Reede, 22. september 2023
Reisibussi asjade unustamises ei ole absoluutselt midagi erilist. Statistika põhjal leitakse igast viiendast bussist midagi, mis on mõnel reisijal igaveseks ununenud. Tegime edetabeli kõige sagedamini bussi unustatud asjadest. Ja anname ka head nõu, kuidas kaotatu taas üles leida.

Eesti üks suuremaid kaugsõiduliine teenindavaid bussifirmasid, Lux Express tegi nimekirja rahvusvahelistel liinidel bussi unustatud esemetest. Mõnikord võivad bussidesse unustatud asjad tõeliselt üllatada.

Kõige tavatumad reisibussi unustatud asjad on näiteks sukeldumiskostüüm, hambaproteesid, tamburiin, 1000 tükiga puzzle ja abielusõrmus.

Veel on Lux Expressi kaugliinibussist leitud kilekott, kus leidus kolmeliitrine veinipakk, sigaretiplokk ja liiter viina, samuti ka ortopeediline krae ja sünnitunnistus. Bussi unustatakse sageli hinnalisi esemeid – mobiiltelefone ja dokumente.

Unustatud asju leitakse peale reisi lõppu keskmiselt igast viiendast bussist. Arvestades, et Lux Expressi bussid teevad iga kuu üle 2500 reisi, on unustatud asjade hulk muljetavaldav: vähemalt pool tuhat ununenud eset.

PAGASIRIIUL, PARIM PAIK UNUSTAMISEKS

Parim paik pikamaabussi oma asjade unustamiseks on pea kohal asuv pagasiriiul. Ega’s ilmaasjata ei tuletata sõidu ajal korduvalt meelde, et vaadake üles, kui panite sinna midagi, siis võtke kaasa ka.

Istmete kohal olevatesse riiulitesse unustatud pagas moodustab 11% bussi unustatud esemetest. Ent sageli unustatakse pagasit ka bussi pagasiruumi – bussist väljudes ei meenugi osadele reisijatele, et sõitu alustades oli neil kaasas ka kohver või kott.

KUS MU PÜKSID ON?

Unustatud esemete edetabelit juhibki kohver või kott või mingi muu kandev asi, kuhu on kupatatud reisiks vajalikud vidinad.

Teine kõige sagedamini ununev ese on prillid, sealhulgas ka päikeseprillid, mis moodustavad 9% unustatud esemetest.

Prillide puudumist peaks märkama eelkõige need, kes lühinägelikkuse all kannatavad, bussist välja astudes on pilt blurr. Päikeseprillide puudumisest saab aru aga vaid päikeselise ilmaga.

Kolmandal kohal on raamatud – 7% kõigest bussidesse unustatust. Ehkki seesama Lux Express on varasemalt kirjutanud, kui vingelt tarbitakse busside pardal meediateeki, on tore, et raamat pole päriselt unustuse hõlma vajunud. Kasvõi unustatava esemena…

Kuna Lux Expressi bussid on varustatud meelelahutusseadmetega, mis võimaldavad ühendada oma kõrvaklappe ning olemas on ka pistikud elektroonikaseadmete laadimiseks, unustavad reisijad peale sõidu lõppu mõnikord endaga kaasa võtta nii kõrvaklapid kui ka seadmete laadijad.

Seetõttu ongi 6,5%ga neljandal kohal just mobiili- või tahvelarvutilaadijad. Viiendat ja kuuendat kohta aga jagavad sallid ja sviitrid, mis moodustavad 4,5% bussidest leitud esemetest. Eelpool nimetatud kõrvaklapid on 4%ga seitsmendal positsioonil. 10. kohal troonivad 3%ga telefonid, vihmavarjud ja mütsid.

KUST MA OMA TRAKSID TAGASI SAAN?

80% juhtudest võtavad kaotatud asjade omanikud bussiettevõttega ühendust, et maha unustatu tagasi saada.

Enamasti tullakse oma asjadele järgi 3-5 päeva jooksul, kuid kui leitud on pangakaart või pass, tasub omanikku oodata kas samal või hiljemalt järgmisel päeval.

KUIDAS MA KAOTATU TAGASI SAAN?

Kui peale reisi avastate, et olete midagi bussi unustanud, tuleks koheselt ühendust võtta Lux Expressi klienditeenindusega. Kirjeldada võimalikult täpselt kaotatud eset ja öelda oma reisi kuupäev, kellaaeg ja suund ning võimaluse korral ka istekoha number.

Tagastamine toimub dokumendi ning eseme täpse kirjelduse alusel. Kaotatud asju (välja arvatud kiirelt riknevad asjad) hoitakse Lux Expressi klienditeeninduses 30 päeva ning seejärel antakse üle politseile.

OTSI OMA KADUNUD ASJA SIIT

Lux Express on korrektselt koostanud pildipanga, kuhu kõik unustatud asjad üles pildistatakse. Vaata, kas leiad oma kadunud kallikese siit või pead mujalt otsima.

Vähemväärtuslikud esemed nagu mütsid ja kindad jäävadki sageli omanikuta. Lux Expressi klienditeeninduses on palju võtmeid, raamatuid ja teisi esemeid, mis ootavad omanikke ja mille bussifirma rõõmuga tagastaks.

Allikas ja pilt: Lux Express

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.