Teisipäev, 28. mai 2024
Politsei – ja Piirivalveamet saatis tänavu hoiatava pühadekaardi ligi tuhandele inimesele, kes on aasta jooksul liiklusnõudeid eiranud viis või enam korda. Kaart kutsub juhte üles olema järgmisel aastal liikluses tähelepanelikum.

Politsei- ja Piirivalveameti vanemkomissari Riho Tänaku sõnul tuletab politsei pühadekaardiga inimestele meelde, et liiklusreeglid on kõigile täitmiseks.

„Kaardil on lihtne sõnum, et juht oleks järgmisel aastal liikluses tähelepanelikum, sest see aitab inimohvreid ära hoida.

Kaartide saatmine on viimase viie aastaga saanud politsei pühadetraditsiooniks ning tagasiside sellele on väga hea. Alati ei pea politsei meeldetuletus liiklusohutusest olema karistuse näol ning loodame, et pühadele omane andmise ja hoolimise mõtteviis kandub ka liiklusesse,“ rääkis Tänak.

Politsei kaart 2015Kokku eksisid politseilt pühadekaardi saanud inimesed aasta jooksul liiklusnõuete vastu 5721 korral.

Ligi neljandik eksimustest on seotud piirkiirusest kinni pidamisega, ca 500 korral puudus juhil juhtimisõigus ning sama palju rikkumisi oli seotud sõiduki tehnonõuete ja kohustusliku liikluskindlustuse puudumisega.

Turvavarustuse nõuete vastu eksisid kaardi saajad enam kui 300 korral ning alkoholi tarvitanuna tabati roolist üle 250 juhi.

Politsei pühadekaardi said inimesed, kes panid aasta jooksul toime viis või enam rikkumist.

Täpsustatult, panid toime terve hulga liiklusseaduse, autoveoseaduse, liikluskindlustusseaduse, teeseaduse või ühistranspordiseaduse rikkumist või olid juhtinud mootorsõidukit joobeseisundis ja saanud selle eest kriminaalkaristuse.

Pühadekaardi sai tänavu 920 inimest. Möödunud aasta 1. detsembrist kuni 2015. aasta novembri lõpuni pani kõige enam liiklusrikkumisi toime 20-aastane Ilya, kes eksis liiklusreeglite vastu 19 korral.

Kümme inimest pani toime 15 või enam rikkumist ning 52 inimest rikkusid seadust kümme või enam korda. Valdav osa kaardi saajatest eksis liiklusnõuete vastu viis kuni üheksa korda. Teist aastat järjest said pühadekaardi 89 inimest.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM[/dropcap] Seekord saab kõik kommid Politsei-ja Piirivalveamet ja kõigile nende suurepärastele töötajatele, kes igapäevaselt meie turvalisuse eest hoolitsevad, tahaksime teha veel ka hiiglasuure ja sooja kallistuse.

Tavainimesena liikluses viskab vähemalt korra päevas vastutustundetute kaasliiklejate suunal kaane krõpsuga pealt ära; tahaks teada, kas neil on ostetud load või ununesid ajud koju külmkappi…

Eesti liikluskultuur on, olenemata meie paarikümnest iseseisvuse-aastast jätkuvalt “seitsesada aastat orjapõlve” ja “võimalik vaid Venemaal”-tasemel.

Tundub nagu ununeks rooli istudes inimeseks olemise põhiväärtused sootuks. Jätkuvalt on meie liiklusel laibarada taga ning kui politsei statistikat vaadata, näikse joobes olemine olevat pigem norm kui taunitav tegevus.

Seda toredam, et on keegi, kes siiski headusse usub ja vangi saatmise asemel saadab korra või mitu pühadekaardi – koguni 89 liiklushuligaani said tervituse teist korda! Kolm on kohtu seadus – pühadekaardi asemel saadab politsei järgmine kord kalendri; ja siis tuleb kinnimaja!

Aasta lõpp on kohe käes, võtke mõistus pähe ja hakake normaalseteks inimesteks, kes normaalselt liiklevad!

Allikas, pildid ja video: PPA

KOMMENTEERI SIIN