Reede, 17. mai 2024
Homme, 5. jaanuaril stardib maratonralli Dakar, mis traditsiooniliselt avab mootorispordi aasta. Maailma üks raskemaid mootorispordi sündmusi on pika ajalooga, mille juured ulatuvad 70ndate aastate lõppu.

Mitmel mandril sõidetud võistlus on viimastel aastatel sõidetud Saudi-Araabias, kus see ka tänavu toimub. 2024. aastal on stardis kolm eestlast – Urvo Männama ja Risto Lepik ning Kuldar Sikk Leedu võidusõitja Benediktas Vanagase kaardilugejana. Kokku läbitakse kahe nädala jooksul 7891 kilomeetrit, millest katsekilomeetreid on 4727. Katseid on kokku 12 ja distantsi mõttes on see pikim Dakar, mis on Saudi-Araabias sõidetud.

Urvo Männama ja Risto Lepiku jaoks on see teine Dakari maratonralli. Võrreldes eelmise aastaga on nad vahetanud oma võistlusmasinat, millega starditakse autode klassis. Tegemist on Century Racing poolt ette valmistatud uue CR7 mudeliga. Century Racingu usaldust eestlaste vastu näitab see, et Dakaril stardib kaks CR7 masinat ja üks neist just eestlaste käes.

“Oleme oma meeskonnaga alati lähtunud sellest, et saaksime kasutada sellel hetkel parimat tehnikat, mida saada on võimalik. CR7 on masin, millega saab kindlasti head tulemust teha. Century Racing meeskonnaga on meil pikem ajalugu ja mulle meeldib nende suhtumine, nad on ambitsioonikad ja valmis panustama oma kõikide ressurssidega, et teha head tulemust,” rääkis Männama nelikveolisest kahe turboga 2,9-liitrise Audi mootoriga Century CR7 võistlusautost.

Dakar 2024, MM Production

2024. aasta Dakaril on trassi osas mitmeid muudatusi. Maratonkatse on saanud uuenduse, kui kahel päeval sõidetaval katsel tuleb esimesel päeval sõit lõpetada kell 16.00 ja liikuda lähimasse laagrisse. Neid on korraldaja sellele katsele teinud mitmeid ja seal sõitjatel meeskondade tehnilist tuge ei ole.

“Katsete osas on 60% uusi katseid. Katseid on vähem, kilomeetreid rohkem, eks kohapeal saame näha ka seda, mis oludes sõitma hakkame. Eelmisest aastast saime hea kogemuse, mida tahaks sellel aastal parimal moel ära kasutada,” rääkis kaardilugeja Risto Lepik.

Oluline on ära märkida, et eestlaste meeskond Rally Raid Estonia töötab Dakaril koos Century Racing meeskonnaga ja see on meeskonnale uus väljakutse.

“Century Racingu poolt on kohal kaks inseneri ja mehaanik. Meie tiim hoolitseb esmakordselt lisaks eestlastele ka Lõuna-Aafrika sõitjate Brian Baragwanathi ja Leonard Cremeri auto eest. See on kindlasti meestele korralik väljakutse,” ütles Urvo Männama.

Kui Männama oli saanud uue autoga eelmisel aastal esimesed testikilomeetrid teha, siis kolmapäeval, 3. jaanuaril tehti kohapeal koos Risto Lepikuga esimesed ühised kilomeetrid CR7 masinaga. Esmamulje oli positiivne, meeskond tegeleb veel masina seadistamise ja testimisega.

2024. aasta Dakari maratonralli, mis on ka FIA Cross-Country maailmameistrivõistluste kaheks esimeseks etapiks, stardib homme, 5. jaanuaril stardi ja proloogiga Alulas. Laupäeval, 6. jaanuaril alustatakse juba esimese pika päevaga.

Hoia meeskonnal silma peal nende Facebooki ja Instagrami vahendusel!

Fotod: MM Production

KOMMENTEERI SIIN