Neljapäev, 25. juuli 2024
Võrus tänati 13. juuni pärastlõunal teenistuskoer Urrit, kes on ligi kümneaastase töö käigus leidnud märkimisväärse koguse narkootilist ainet ning korjanud erinevatelt kuulekus- ja valdkonnavõistlustelt rohkelt medaleid ja karikaid. Karvane narkopolitseinik Urri saab minna väljateenitud vanaduspuhkusele.

„Urri õpetamine on olnud ülilihtne, sest tema teotahe on meeletu. Pole olnud juhtumit, kus teda tuleks meelitada tööd tegema ning võin öelda, et palli ja minu nimel on Urri väga paljuks valmis,” kirjeldas Urrit tema perenaine, Luhamaa piiripunkti piirivalvur Esta.

Eestis peetud narkokoerte võistlustel oli Urri alati uhkel poodiumikohal. Ka murdis ta müüdi, et Läti võistlustel pääsevad püünele ainult kohalikud ise – karvane narkopolitseinik Urri jättis Rezeknes võistlustel kohalikud konkurendid selja taha ning noppis teise koha.

„Väljakutsetel ning koolides ja sõjaväeosades läbi viidud politseioperatsioonidel on Urri alati midagi välja nuhkinud. Aga talle jäi sellest väheks, energiat oli lihtsalt nii palju,” kirjeldab Esta. Nii hakati osalema ka kuulekusvõistlustelt, kust aastatega kogunes kapitäis karikaid ja medaleid. Enamasti kuldseid.

„Ma olen Urrist rääkides väga emotsionaalne. Ta on lihtsalt väga hea iseloomuga tark töökas ja tõeliselt truu loomakene,” on Esta tundeküllane. „Ta lihtsalt on nii nunnu. Ja memmekas on ta ka, heas mõttes.”

Võrus toimunud pidulikul pensionile saatmise üritusel ei lasknud oma pikka ja edukat töökarjääri lõpetav Urri end kokkutulnutest segada, vaid tõestas püüdlikult, et tema nina on hašiši leidmiseks endiselt terav.

Prefekt Vallo Koppel ja PPA politseimajor Tõnu Tänav andsid karvasele narkopolitseinikule ja Estale üle kingituse ja meene, vastukaaluks andis koerajuht Esta Urri seljast prefektile üle rakmed märkimaks koera teenistuse lõpupunkti ning väljateenitud puhkuse algust.

Urri ei ole ainuke koer, kelle Esta on tubliks teenistuskoeraks kasvatanud. Urri kõrval naudib juba pikki aastaid oma pensionipõlve Esta esimene teenistuskoer, kes on täna 16-aastane ja kes saab oma kogemusest Urrile õpetada, kuidas see puhkamine nüüd siis õigupoolest käib.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Karvased politseinikud teevad tänuväärset tööd kõigis valdkondades, kus politseil oma ninast natuke väheks jääb.

Seni ei ole narkokoeri kohanud küll “Kõik puhuvad” reididel, aga see võiks olla üks tuleviku suundumusi, sest statistika on narkojoobes juhtide osas karm. Neid võetakse järjest rohkem rajalt maha, aga  tõenäoliselt ei jää kõik vahele.

Küsimus “Miks ometi?” ei aita. Üks karvane politseinik, kes suurte silmadega otsa vaatab ja niiske nina pettunult kõrvale pöörab, võiks ainete tarvitaja mõistuse tõenäoliselt kiiremini koju kutsuda kui keeruline menetlusprotsess. Lootma peab…

Allikas ja meedia: PPA Lõuna Prefektuur

KOMMENTEERI SIIN