Neljapäev, 16. mai 2024
Eesti toiduainetetööstuse lipulaevad Kalev ja Põltsamaa Felix on otsustanud oma autoparki kaasajastada ning võtavad aprilli jooksul kasutusele 46 keskkonnasäästlikku Toyota C-HR, Auris ja Auris Touring Sports hübriidautot.

Aprillikuu jooksul annab AS Amserv Auto AS-ile Kalev ja AS-ile Põltsamaa Felix üle uue, vaid hübriidautodest koosneva autopargi.

Tehingu käigus vahetavad Kalev ja Põltsamaa Felix olemasoleva hübriidide pargi uue vastu. Kokku ostavad ettevõtted 46 uut Toyota C-HR, Auris ja Auris Touring Sports hübriidi.

Kalevi ja Põltsamaa Felixi juhatuse esimehe Kaido Kaare sõnul oli teist korda hübriidide kasuks otsustamine lihtne. „Meile on jätkuvalt oluline ühest küljest hooliv suhtumine ümbritsevasse keskkonda ja oma töötajatesse ning teisalt ka märgatav kokkuhoid kütusekuludelt võrreldes kunagise tavaautopargiga“ ütles Kaido Kaare.

„Meil on siiras rõõm, et kolm aastat tagasi alguse saanud koostöö saab jätku ning Kalev ja Põltsamaa Felix usaldavad järgnevateks aastateks oma autopargi eest hoolitsemise taas Amservile,” sõnas AS Amserv Auto juhatuse esimees Margus Nõmmik.

Eelmisel korral autosid valides nõustus Kalev automüüja soovitustega hübriidide osas ja ei ole pidanud pettuma. Loogilise lahendusena koosneb uuenev autopark ainult hübriidajamiga Toyota mudelitest.

“Meil on väga hea meel, et sellised suured ja väärikad ettevõtted nagu Kalev ja Põltsamaa Felix näitavad üles keskkonnateadlikust ning kindlasti on sellega andnud eeskuju paljudele teistele ettevõtetele“, rõõmustas AS Amserv Auto juhatuse esimees Margus Nõmmik.

Nõmmik lisas, et nii Kalev kui Toyota on alati rõhutanud lisaks ökonoomsusele ja kvaliteedile ka sõitjate turvalisust ja mugavust. Just sellepärast on kõik autod varustatud uue Toyota Safety Sense turvalisussüsteemidega.

AS Kalev on Eesti suurim ja vanim magusatootja, mille põhitegevuseks on šokolaadi- ja suhkrukondiitritoodete tootmine ja müük. Kokku valmistab ettevõte igapäevaselt ca 200 nimetust erinevaid maiustusi. Enamik, s.o. ca 88% Kalevi toodangust müüakse Eestis. Peamisteks välisturgudeks on Balti riigid, Skandinaaviamaad ning Venemaa.

Kodumaine magusatootja Kalev liitus maailma juhtiva vastutustundlikku ja jätkusuutlikku kohvi-, tee- ning kakaokasvatust toetava programmiga UTZ Certified. Plaanide kohaselt on aasta 2016 lõpuks kogu Kalevi šokolaad toodetud UTZ-sertifitseeritud kakaost.

Kalev on Baltimaade esimene tootmisettevõte, mis on liitunud UTZ Certified programmiga ning asunud kasutama jätkusuutlikult toodetud kakaod. Esimese etapina hakkab Kalev kasutama UTZ sertifitseeritud kakaod Klassika-sarja šokolaadide tootmisel.

“Eesmärgiks on aasta 2016 lõpuks üle minna sertifitseeritud kakaole kõigi šokolaaditoodete osas. Seda on juba teinud meie sõsarettevõte Nidar Norras, osaliselt kasutab UTZ sertifitseeritud kakaod ka Panda Soomes,” ütles ASi Kalev juhatuse esimees Kaido Kaare.

UTZ programm seisab kakaokasvatajate paremate töötingimuste eest, võimaldab neil erialase hariduse saamist ja oskuste täiendamist, et suureneks istanduste saagikus ja seeläbi ka sissetulek.

Seejuures pööratakse suurt tähelepanu loodusressursside säästlikule kasutamisele. UTZ programm tegeleb ka kakaokasvatajate peredele suurema kindlustunde loomisega, et nende lastel oleks parem elu ja võimalused haridust omandada.

AS Põltsamaa Felix on kõige laiema toiduainete valikuga juhtiv toiduainetetootja Eestis, tootes ja turustades ligi 300 toodet kaheksa erineva kaubamärgi all. Ühtlasi on ettevõte suuruselt teine eestimaine mahlatootja.

AS Amserv Auto tegutseb 1992. aastast ja on Toyota ametlik edasimüüja ning üks suuremaid autode müügi- ning teenindusettevõtteid Baltikumis. Sellel aastal tähistab Amserv oma 25. juubelit.

Allikas ja meedia: Amserv Auto

KOMMENTEERI SIIN