Kuhu lähevad endised Apple’i töötajad? Üks osa neist töötab nüüd idufirmas Pearl, õpetades vanadele autodele uusi trikke. Lihtsalt installeeritava nutipaketi abiga võib ka uunikumist saada tänapäevaselt moodne sõiduk, mis suudab ümbruses liikuvad või seisvad objektid tuvastada ja õnnetusi ennetada.

Kolm endist Apple’i inseneri panid püsti start-up’i, eesmärgiga, luua nutikaid, taskukohaseid rakendusi, mis aitaksid vähemmoodsatest (või ka kesisemalt varustatud) autodest vormida tänapäeva trikke mõistvad sõiduvahendid.

Firma töötajatest koguni 50 on endised õunamärgiga toodete väljatöötajad-valmistajad. See lubab arvata, et Pearli kaubamärgi all sündiv on vähemalt osaliselt vihje Apple’i  autotööstuse-suunalistele arendustele.

Idufirma esimene toode on päikeseenergial töötav tagurduskaamera RearVision, mis ühendatakse nutitelefoniga ja pardakompuutriga. Kaamera kinnitatakse nutika raamiga tagumise numbrimärgi külge, energiat hakkab akusse koguma väike päikesepaneel, salongis lükatakse nutividin oma kohale ja voila! pilt väljaspool autot toimuvast jooksebki kenasti telefoniekraanil!

Pearl-RearVision-2

Kaamera suudab kuvada 180-kraadi raadiuses toimuvat, tunda ära seisvad ja liikuvad takistused ning neist juhti teavitada – vastav helisignaal saabub telefoni kaudu. Pelgalt ühest päikeselisest päevast piisab, et kogutud energiast jätkuks nädalaseks kaamera aku toitmiseks. Parimal juhul kestab aku koguni kuu.

Tgurduskaamera suudab auto pardakompuutri abil tuvastada auto liikumissuuna ja käivituda sel hetkel, kui auto hakkab tagurdama ning lõpetada töö kohe, kui auto edasi liigub. Auto ümber toimuv ilmub nutitelefoni ekraanile, juhil on võimalus kuvada ühte kolmest või kõiki kolme vaatenurka korraga.

Idufirma Pearl RearVision tagurduskaamera nutikomplekt jõuab müügile septembris ja maksab umbes 440 eurot. Nutirakenduse uuendusi saavad kliendid jooksvalt. Juba täna saab ettevõtte kodulehel vormistada eeltellimuse või idufirma arengut lihtsalt toetada.

Pearli tegevjuht Bryson Garden on veendunud, et RearVisionile nõudlust jagub. Tema sõnul keskendutakse täna liialt vaid uute autode arendusele, aga unustatakse, et ükski tehnoloogia ei saa töötada sajaprotsendiliselt, kui osa liiklusest käib ikka vanamoodsalt. Sestap keskendub moodne start-up olemasoleva täiustamisele.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Kõlab igati mõistliku ettevõtmisena, sest mõnigi kord tahaks öelda, aaaaga vanasti tehti palju lahedamaid autosid… nüüd siis saab öelda, et vot, pistke ja kastke oma uued sõidukid, ma sõidan oma armsa vanakesega seni kuni jaksan ja olen sama nutikas kui iga teine; või mine tea, ehk nutikamgi… Niiet, meile meeldib! Elagu taas-, uus- ja pikk-kasutus moodsas kastmes!

Allikas ja meedia: Idufirma Pearl

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.