Reede, 17. mai 2024
Pole vahet, kus, millal ja kellega. Peaasi et ees on helendav ekraan, mida jõllitada saab. Nagu selgub uuringust, veedavad bussireisijad 70% sõiduajast meelelahutuskeskuses. Aknast väljavaatamise ja näiteks raamatu lugemise asemel on enamus inimesi kleepunud ekraani külge.

Lux Expressi värske uuring näitab, et bussireis on kujunenud popiks vaba aja veetmise võimaluseks – ainuüksi 2017. aasta jooksul veetsid bussireisijad meelelahutuskeskustes ligi 5 miljonit tundi ja ühe päeva jooksul vaadati bussides keskmiselt 13 000 tundi filme.

Ühtekokku moodustab meelelahutuskeskuste kasutamise aeg ligi 70% Lux Expressi busside sõiduajast. Kui võtta kõrvale Kantar Emori telerivaatamise uuringu andmed, siis on näha, et bussis ekraani jõllitamisele kulutatud aeg jõuab peagi telerile järele – kolme tunni piir saab peagi alistatud.

EKRAAN KUI LAPSEHOIDJA

Kõige rohkem vaadatakse reisides lastefilme ja komöödiaid ning bussi helendav ekraan on pop just lastega reisijate seas. Mõistetav, sest 2-3 tundi bussis istuda on väikelapsele paras katsumus. Kõik tited ei taha magada, kõik lapsed ei viitsi lugeda. Appi tuleb jälle helendav ekraan.

Lülitad meelelahutuskeskuse sisse, paned lapsele klapid pähe, lükkad filmi käima ja voila! saad oma ajaga teha, mida ise tahad. Lapsehoidja-ekraan vilgub kaks tundi rõõmsalt ja sisustab aja, mida muidu pidanuks täitma lauamängude, joonistamise, jutustamise, aknast välja vaatamise ja selgituste andmisega.

OMAMAINE KOMÖÖDIA RUULIB

Lisaks lastefilmidele ja komöödiatele on bussireisijate seas väga menukaks saanud ka Eesti filmid. Möödunud aasta üheks vaadatuimaks filmiks kujunes mängufilm “Sangarid” ning läbi aegade on populaarseimaks Eesti filmiks Lux Expressi bussides “Klassikokkutulek”, mida on vaadatud üle 42 000 korra.

Siiski-siiski, lisaks kahele nimetatud “oo, ma mäletan seda aega” – nostalgiakomöödiale vaatavad bussiga reisijad ka klassikat. “Nimed marmortahvlil” – see film on nüüdseks lisatud vist isegi koolilaste kohustuslikku filmirepertuaari.

Õuduspõnevik “Must alpinist”, mis sarnaselt “Sangaritele” räägib paarikümne aasta tagusest nõuka-ajast ent sootuks teise nurga alt, on samuti Lux Expressi reisijate seas populaarne. Ja see teeb headmeelt, sest filmi tegijad nägid mitu aastat vaeva, et saada kätte usutav lugu.

Telesarjade edetabel jätkab filmide kerget stiili – “Su nägu kõlab tuttavalt” ja “Padjaklubi” on esireas ning pole mõtet teha suuri silmi, et just kerge meelelahutus paelub reisijaid ning ühtegi dokfilmi või loodussaadet ei leia kunagi edetabeli tipust. Kui vähegi võimalik, siis inimene laseb ajul puhata!

ROHKEM MÕTLEVAID REISIJAID?

Lux Express Eesti kommertsjuht Märt Sibrik ütleb, et meelelahutuse filmi- ja muusikavalikule saavad kaasa aidata ka bussireisijad ise, kellelt bussiettevõte ootab eelistusi ja ettepanekuid meediateekide sisu osas.

Oma soovitused muusika ja filmide osas saab edastada aadressile busmedia@luxexpress.eu või andes oma ettepanekutest märku Facebooki kaudu. Seega, kui tahaks vaadata mõnd tõsielusarja või loodusfilmi, on mõistlik soov saata teele neile, kes meediateeki koostavad. Ja loota, et sarnase sooviga pöördujaid on enam.

65 000 KLIKKI PÄEVAS

Lux Expressil on 82 mugavat bussi, kus on ühtekokku 4361 puutetundliku ekraaniga meediakeskust, kust pakutakse erineva žanriga filme ja muusikat.

Meediateeki uuendatakse põhjalikult iga kahe kuu tagant, kuid sisu värskendatakse igal nädalal. Aasta jooksul saab Lux Expressi meelelahutuskeskustes vaadata ligi 200 filmi ja kuulata 2000 laulu. Lux Expressi filmiriiulil tehakse päevas üle 65 000 kliki.

Allikas ja pilt: Lux Express

KOMMENTEERI SIIN