Neljapäev, 18. aprill 2024
Pühapäeval, 8. jaanuaril jõudis Dakari maratonralli poole peale ja täna on oodatud puhkepäev, mille sõitjad veedavad Riyhadis, kus on ka laagripaik.

Matkaautod ja viimase öö telk on vahetatud hotelli vastu ja kõik saavad teha ettevalmistusi Dakari teise poole jaoks. Rally Raid Estonia meeskonnad on ralli esimeses pooles saanud näha erinevaid Dakari tahke ja kokkuvõtvalt on mehed tehtuga rahul ja valmis teisipäeval liikuma edasi finiši poole.

Dakari seitsmes päev oli Urvo Männama ja Risto Lepiku jaoks meeleolukas: neil õnnestus oma Toyota Hilux düünidel paar korda üle katuse keerata. Õnneks olid vigastused pigem kosmeetilised ja saadi kohe edasi liikuda.

„Kihutasime düünides ja siis nägime, kuidas katse võitnud Yazeed Al-Rajhi läks ühes düünis ilusasti kaarega peale. Vaatasime, et sealt on hea minek, et läheme ka. Enne seda oli sirge ja ju me siis ei hinnanud kiirust õigesti ning üle düüni minnes maandusime liiga nina peale ja masin keeras üle katuse. Kuna see oli kallaku peal, siis hakkasime veerema ja ainuke soov oli, et jääks ratastele. Õnneks jäime, tulime välja, vaatasime asjad üle ja proovisime seal paari asja veel kinni panna, aga see oli tegelikult ajaraisk. Selle kõige käigus hakkasid kaks rehvi nn „hingama“, kui velje ja rehvi vahele tekkis vahe. Vahetasime need ära ja siin me oleme,“ rääkis Männama.

Kaheksandal päeval läbiti kokku 822 kilomeetrit, katse osa sellest oli 346 kilomeetrit. Päev oli eestlastele sündmuste osas rahulik. Männama ja Lepik näitasid läbi katse head minekut ja tulemuseks nende senine parim katsekoht – 17. Kaotust katse võitnud Sebastien Loebile ja Fabian Lurquinile oli 25.42. Urvo enda sõnul oli hea päev, suuremaid probleeme polnud ja sellise tulemuse pealt on hea puhkepäevale vastu minna.

Üldarvestuses on Männama ja Lepiku koht 31, kaotust ralli liidritele Nasser Al-Attiyah’ile ja Mathieu Baumelile on 9 t 38 min 54 sek.

Toomas Triisa ja Mart Meeru (Can-Am Maverick X3) päev oli samuti üsna rahulik, kui välja jätta ühe düüni peale korraks kinni jäämine. See aga ei röövinud liiga palju aega, katsel olid nad 17. kohal ja T4 klassis on nende positsioon 13. Liidrid on nende klassis Rokas Baciuska ja Oriol Vidal Montijano, kellele eestlased kaotavad 3 t 5 m 25 sek.

Esmaspäev on Dakaril puhkepäev ja võistlus jätkub teisipäeval, kui kavas on 686-kilomeetrine päev, millest katse moodustab 358 kilomeetrit.

Foto: Martin Macik

KOMMENTEERI SIIN