Oktoobri keskel kutsus Accelerista tehnikaportaal oma lugejaid üles pildistama ja jagama muljeid Eesti parimatest autoreisi sihtkohtadest. Lubasime, et teeme vahetult enne isadepäeva esimese vahekokkuvõtte ning anname välja kaks auhinda Pariisi Vesi lõppematust lõhnavaramust.

Selgub, et Accelerista lugejad rändavad meelsasti mööda Eestimaad ning klõpsivad toredaid plte kohtadest, millest mõnigi kohalik alles meie mängu vahendusel esimest korda kuuleb. Või kas teie teadsite enne midagi kohast nimega Kerepäälse? Aga Sigaste? Joodiku? Vanarahvas on olnud eri paikade nimetamises lahedalt loov ning koduloolaste ja kohapärimuse uurijate töö nende nimede tagamaade otsimisel on kahtlemata põnev.

Lubasime ühel osavõtjal soovitada ka mitut toredat autoreisi sihtkohta Eestis. Vastuseks saime mitmelt sõbralt märkimisväärselt palju vahvaid reisivihjeid: Elina Akk, Piia Otti, Iryna Timmuska, Heiki Vassar, Valdur Vacht, Remo Sirila, Kaimar Ilves – neist igaühe piltidest võiks kokku panna eraldi galerii!

Eriti tore, et mõnigi pildijagaja ei pidanud paljuks kirjutada pildile juurde pisut pikemalt, kus, miks ja millal – näiteks on Narva jõe ääres matkamiseks kõige kaunimad udused augustilõpuhommikud ning Kuremäe kloostri mäel algab iga päev eri näoga ja elamuslikult; Vilsandi saar aga sisendab just talvel suurt sisemist rahu kõigile, kel vaja end peenhäälestada…

Suurt, pidevalt täienevat pildialbumit saab vaadata siit. Kuna pilte on palju ning iga osaleja vääriks pikka paid ja suurt tänu ning vinget auhinda, siis õigluse huvides palusime viiel eri vanuses ja kogemusega fotoentusiastil teha oma valiku ning nimetada kaks kõige enam meeldinud pilti – kõrgeaulise kohtunikekogu poolt kõige rohkem poolehoidu pälvinud fotode autorid saavadki Pariisi Vesi poolt auhinnaks pandud Versace lõhna!

Lisaks loosime   e r i a u h i n n a   kõikide nende vahel, kelle puhul kohtunikud märkisid kommentaari “hea emotsioon”.  Auhinnaks on Pariisi Vesi poolt seekord vahva Race Red Pony Pack- komplekt. Ning veel paar pisikest auhinda läks loosi kõikide kõige loomingulisemalt mängule lähenenud autorite vahel (loe: kõikide pildisaatjate vahel): paar komplekti Wunderbaum riputatavaid hästilõhnavaid kuusekesi on välja pannud hea koostööpartner, Lõhnakuuse OÜ.

Žürii kommentaarid lugejate piltidele on valdavalt positiivsed. Esile tõstetakse värskeid ideid ning põnevalt valitud kohti, klõpsude mitmekihilisust ning loo jutustamise oskust. Kui fototehnilisest küljest on kõikidel pildistajatel alati arenguruumi, siis tänapäevane nutiseadmega kiirelt klõpsimine on lisanud visuaalse loo jutustamise võimalusi, mida sotsiaalmeediakanalite (Facebook, Instagram) vahendusel ka aktiivselt kasutatakse.

ACCELERISTA SUURE PILDIMÄNGU ESIMESED VÕITJAD

Žürii absoluutne lemmik, Heiki Vassari pilt Kerepäälse turismitalu juurest, kus tamm ja pärn teineteist mõtlikult embavad – selle pildi panid eranditult kõik hindajad oma valikus esimeseks! 

eesti turismitalu
Kaks sõpra, tamm ja pärn. Autor: Heiki Vassar

Heiki Vassar saab auhinnaks Pariisi Vesi poolt välja pandud tuttuue Versace meestelõhna Dylan Blue ning tervituslauluks sellesama parfüümi jalustrabava reklaamvideo, mida lubame vaadata vaid omal vastutusel. Kerepäälse turismitalu kohta saab rohkem teada siit. 

Toreda interpretatsiooni “Kõige parem autoreis on ikka pulmareis”  ning emotsionaalse kollaaži ja haruldase sihtkoha eest sai žüriilt kõvasti kiita Eneli Aren. 

“Minuga on juhtunud tihti nii, et enne kui autoga sõima minna saab, tuleb seda natuke kaunistada. Olen ilusaks teinud päris palju pulma-autosid.Viimane nägi välja nii. Parim autoreis on muidugi pulmareis,” kirjutab Eneli pildile kaasa. Ja nagu isegi aru saate, siis pulmareis võib viia… kõikidesse ilusatesse kohtadesse Eestimaal!

Parim autoreis on pulmareis! Autor: Eneli Aren
Parim autoreis on pulmareis! Autor: Eneli Aren

“Meie perele meeldib väga käia avastamas Eesti väkesaari. Ja siin jääb ainult autost väheks, appi tuleb võtta mõni veesõiduk. Reis, mille pildihetki kõigiga jagan, viis Neemelt – Pedassarele,” kirjutab Eneli oma pildile kommentaariks juurde.

Paat auto taha ja autoga-paadiga saartele seiklema! Autor: Eneli Aren
Paat auto taha ja autoga-paadiga saartele seiklema! Autor: Eneli Aren

Eneli Aren saab auhinnaks Pariisi Vesi poolt naistelõhna Versace Eros. Tervituslauluks on selle lõhna meeliülendav filmike, mida võib vaadata koos perega, kes Enelil saartereisil kaasas oli!

Enelil tundub olevat väga õnnelik käsi, sest tema võitis kevadel ka Accelerista emadepäeva-nädalavahetuse uue Renault Mégane’ga! Pereväärtused au sisse, aktiivne osavõtt elunormiks, pildimasin alati kaasa ning nii see õnn õuele sammubki! Eneli kollaažpilt on üks neist, mida ka lugejad on rohkelt laigi-vääriliseks hinnanud.

Žürii poolt välja pakutud eriauhinna emotsionaalsete hetkede jäädvustamise eest saab loosi tahtel seekord Iryna Timuska, kes jagas meie lugejatega lihtsaid ideid nii linna seest kui linnade lähistelt ning Siniallikate pilt võlus oma mitmekihilisuses – värvid ning ema lapsega pildil. Iryna saab auhinnaks Pariisi Vesi väikese kinkekomplekti O.P.I. Mustang Race Red Pony Pack.

siniallikad
Siniallikad Harjumaal. Autor: Iryna Timuska

Meeleolukate pildihetkede ning loova suhtumise hetkede seast valis loos seekord õnnelikuks eriauhinna saajaks Kaimo Suursalu, kes jagas meiega pilti Eesti kõige uuemast, põneva arhitektuuriga vaatetornist Ööbikuorus. Ühtlasi on see pilt lugejate lemmik. Kaimo saab auhinnaks peotäie lõhnavaid Wunderbaum-kuusepuid. 

Eesti kõige uuem vaatetorn, imeline "Pesapuu" Ööbikuorus.
Eesti kõige uuem vaatetorn, imeline “Pesapuu” Ööbikuorus. Autor Kaimo Suursalu

Eriauhind fototehniliselt perfektse, mitmekihilise loo eest Vilsandi saarelt: Heiko Kruusi. Peotäis lõhnavaid Wundrbaum-kuuski kauniks mälestuseks ja tänuks kunstilise ülesvõtte jagamise eest!

Heiko Kruusi, tuntud ka kui Vanameister on professionaalne fotograaf, kelle fotoblogis on üks vahvam sihtkoht kui teine. Tõeline inspiratsiooniallikas ning meie soe soovitus kõigile: võtke aega ja nautige Heiko tabatud hetki!

Talvel mööda jääteed Vilsandi saarel. Tagasitee algavas tuisus jääb meelde kogu eluks . Autor: Heiko Kruusi
Talvel mööda jääteed Vilsandi saarel. Tagasitee algavas tuisus jääb meelde kogu eluks . Autor: Heiko Kruusi

Eriauhind Narva jõe ilu tabamise eest, Elina Akk. Lõhnavate Wunderbaum-kuuskede peotäis tänuks ja auhinnaks!

Udu Narva jõel. Siin lookleb Eestimaa idapiir. Autor: Elina Akk
Udu Narva jõel. Siin lookleb Eestimaa idapiir. Autor: Elina Akk

Eriauhind hingerahu eest: Piia Otti. Imetoredad klõpsud Ida-Virumaalt, kuhu soovitame oma lugejatel kindlasti minna igal aastajaal. Ida-Virumaa on eestlaste jaoks paljuski avastamata maa. Peotäis Wunderbaum-kuusekesi auhinnaks!

Kuremäe klooster. Autor: Piia Otti
Kuremäe klooster. Autor: Piia Otti
Valaste juga talvehommikul. Autor: Piia Otti
Valaste juga talvehommikul. Autor: Piia Otti

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Kõigile teistele soovime mõnusat ja loovat suures pildimängus osalemist – saatke meile julgelt oma tabamatult kauneid hetki Eestimaal ning rääkige, kus ja millal need on pildistatud.

Sellest pildialbumist saab kokku suur ülevaatelugu, mis Accelerista lugejaid võiks inspireerida rohkem Eesti teedel liikuma ning uusi paiku avastama. Kampaania kestab novembri lõpuni, siis teeme veelkord ka auhinnavooru, kus anname ära kaks uudislõhna Pariisi Vesi lõhnalaekast ning paneme loosirattasse veel hulga üllatuspriise!

Kõik senised osalejad aga võivad oma fotosahtleid veelgi läbi vaadata ning meiega meeldejäävaid hetki jagada – novembri lõpus on kõik autorid oma piltidega taas meie auhinnamängus osalised!

Loe pildimängust lähemalt siit ja anna oma panus!

accelerista eesti kampaania

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.