Kolmapäev, 24. juuli 2024
Eesti rahvuslik lennufirma Nordica võib rõõmuga tähistada oma esimest sünnipäeva, sest reisijate hulk kasvab kiirelt, avatakse uusi lennusihtkohti ning tütarettevõte Regional Jet tunnistati kõrgema lennusertifikaadi, IOSA vääriliseks.

2016. aastaga võrrleldes on Nordica tänavu aasta alguses reisijate arvu kasvatanud koguni 70% ning majandustulemused on rõõmustavad. Lähinädalatel peaks Nordica pardale astuma ettevõtte 500 000s klient ning mõne kuu pärast – kuna reisijate arv on tugevas kasvutrendis – võiks pidada juba miljonipidu.

Nordica on nii lennu toimumise osakaalu kui 15- minuti täpsuse osas Euroopa keskmise taseme kõrgemal osal. Tõenäosus, et planeeritud lend toimub, on viimase poole aastaga tõusnud 99%ni, 2 viimast kuud rohkemgi. 

Kui võrrelda 2016. aastaga, siis toona oli tõenäosus, et lend ei toimu, 4 korda kõrgem. Nüüd, kus Regional Jet saab ise lende teenindada, on tulemused hüppeliselt paranenud.

Sel suvel jätkab Nordica jõudsat laienemist ja rõõmustab oma reisijaid kolme uue sihtkohaga. Otselende hakatakse pakkuma Peterburi, Göteborgi ja Hamburgi.

Seoses Eesti eesistumisega on rahvuslik lennufirma suurendatud liinilendude ja istekohtade arvu olulisematel liinidel, eelkõige Brüsseli, Stockholmi ja Oslo suunal.

nordica

VENEMAA, PETERBURI

Aastaringne Peterburi liin avatakse 15. mail ja lennud toimuvad 13 korda nädalas. Nordica kommertsjuhi Kristel Penu sõnul on tegemist kauaoodatud liiniga, kuna regulaarne lennuühendus katkes Eestist Peterburiga 2015. aasta novembris. Peterburi on nii äri-kui kultuurihuvilise inimese jaoks tänuväärne lennusihtkoht Nordica valikus.

„See liin on kindlasti mõlemapoolse liiklusega äri- ja puhkusereisijate jaoks. Samuti on Peterburi ideaalne ümberistumisteks kogu Venemaale kui ka Aasiasse, eelkõige Hiinasse lendamiseks, ning pakub Venemaa reisijatele transiidivõimalusi läbi Tallinna teistesse Nordica sihtkohtadesse lendamiseks,“ kõneleb Penu.

Peterburi Pulkovo lennujaam asub kesklinnast 20 kilomeetri kaugusel. Lennud toimuvad alates 15. maist aastaringselt Nordica CRJ-tüüpi lennukiga ja lennuaeg sihtkohta on 50 minutit. Piletihinnad algavad 39.90 eurost.

ROOTSI, GÖTEBORG

Augustis alustatakse otselende Rootsi suuruselt teise linna Göteborgi. Lennud toimuvad aastaringselt kuus korda nädalas, ning on mõeldud nii äri- kui ka puhkusereisijatele.

Kristel Penu sõnul on selle liini vastu suurt huvi tuntud ja seega on oodata palju reisijaid. „Eestil on Rootsiga tugevad ärisidemed ja suurima ekspordipartnerina pakub innovaatiline Göteborg oma keskse asukohaga meie ärimeestele kahtlemata uusi võimalusi,“ lisas Penu.

Göteborgi Landvetteri lennujaam asub kesklinnast 20 kilomeetri kaugusel. Nordica lennud toimuvad alates 28. augustist aastaringselt ja igapäevaselt väljumisega Tallinnast hommikuti (v.a. pühapäev) ja saabumisega õhtul (v.a. laupäev). Lennud toimuvad Nordica 88-kohalise CR9 lennukiga, lennuaeg on üks tund ja 25 minutit, ning piletihinnad algavad 59.90 eurost.

Rohelise sadamalinnana tuntud Göteborg on linnapuhkuseks mõnus sihtkoht. Linnas on 550 000 elanikku ja Göteborgi piirkonnas 950 000 elanikku.

Göteborg pakub põnevaid vabaajaveetmise võimalusi igale vanusele ja maitsele. Gulinaarsete elamuste otsijatele leidub üle 300 kohviku, kuus Michelini tärniga restorani ja hõrgud meretoidu safarid. Perega reisijate seas on populaarsed Lisebergi lõbustuspark ja Skandinaavia suurim teaduskeskus Universeum.

Paljud muuseumid pakuvad samuti peresõbralikke tegevusi ja mängulisi väljapanekuid. Värskes õhus ajaveetmiseks on rohkesti parke ja aktiivseks avastamisretkeks 460 kilomeetrit jalgrattateid. Loomulikult ei puudu suurepärased ostuvõimalused ja Skandinaavia disain.

SAKSAMAA, HAMBURG

16. mail alustab Nordica otselende Hamburgi. Sadamalinn Hamburg, kus on rohkem kanaleid kui Veneetsias, on üks populaarsemaid turimisihtkohti Saksamaal.

Nädalavahetuse linnareisijaid peibutab kosmopoliitne elegants, rohked pargid, rikkalik ajalugu ja meelelahutus igale maitsele. Lennud Hamburgi toimuvad kolm korda nädalas 16. maist 1.oktoobrini Nordica CRJ 900 lennukiga, lennuaeg on üks tund ja 50 minutit.

Peterburi, Põhjamaade Veneetsia
NORDICA LAIENDAB TEGEVUST ÜLE EUROOPA

Eesti eesistumise tarbeks on Nordica lendude arvu ja pakutavaid istekohti olulistel liinidel juba praegu suurendanud ja teeb seda vajadusel veelgi.

Tervikuna on selle suve maksimaalsete lennusageduste nädalagraafikus 31 protsenti rohkem lende kui eelmisel aastal.

Sagedusi lisatakse Stockholmi liinil, kuhu senise kolme korra asemel hakatakse lendama kuni neli korda päevas. Graafik sageneb ka Brüsseli ja Oslo suunas.

“Suvel on meil seega kokku 19 sihtkohta, ja selle näitajaga oleme konkurentsitult suurim otselendude pakkuja Tallinnast. Teisel kohal on konkurendid 6 sihtkohaga,” räägib Toomas Uibo, Nordica värske turundus- ja avalike suhete juht.

Nordica on Eesti rahvuslik lennufirma, mis koostöös oma partneritega pakub lennuvõimalusi enam, kui 140 sihtkohta maailmas. Reisijatele pakutakse tasuta 8 kg käsipagasit ja 23 kg äraantavat pagasit.

IOSA STANDARD: KÕRGEIM TUNNUSTUS LENNUFIRMALE

Nordica tütarettevõttele Regional Jet väljastati IOSA tõend, mis tähendab kõrgeimat ohutuse ja kvaliteedi standardit lennunduses. Nordica partnerluse seisukohalt on tegu protsessi kiirendava sammuga: selleks, et teha uute ettevõtetega koostööd, pole enam vaja igakordset auditeerimist.

“IOSA tõend on nagu gümnaasiumi lõputunnistus,” räägib Regional Jeti juhatuse esimees Sven Kukemelk. ” Selle ettenäitamine kinnitab teatud taseme olemasolu. IOSA tõend on näiteks ka maailma üheks tipuks hinnatud Lufthansal.”

Sven Kukemelki sõnul on IOSA tõend eelkõige suur tunnustus lennufirmale, mis on vaevalt aasta vanune. „See tähendab Nordica reisijatele turvalisi lende ja lennufirmale avaramaid võimalusi pakkuda oma klientidele mugavaid ja soodsaid jätkulende. Üks hea näide IOSA toimimisest on võtta München-Tallinn liinilt, kus Lufthansa piletiga reisijad on samuti Nordica lennuki pardal,“ märkis Kukemelk.

IOSA programm välistab lennufirmade vahelised üleliigsed auditid ja lihtsustab uute koostöövõimaluste ja partnersuhete loomist teiste vedajatega.

Kukemelki sõnul on IOSA tõendi väljastamine kiitus meie võimekatele spetsialistidele, ning annab tunnistust Eesti lennundusest kui ambitsioonikast ja suure potentsiaaliga majandusharust.

IOSA registreeritud opereerijaks saamine on ulatuslik protsess, mis algas auditi läbiviimisega eelmisel suvel pärast Regional Jeti lendude alustamist.

Talveperioodil järgnesid järelkontrollid ja vormistamine, ning käesoleva aasta märtsikuu alguses anti IOSA tõend Nordicale välja ja kanti registrisse.

VAATA VIDEOT PETERBURI “KOHUSTUSLIKE” VAATAMISVÄÄRSUSTE KOHTA

Allikas ja meedia: Nordica. Pildid: Pixabay, Nordica, ACC

KOMMENTEERI SIIN