Sten Ottep, kelle meistrikäe all valmib suurem osa Accelerista videoklippe ja fotosid, võttis pikemasse testi DJI Osmo+ seikluskaamera. Videomeistri kokkuvõte kogetust on konkreetne: Osmo on sobiv paljudele filmijatele, aga eriti ekstreemsportlased ja autofännid võiksid selle ostmist kaaluda.
DJI Osmo+ kaamerat testima asudes mõtlesin, et see on pigem sellisele inimesele mõeldud, kes hobikorras filmib ja tahab midagi mugavat ja lihtsat, mis kogu aeg kaasas oleks.
Üsna kiiresti sain selgeks, et Osmo on tegelikult täitsa asjalik kaamera, millel isegi 4K võimalus ning sama kaamera saab vajadusel ka DJI Inspire drooni peale installeerida.
Osmo teeb head pilti ja FullHD peal on see suuteline isegi 120 FPS-i tegema, mis on vägagi hea, kui sa filmid ekstreemsporti, autosid või lihtsalt naudid slowmotion kaadrite tegemist merelainetest.
Kuna mina olen ikka valdavalt autode peal ning filmin ja teen pilti neljarattalistest, siis ma loomulikult panin Osmo ka oma valdkonnas proovile. Tahtsin näha, mis tulemuse saan sellega autot väljast ja seest filmides ja ka rolling shot‘e tehes. Viimasel juhul on kriitilise tähtsusega stabiilsus – kaamera peab olema õiges asendis ning tuul ei tohi seda mõjutada.
MARTINI BMW E28
Esimese video tegin Martini BMW E28-st, see klipp oli juba pikemat aega kavas. Nägin võimalust kaks asja kombineerida: mina saan Osmot testida ja Martin saab video.
Olin hämmingus – nii väike asi, aga nii palju võimalusi! Osmo käepideme peal on kõik vajalik olemas: joystick kaamera liigutamiseks, suumi, salvestamise ja pildistamise nupud on eraldi ja lisaks on veel rida funktsioone, mida läheb aeg-ajalt vaja.
NISSAN FAIRLADY Z
Pärast Martini BMW filmimist võtsin kohe järgmiseks ette idapoolse konkurendi, omamoodi legendistaatusesse tõusnud Nissan 350Z ehk Fairlady Z.
Selle filmimise ajal tegime ohtralt sõidu pealt kaadreid ja kaamera kannatas kiirust isegi kuni 80 km/h, mis on DJI Osmo+ suurust arvesse võttes väga hea tulemus!
VÄIKE, AGA MITTE AMATÖÖRLIK
Ja see kaamera tõepoolest on väike, mul oli isegi natuke imelik sellega filmima minna, kuna olen harjunud oma Sony A7-ga, kus on alati mikrofon küljes ja valdava enamuse ajast on see ühendatud RDJI Ronin M stabikaga.
Kui selle asemel Osmo välja võtta, võib asjatundmatule jääda küll mulje, et vend on mingi mänguasjaga lööma tulnud ning paneb tõenäoliselt amatööri.
Siiski olenemata sellest, kuidas ma välja nägin, tulid kaadrid vägevad, isegi uskumatult ägedad! Kui ma saaksin valida näitamiseks ainult ühe klipi, mis Osmost välja tuli, oleks see sõidu pealt kaader, mis me tegime Kimberly Hondast, Vabaduse väljakult üles Kaarli kiriku poole sõites.
Vaatasin seda kodus, ja fantastika! Ainuke ja tõepoolest ainuke miinus, mille suutsin tuvastada DJI Osmo+ puhul, oli heli, mis oli ikka kehvakene ja sellele lisatud mikker minu kõrva järgi mitte mingisugustki muutust juurde ei toonud.
HIND JA KONKURENDID
Siin pikka juttu pole, kõik on väga paigas ja võiks isegi arvata, et DJI jääb selle diiliga kahjumisse. DJI Osmo+ hind on alla 700 euro ja komplektis on kõik, mis ühele filmimehele vajalik, kui ehk heliset välja arvata.
GoPro ning KarmaGrip peaksid olema Osmole lähimad konkurendid. Ilmselt on veel Hiina tootjaid, kes teevad sarnast asja, kuid DJI on tõestanud ennast minu silmis erinevate toodetega, mis on kõik olnud kvaliteetsed ja innovaatilised ja kui mul oleks valida, kas ma saaksin KarmaGrip-i tasuta või ostan Osmo, siis ma iga kell, iga päev ostaksin Osmo.
Muidugi tuleb siinkohal ausalt tunnistada, et ma pole kõige suurem GoPro fänn ka, see on oma ülilaia pildinurgaga liialt spetsiifilistes kohtades otstarbekas. Osmo teeb siinkohal oma toreda pildiga iga kell GoPro-le silmad ette.
Loe DJI Osmo+ kaamera kohta lisaks siit
Vaata Fifty Visuali lehele siit