Neljapäev, 18. juuli 2024
Elektriauto Nissan Leaf teine generatsioon on esimese poolaastaga teinud Euroopa müügitabelites puhta töö: särtsukate seas pole sellele olnud vastast. Jaanuarist juunini on registritesse kantud enam kui 18 000 Nissan Leafi. Tellimusi on vormistatud ligi 40 000.

Teise generatsiooni Nissan Leaf on osutunud tõeliseks müügihitiks. Põhjusi, miks inimesed uut Leafi konkurentidele eelistavad, on palju. Esiteks on auto välimus väga hea – see ei näe enam välja nagu “eriline elektriauto” vaid nagu tavaline, ajatu disainiga auto.

Teiseks – Nissan Leafil on peal ridamisi juhi- ja turvaabisid, mis teevad sellest erakordselt mugava reisikaaslase nii linnas kui pikal teel – mõelgem kasvõi ajakirjanike Uku Tampere ja Ylle Rajasaare eksperimendile, mille käigus võeti ette teekond Tallinnast Genfi autonäitusele ja koju tagasi.

Leafi suurem, 40 kWh akupakk annab kombineeritud sõidutsüklis Euroopa uue heite- ja säästlikkuse standardi WLTP järgi sõiduulatust 270 kilomeetrit. Meie ajakirjanikel õnnestus Saksamaa ja Šveitsi teedel välja sõita isegi 352 km ühe laadimisega!

Nissan Leaf on juba võitnud mitu arvestatavat auhinda. Auto nimetati New Yorgi rahvusvahelisel autonäitusel 2018. aasta maailma ökoautoks ja see on saanud nii Euroopa kui ka Jaapani uute autode turvalisuse hindamisprogrammis viis tärni.

Leaf on varustatud mitme uuendusliku funktsiooniga nagu Nissan ProPILOT, ProPILOT Park ja e-Pedal. Lõviosa ostjatest, koguni 72% on uue Leafi lisavarustusse valinud poolautonoomse sõidusüsteemi ProPILOT.

Pole ka ime, kohanduv kiirushoidik koos rajalt kaldumise abisüsteemi, ohuolukordade tuvastamise ja ennetamise ning mitme muu boonusega teeb juhi elu roolis oluliselt lihtsamaks.

Nissan Leaf, mille esimene gene jõudis müügile 2010. aastal on sealt peale nautinud maailma müüduima elektriauto positsiooni. Kokku on kogu maailmas müüdud rohkem kui 340 000 Leafi ning Euroopas sai äsja omanikule üle antud saja tuhandes Nissani elektriauto.

Allikas: Nissan, Accelerista. Foto: Uku Tampere

KOMMENTEERI SIIN