosid, aga ühevärvilise eelis on see, et saab koos ehetega kanda.

Vívofit jr. 2 omadused

Ekraani suurus 11 × 11 mm
Ekraani lahutusvõime 88 × 88
Ei ole puutetundlik

Päevane aktiivus: sammud, uneaeg
Märguanded: passiivsus, meeldetuletus, taimer

Asendisensor Ei
Kiirendusmõõtja Jah
Kõrgusmõõtur Ei
Pulsiandur Ei
Sammulugeja Jah
GPS Ei
Kompass Ei

Mälumaht 4 nädalat
Ühenduvus: 4.0 Bluetooth
Op.süsteemid: Android, Apple iOS

Vooluallikas CR1632
Aku kestvus 1 aasta

Kaal 17,5 grammi
Veekindel (kuni 50 m sügavusel)

Pildid: Ylle Tampere

blank

Tuul on kõige noorem acceleristade seas. Esialgu ei ole tal veel jalgratturi lubasidki, aga sõita oskab ta rattaga hästi. Lisaks leludele, ratastele, kärudele, on Tuul äge autosid hindama. Ta on suurepärane jutustaja, mistõttu tema lood on põnevad lugeda. Tütarlapse vaatenurk kõigele, millega saab sõita- siin see on!

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.