Reede, 17. mai 2024
Urvo Männama ja Risto Lepik võtsid esmaspäeva, 8. jaanuari hommikul koos Rally Raid Estonia ja Century Racing meeskonnaga vastu raske, ent põhjendatud otsuse, et sellel aastal lõpeb nende Dakari maratonralli pärast kahte katset.

Kuna põhjuseks on uue Century Racing CR7 auto tehnilised mured, siis katkestas ralli ka teine paar, Lõuna-Aafrika sõitjad Brian Baragwanath ja Leonard Cremer. Üheks mõjuvaks põhjuseks oli turvalisus, sest oli näha, et neid nö uue auto muresid kohapeal lõplikult lahendada ei õnnestu.

Dakar 2024, Männama ja Lepik, Ingine Creators

“See oli raske ja kaalutletud otsus. Kaks esimest katset ja mehaanikutelt laagris saadud tagasiside näitasid, et mingid detailid ei püsi sellel autol koos ja oleks ohtlik sellega rasketes oludes võidu sõita. Positiivse poole pealt saame öelda, et kiiruse ja juhitavuse poolest on tegu väga hea autoga, millega on võimalik sõita kiiresti ja kõrgetele kohtadele,” ütles Urvo Männama.

“Esimesel katsel, kui vaatasime oma aegasid, olime ka ise üllatunud, sest me ei sõitnud üle oma võimete. Kui kõrvale jätta selle auto mured, mis on eelkõige metalli töötlemise probleemid, mitte auto ehituse või disaini probleemid, on tegemist väga võimeka autoga, millega häid tulemusi teha. Kahju, et meie Dakar nii vara läbi sai, täname kogu Rally Raid Estonia meeskonnaga kõiki, kes meile kaasa elasid ja häid sõnumeid saatsid,” võttis Urvo Männama tänavuse Dakari kokku.

Mis täpsemalt katkestamise tingis ja millised olid need detailid, seda vaata Urvo Männama intervjuust siit:

Meedia: Ingine Creators, Rally Raid Estonia

KOMMENTEERI SIIN