Neljapäev, 25. aprill 2024
Bolt Drive täiendab jätkuvalt autoparki ja lisab rendirakendusse lisavõimalusi. Nüüdsest saab valida autot suuruse, keretüübi jms. alusel. Edevamatele pakutakse isegi kabrioletti. Valituni jõudmiseks saab kombineerida teisi Boltis pakutavaid liikumisviise.

Bolt on võtnud selge suuna (peamiselt) linlastel isikliku auto omamise väljajuurimiseks. Sõidukipark kasvab ja valikusse lisandub uusi menumudeleid: Toyota linnadžiipidest BMW kabriolettideni. Ühtekokku on Bolt Drive`i autosid teedel liikvel tuhatkond ja aasta lõpuks peaks nende hulk kasvama 1300ni.

Mudelite valikus on nüüd maasturid Toyota Land Cruiser ja RAV4 ning Audi e-tron, Audi A1, Audi A3 ja Audi Q2. Erilisematest on valikus BMW neljanda seeria ja VW T-Roc R-Line’i kabriolette.

Sõitude analüüs näitab, et rentnikud on uuendused hästi vastu võtnud: nn preemiumklassi autod ja džiibid on kuum kaup, ka näeb linnapildis tihkelt BD kirjadega elektrikaid. Keskmine kilometraaž kasvab, aga rendikatele jagub ka nn viimase miili sõite – kui taksot ei saa, aitab lennu- või rongijaama minekul hädast BD.

Kuigi kabriolett tundub ahvatleva valikuvõimalusena, on autovalikul määrav sõidu otstarve. BD on rakendusse lisanud tänuväärse võimaluse otsida omale rendikas, mis vastab vajadustele. Lisad filtrid ja äpp näitab kus on soovitud masin.

Kui auto on teises linna otsas, saab selle bronnida ning kasutades Bolti multimodaalset liikumislahendust, see ära tuua. Äpist saab valida e-tõuksi või võtta takso, ehk kombineerida eri kohalejõudmise viise.

Kiire katse eri filtreid kasutades leida elektriline sõiduk, millega lubataks ka loomi vedada (Pet Friendly) ei ole tehtav: loomasõbralikud on “tavalised” Corollad, Fabiad jne.

Hindu vaadates oli esmaspäeva hommikul kõige kallim saadaolev rendikas Audi e-tron, BMW kabrio minutist tuleks maksta 49 eurosenti, ja see on odavam kui Audi elektriline džiibitaoline. Kumma teie võtaksite!?

Pildid: kuvatõmmised äpist ja Bolti pressitalitus

blank

Ylle on teinud teadus-, haridus- ja keskkonnateemalisi telesaateid ning töötanud vabakutselise (kirjutava) ajakirjanikuna. Alates 2015 WWCOTY rahvusvahelise kohtunikekogu liige. 2015. aastal pälvis Ylle riiklikult tunnustatud teaduse populariseerija auhinna. Acceleristas vastutab Ylle lehe väljaandmise eest ning kirjutab aeg-ajalt talle omase otsekohesusega

KOMMENTEERI SIIN